Jedna z prvních Toyot Supra skončila ve stromu, řidič ji zkoušel na hloupém místě

Vyzkoušet si, co dovede vámi nově pořízené sportovní auto, není na škodu, je ale třeba to provádět na inteligentním místě. Veřejná silnice lemovaná stromy mezi ně opravdu nepatří.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Jedna z prvních Toyot Supra skončila ve stromu, řidič ji zkoušel na hloupém místě

15.11.2019 | Mirek Mazal

Jedna z prvních Toyot Supra skončila ve stromu, řidič ji zkoušel na hloupém místě

/

Vyzkoušet si, co dovede vámi nově pořízené sportovní auto, není na škodu, je ale třeba to provádět na inteligentním místě. Veřejná silnice lemovaná stromy mezi ně opravdu nepatří.

Nová Toyota Supra se od svého odhalení setkává s kritikou převládající nad ovacemi, přesto se najdou srdcaři, kteří si jinak oblečené BMW Z4 bez okolků koupili. Z relativně malého množství reálně prodaných aut už stihlo pár jedinců nadělat hromadu šrotu, když pokoušeli zadní pohon dopovaný třílitrovým šestiválcem s turbodmychadlem.

Jedna z prvních Toyot Supra v USA skončila právě tak. Díky autentickým záběrům přímo ze sedadla spolujezdce můžeme vidět všechny detaily poněkud tragikomické autonehody. Šedý kus obsazený dvěma muži vyrazil vpřed s monitoringem jízdních dat. Spolujezdec držel v jedné ruce čtečku napojenou na řídicí jednotky vozu a druhou rukou přidržoval kameru. Zřejmě si chtěl natočit hodnotu zrychlení, když v tom okamžiku se ozvalo kvílení pneumatik následované nadávkami a zakončené tupou ránou.

Příliš ambiciózní řidič zjevně neodhadl chování zadních kol sevřených samosvorným diferenciálem a rozhozená záď jeho další cestu navedla přímo do stromu. Přírodní překážku nezkušený závodník trefil přesně na střed Supry. V kritické chvíli nezasáhly asistenty, které byly minimálně omezeny na funkčnosti.

Pánům nafackovaly airbagy, ale nic vážného se jim nestalo. Havárii přežila i kamera, která záznamem sprostých slov přiblížila okamžik uvědomění si dosti školácké chyby za volantem ne zrovna pomalým kupé s výkonem 340 koní (250 kW).


Jedna z prvních Toyot Supra skončila ve stromu, řidič ji zkoušel na hloupém místě - 1 - Toyota Supra GR nehoda onboard 01Jedna z prvních Toyot Supra skončila ve stromu, řidič ji zkoušel na hloupém místě - 2 - Toyota Supra GR nehoda onboard 02Jedna z prvních Toyot Supra skončila ve stromu, řidič ji zkoušel na hloupém místě - 3 - Toyota Supra GR nehoda onboard 03Jedna z prvních Toyot Supra skončila ve stromu, řidič ji zkoušel na hloupém místě - 4 - Toyota Supra GR nehoda onboard 04Jedna z prvních Toyot Supra skončila ve stromu, řidič ji zkoušel na hloupém místě - 5 - Toyota Supra GR nehoda onboard 05
Poslední okamžiky jedné z mála prodaných Toyot Supra v USA

Jedna z prvních Toyot Supra skončila ve stromu, řidič ji zkoušel na hloupém místě - 6 - Toyota Supra GR nehoda onboard 06Jedna z prvních Toyot Supra skončila ve stromu, řidič ji zkoušel na hloupém místě - 7 - Toyota Supra GR nehoda onboard 07Jedna z prvních Toyot Supra skončila ve stromu, řidič ji zkoušel na hloupém místě - 8 - Toyota Supra GR nehoda onboard 08Jedna z prvních Toyot Supra skončila ve stromu, řidič ji zkoušel na hloupém místě - 9 - Toyota Supra GR nehoda onboard 09Jedna z prvních Toyot Supra skončila ve stromu, řidič ji zkoušel na hloupém místě - 10 - Toyota Supra GR nehoda onboard 10Jedna z prvních Toyot Supra skončila ve stromu, řidič ji zkoušel na hloupém místě - 11 - Toyota Supra GR nehoda onboard 11Jedna z prvních Toyot Supra skončila ve stromu, řidič ji zkoušel na hloupém místě - 12 - Toyota Supra GR nehoda onboard 12Jedna z prvních Toyot Supra skončila ve stromu, řidič ji zkoušel na hloupém místě - 13 - Toyota Supra GR nehoda onboard 13Jedna z prvních Toyot Supra skončila ve stromu, řidič ji zkoušel na hloupém místě - 14 - Toyota Supra GR nehoda onboard 14Jedna z prvních Toyot Supra skončila ve stromu, řidič ji zkoušel na hloupém místě - 15 - Toyota Supra GR nehoda onboard 15Jedna z prvních Toyot Supra skončila ve stromu, řidič ji zkoušel na hloupém místě - 16 - Toyota Supra GR nehoda onboard 16Jedna z prvních Toyot Supra skončila ve stromu, řidič ji zkoušel na hloupém místě - 17 - Toyota Supra GR nehoda onboard 17
Hloupá trefa na střed motorového prostoru vůz definitivně vyřadila z provozu

Zdroje: G Cars Culture@Youtube, Mo Li@Youtube, Carscoops

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše