Hyundai ix45 dostane nový diesel 2,2 CRDi s 225 koňmi a 500 Nm

Zatím to není oficiální, uniklý materiál Hyundai ale jasně potvrzuje, že Korejci mají hotový nový naftový čtyřválec s jedním z největších litrových výkonů vůbec.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Hyundai ix45 dostane nový diesel 2,2 CRDi s 225 koňmi a 500 Nm

14.3.2012 | Petr Miler | 1 příspěvek

Hyundai ix45 dostane nový diesel 2,2 CRDi s 225 koňmi a 500 Nm

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Zatím to není oficiální, uniklý materiál Hyundai ale jasně potvrzuje, že Korejci mají hotový nový naftový čtyřválec s jedním z největších litrových výkonů vůbec.

Co zajímavého bychom vám ještě mohli říci v týdnu plném odhalení nových motorů? Co takhle něco o novém motoru? Je to až zvláštní, ale jen od pondělí pro vás po představení nových čtyřválců TDI od Volkswagenu, tříválcového 0,9 TCe Renaultu a nového 1,2 T GDI z dílen Hyundai máme další zajímavou informaci o nové pohonné jednotce. A ze všech zmíněných je zřejmě nejpřekvapivější.

Na korejském fóru příznivců Hyundai Santa Fe se totiž objevila fotografie pořízená při interní prezentaci nového motoru 2,2 CRDi. Toto jméno tedy nové není, skrývá se za ním ale něco, co bychom zrovna od Korejců nečekali - naftový motor s litrovým výkonem, který se řadí mezi čtyřválci na absolutní špičku.

Podle viditelných informací, o jejichž autenticitě není třeba mít větších pochyb, má totiž tento agregát nabídnout plných 225 koní výkonu a 500 Nm točivého momentu (na snímku jako 51 kgm). Jde očividně o evoluci agregátu stávajícího modelu, neboť má stejné vrtání a zdvih, přibylo mu ale téměř 30 koní a 55 Nm k dobru. A to je vzhledem k objemu motoru a už tak vysokému výkonu dnešního provedení dost velký posun vpřed.

Přímo přiložený dokument také konstatuje, že motor nabídne vůbec největší litrový výkon. Tím trochu přehání, i kdybychom tato slova brali ve smyslu „v rámci své třídy”. Sice o prsa korejské dívky, ale přece jen lépe je na tom dvoulitrové biturbo 25d od BMW, podobně koncipovaný 250 CDI od Mercedesu je na tom s relativními parametry velmi podobně. Absolutním králem zůstává nadále bavorská jednotka 50d s více než 120 naftovými koňmi na litr.

Podle informací z téhož zdroje má tato novinka oslavit svou premiéru v nové generaci SUV Santa Fe, která již byla alespoň po vizuální stránce odhalena až běda. Oficiální premiéru ale oslaví 4. dubna na Auto Show v New Yorku, více se tedy dozvíme nejpozději právě tam. Za nás jen dodáme, že takový motor by slušel nejen SUV, ale třeba i sedanu a kombi i40 CW, ve kterém se již 1,7 CRDi projevuje docela sympaticky. Jen výkonu by se hodilo více...


Hyundai ix45 dostane nový diesel 2,2 CRDi s 225 koňmi a 500 Nm - 1 - Hyundai 22 CRDI 225 PS 01
Nemůže být větších pochyb o tom, že Hyundai má hotový čtyřválcový superdiesel, tedy alespoň na své poměry. Otázka je, v jakém modelu jej poprvé použije - informace z Koreje říkají, že za pár týdnů zažije svůj debut v novém Santa Fe alias ix45

Zdroj: clubdm.kr (vyžadována registrace)

Petr Miler

Diskuze 1 příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.