Hasiči ukázali průjezd kalifornským hořícím peklem, je to jako z katastrofického filmu

Hasiči nepřestávají bojovat se zuřícím živlem a jejich odvaha je někdy zavede i do hodně ožehavých situací, v tomto případě doslova. Jízda po silnici olizované ohněm bez nadsázky děsí.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Hasiči ukázali průjezd kalifornským hořícím peklem, je to jako z katastrofického filmu

31.10.2019 | Mirek Mazal

Hasiči ukázali průjezd kalifornským hořícím peklem, je to jako z katastrofického filmu

/

Hasiči nepřestávají bojovat se zuřícím živlem a jejich odvaha je někdy zavede i do hodně ožehavých situací, v tomto případě doslova. Jízda po silnici olizované ohněm bez nadsázky děsí.

Přesně po roce je Kalifonie opět v obležení pekelného žáru z nekontrolovatelných požárů. Loni byla děsivá pohroma označena za nejhorší svého druhu v dějinách pacifického státu, když vzniklo zhruba 8 434 ohnisek spálivších asi 765 000 hektarů lesního porostu. Letos vypuklo ohnivé inferno znovu, z domovů bylo zatím evakuováno přes 200 tisíc lidí včetně známých tváří jako LeBron James nebo Arnold Schwarzenegger.

Vděčný basketbalista zajistil občerstvení zasahujícím jednotkám, slavný kulturista, herce a politik zase vyzval veřejnost k urychlenému poslechnutí pokynů zasahujících záchranářů. V oblasti nejde elektrický proud, kompletní přerušení dodávek se dotklo až 2,5 milionu Američanů. Meteorologové stále předpovídají silný vítr rozdmýchávající další ohniště v suché krajině.

Situace stále není pod kontrolou, i když se hasičské jednotky snaží nepřetržitě zasahovat i s pomocí létající techniky. Náročnost boje se smrtícím živlem názorně ilustruje video natočené při jízdě hasičů po silnici plné ohně a dýmu, který zahalil celé oblasti obývané lidmi.

Řidič musel jet opatrně středem ožehnuté silnice, aby se vyhnul špičkám plamenů dotírajících z obou stran a přes všudypřítomný dým místy ani nemohl tušit, co jej čeká po pár metrech. Scéna vypadá jako z filmu, není ale natočená podle scénáře, ten tu psal sám život. Tato jednotka živel zas jednou přelstila, bohužel ne všichni hasiči mají vždy to štěstí.


Hasiči ukázali průjezd kalifornským hořícím peklem, je to jako z katastrofického filmu - 1 - Pozary v Kalifornii 2019 foto dalsi 01Hasiči ukázali průjezd kalifornským hořícím peklem, je to jako z katastrofického filmu - 2 - Pozary v Kalifornii 2019 foto dalsi 02Hasiči ukázali průjezd kalifornským hořícím peklem, je to jako z katastrofického filmu - 3 - Pozary v Kalifornii 2019 foto dalsi 03Hasiči ukázali průjezd kalifornským hořícím peklem, je to jako z katastrofického filmu - 4 - Pozary v Kalifornii 2019 foto dalsi 04Hasiči ukázali průjezd kalifornským hořícím peklem, je to jako z katastrofického filmu - 5 - Pozary v Kalifornii 2019 foto dalsi 05Hasiči ukázali průjezd kalifornským hořícím peklem, je to jako z katastrofického filmu - 6 - Pozary v Kalifornii 2019 foto dalsi 06Hasiči ukázali průjezd kalifornským hořícím peklem, je to jako z katastrofického filmu - 7 - Pozary v Kalifornii 2019 foto dalsi 07Hasiči ukázali průjezd kalifornským hořícím peklem, je to jako z katastrofického filmu - 8 - Pozary v Kalifornii 2019 foto dalsi 08Hasiči ukázali průjezd kalifornským hořícím peklem, je to jako z katastrofického filmu - 9 - Pozary v Kalifornii 2019 foto dalsi 09Hasiči ukázali průjezd kalifornským hořícím peklem, je to jako z katastrofického filmu - 10 - Pozary v Kalifornii 2019 foto dalsi 10Hasiči ukázali průjezd kalifornským hořícím peklem, je to jako z katastrofického filmu - 11 - Pozary v Kalifornii 2019 foto dalsi 11Hasiči ukázali průjezd kalifornským hořícím peklem, je to jako z katastrofického filmu - 12 - Pozary v Kalifornii 2019 foto dalsi 12Hasiči ukázali průjezd kalifornským hořícím peklem, je to jako z katastrofického filmu - 13 - Pozary v Kalifornii 2019 foto dalsi 13Hasiči ukázali průjezd kalifornským hořícím peklem, je to jako z katastrofického filmu - 14 - Pozary v Kalifornii 2019 foto dalsi 14
Kalifornie opět bojuje s tragickými požáry, které ničí i silnice a auta

Hasiči ukázali průjezd kalifornským hořícím peklem, je to jako z katastrofického filmu - 15 - Pozary Kalifornie 2019 foto 11Hasiči ukázali průjezd kalifornským hořícím peklem, je to jako z katastrofického filmu - 16 - Pozary Kalifornie 2019 foto 12Hasiči ukázali průjezd kalifornským hořícím peklem, je to jako z katastrofického filmu - 17 - Pozary Kalifornie 2019 foto 13Hasiči ukázali průjezd kalifornským hořícím peklem, je to jako z katastrofického filmu - 18 - Pozary Kalifornie 2019 foto 14Hasiči ukázali průjezd kalifornským hořícím peklem, je to jako z katastrofického filmu - 19 - Pozary Kalifornie 2019 foto 15Hasiči ukázali průjezd kalifornským hořícím peklem, je to jako z katastrofického filmu - 20 - Pozary Kalifornie 2019 foto 16
Hasiči nasazují vlastní životy, aby zachránili, co se dá, průjezd ohnivým peklem je až děsivý

Zdroje: Autoblog, San Francisco Firefighters 798@Twitter

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše