Hyundai Genesis Prada: zapomeňte na levná Hyundai

Korejská značka má v našich končinách pověst výrobce dostupných vozů pro racionálně smýšlející zákazníky. Pro model Genesis Prada ale nic takového neplatí.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Hyundai Genesis Prada: zapomeňte na levná Hyundai

18.5.2011 | Petr Miler | 2 příspěvky

Hyundai Genesis Prada: zapomeňte na levná Hyundai

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Korejská značka má v našich končinách pověst výrobce dostupných vozů pro racionálně smýšlející zákazníky. Pro model Genesis Prada ale nic takového neplatí.

Hyundai Genesis se i u nás prodává ve verzi kupé, dnes ale bude řeč o provedení sedan, které není dostupné snad nikde v Evropě. Jde o opravdu velký, luxusně pojatý vůz, jenž je dodáván i s osmiválcovými motory a sám o sobě nepředstavuje primárně rozumnou investici. Když se k jeho základnímu pojetí přidá trocha italského koření od módní značky Prada, na světě je spíše symbol rozmařilosti.

Právě tím se zřejmě Hyundai Genesis Prada stane, když je i samotnou automobilkou označován za nejluxusnější vůz, který kdy stvořila. Specifický bude již na pohled, když má být dodáván jen v trojici decentních barev (černá Nero, tmavě modrá Baltico a tmavě hnědá Moro), které oživí chromované doplňky a nový design 19" kol. Specifikem má být též už poněkud okoukaná anténa ve tvaru žraločí ploutve na střeše vozu.

Také interiér bude odlišen od standardu, jakkoli žádné luxusní orgie se zde nekonají. Nejviditelnějším specifikem je použití koženého čalounění Saffiano, obložení palubní desky a dveří ze dřeva oděného do piánového laku a informačně-zábavního systému pro cestující vzadu.

Pod kapotou si najde místo jediný, samozřejmě nejlepší motor 5,0 V8 s výkonem 316 kW (424 koní), jenž bude posílán na kola zadní nápravy přes osmistupňový automat. Ten prý řidiči „dovolí užít si sílu a dynamiku vozu v tom největším možném měřítku”, což zní poněkud nadsazeně.

Jak jsme již zmínili úvodem, Genesis sedan není v Evropě zrovna kovaný, a tak ani jeho verze Prada nebude na místních trzích nabízena. Omezená produkce 1 200 vozů tohoto provedení bude k dispozici primárně v Asii a na blízkém východě a pořídit si jej zřejmě nebudou moci ani Američané.


Hyundai Genesis Prada: zapomeňte na levná Hyundai - 1 - Hyundai Genesis Prada 01Hyundai Genesis Prada: zapomeňte na levná Hyundai - 2 - Hyundai Genesis Prada 02Hyundai Genesis Prada: zapomeňte na levná Hyundai - 3 - Hyundai Genesis Prada 03Hyundai Genesis Prada: zapomeňte na levná Hyundai - 4 - Hyundai Genesis Prada 04Hyundai Genesis Prada: zapomeňte na levná Hyundai - 5 - Hyundai Genesis Prada 05Hyundai Genesis Prada: zapomeňte na levná Hyundai - 6 - Hyundai Genesis Prada 06Hyundai Genesis Prada: zapomeňte na levná Hyundai - 7 - Hyundai Genesis Prada 07Hyundai Genesis Prada: zapomeňte na levná Hyundai - 8 - Hyundai Genesis Prada 08Hyundai Genesis Prada: zapomeňte na levná Hyundai - 9 - Hyundai Genesis Prada 09Hyundai Genesis Prada: zapomeňte na levná Hyundai - 10 - Hyundai Genesis Prada 10
Hyundai Genesis Prada

Petr Miler

Diskuze 2 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše