Ford EcoSport: sériová podoba částečně odhalena (foto)

Studie Fordu EcoSport se teprve před pár dny představila v Dillí, sériová podoba vozu se ale teprve chystá. No, spíše už je nachystaná a my víme jak vypadá.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Ford EcoSport: sériová podoba částečně odhalena (foto)

12.1.2012 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek

Ford EcoSport: sériová podoba částečně odhalena (foto)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Studie Fordu EcoSport se teprve před pár dny představila v Dillí, sériová podoba vozu se ale teprve chystá. No, spíše už je nachystaná a my víme jak vypadá.

Koncepty jsou skoro jako chodící věšáky na blýskavé šaty, kterým říkáme spíše modelky. Vizuálně jsou fantasticky nastylované, vyretušované, křičí velkými koly, lesklými chromovanými detaily a šílenými odstíny laku a jsou dokonale nasvícené, aby ve výsledku místo symbolických botiček na vysokém podpatku nasadily bačkory a slavnostní róbu se šperky vyměnily za tepláky a vytahané tričko. Což o to, taky si myslím, že hodně záleží spíše na tom, co je pod těmi šaty (pochopitelně mluvím o autě), ale když víte, že to může vypadat lépe...

Dobře, dost bylo šovinistických řečí, nebo z toho nějaká zbloudilá feministická duše chytí mentální psotník. Chtěl jsem mluvit o studii Fordu EcoSport, malém SUV z Brazílie, jehož kariéra je připravována rovněž pro Evropu a spoustu dalších států. Vzpomínáte si? psali jsme o něm. Konkurent Opelu Mokka. Poněkud nafouklé, více vysoké než široké, ale nakonec docela vyzývavě hezké.

Tak abyste věděli, díky někomu z Číny máme paparazzi záběry EcoSportu bez make-upu. Pokud lze soudit ze dvou značně rozmazaných záběrů, v realitě všedních dní ten uhrančivý pohled už mít nebude. LED v uzounkých předních světlech vystřídaly běžné halogeny a zepředu i zezadu to trochu připomíná designový mix Kugy a jednoho z těch korejských SUV, které se v Evropě ke zlosti Fordu prodávají po vagonech. Ale nepředjímejme. S červený, modrým, černým či stříbrným lakem (nehodící se škrtněte) a na větších kolech to může být zase o kousek lepší.


Ford EcoSport: sériová podoba částečně odhalena (foto) - 1 - Ford Ecosport Serie 03Ford EcoSport: sériová podoba částečně odhalena (foto) - 2 - Ford Ecosport Serie 04
Výstavní provedení Ecosport vystřídá poněkud šedivější realita

Ford EcoSport: sériová podoba částečně odhalena (foto) - 3 - Ford EcoSport oficialni dalsi 01Ford EcoSport: sériová podoba částečně odhalena (foto) - 4 - Ford EcoSport 03Ford EcoSport: sériová podoba částečně odhalena (foto) - 5 - Ford EcoSport oficialni dalsi 02
Aby se vám snáze srovnávalo...

Foto: auto.163.com

Miro Mihálik

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.