Jak rozeznat Octavii od Rapidu? Projděte si rady samotné Škody

Že jsou si nové škodovky podobné je konstatování, jež málokoho zaskočí. Že sama Škoda radí, jak je od sebe rozeznat, by vás zaskočit mohlo.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Jak rozeznat Octavii od Rapidu? Projděte si rady samotné Škody

26.4.2013 | Petr Miler | 18 příspěvků

Jak rozeznat Octavii od Rapidu? Projděte si rady samotné Škody

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Že jsou si nové škodovky podobné je konstatování, jež málokoho zaskočí. Že sama Škoda radí, jak je od sebe rozeznat, by vás zaskočit mohlo.

Facebookový profil Škody Auto sledujeme primárně z jiných důvodů. Občas se na něm objeví nějaká ta upoutávka na nový model, třebaže už dávno odhalený, kterou automobilka jinde nezveřejní. Tentokrát se ale přímo české zastoupení škodovky rozhodlo oblažit asi 30 tisíc svých fanoušků trochu odlišným materiálem, který nás docela překvapil.

Soustředí se na podobnost jednotlivých modelů značky, které si zřejmě musel všimnout už každý. Také my jsme v jednom z testů nové Octavie zmínili, že i mnozí majitelé škodovek mají problém rozlišit tuto novinku od menšího Rapidu a prvotní představení nedávno zcela odhaleného Superbu 2013 jsme uvodili tím, že „Škody jsou si zas podobnější”. Pokud je si toho vědoma samotná firma, čekali bychom zásah do designu jejích vozů, jak se ale ukazuje, za dostatečné řešení považuje i jakýsi „rozlišovací návod”.

V něm se zaobírá právě podobností Octavie III a Rapidu a konstatuje konkrétně:

Naučíme vás poznat na první pohled rozdíl mezi novou Octavií a Rapidem:

- Pokud vidíte vozy vedle sebe, je Rapid o kousek kratší, užší a zaoblenější.
- Octavia má v zrcátku blikače, Rapid je má v blatnících.
- Vozy mají jinak posazené a tvarované zadní světlomety.
- Na rozdíl od Rapida má Octavia na zadním nárazníku „kočičí oči“.
- Při pohledu z boku je Octavia protáhlejší a má ostřejší rysy. Liší se zejména protažením zadního okýnka a jinými klikami.
- Rozdíl ve výrazu auta dokresluje odlišná maska chladiče a tvarování kapoty,

a přidává dále publikované obrázky.

Zmíněná slova nelze rozporovat a ani není možná říci, že by nebyla třeba nebo nebyla trefná. Celou věc ale zřejmě nejlépe shrnuje nejpopulárnější komentář pod facebookovým příspěvkem: „Tak vám nevím, ale pokud musíte učit rozdíl mezi modely, asi bude někde chyba...” A nebo to vidíte jinak?


Jak rozeznat Octavii od Rapidu? Projděte si rady samotné Škody - 1 - Skoda Octavia III vs Rapid 01Jak rozeznat Octavii od Rapidu? Projděte si rady samotné Škody - 2 - Skoda Octavia III vs Rapid 02
Návod Škody k rozeznání Rapidu od Octavie opravdu pomůže, otázkou ale je, jestli by vůbec něco podobného mělo existovat...

Petr Miler

Diskuze 18 příspěvků