Jeep Grand Cherokee 2013: evropská verze na prvním videu sjíždí hlavně lesní cesty

Také faceliftovaný Cherokee se chystá do Ženevy. Abychom na to nezapomněli, vypustil Jeep do světa první video právě tímto modelem v hlavní roli.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Jeep Grand Cherokee 2013: evropská verze na prvním videu sjíždí hlavně lesní cesty

26.2.2013 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Jeep Grand Cherokee 2013: evropská verze na prvním videu sjíždí hlavně lesní cesty

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Také faceliftovaný Cherokee se chystá do Ženevy. Abychom na to nezapomněli, vypustil Jeep do světa první video právě tímto modelem v hlavní roli.

Osmnáctiměsíční facelifty se začínají stávat klasikou. Zvláště v Americe, kde k urychlené modernizaci sáhla třeba devátá generace Hondy Civic. Výjimkou ovšem není ani Evropa, kde si obdobně jepičí život užil Aston Martin Virage, než byl nahrazen modelem DB9. Jeep Grand Cherokee, nejnovější přírůstek z ranku „osmnáctek“, se ovšem prodávat bude na obou kontinentech. Přičemž jeho zaoceánský update zahrnující zvenčí především LEDková světla a nové nárazníky jsme představili již v rámci detroitského autosalonu. Debut verze evropské se pak očekává na autosalonu ženevském, přičemž avíza tohoto kroku jsme se dočkali už před čtrnácti dny.

V souvislosti s touto premiérou Jeep uvolnil první fotografie a také nové video, ve kterém se faceliftovaný Grand Cherokee vydává brázdit zejména lesní cesty. Najevo přitom dává obdobné ovládání jízdních režimů, jakým byla vybavena třeba třetí generace Range Roveru. Vyjma toho ovšem můžeme spatřit také nový trojramenný volant, sedmipalcový dotykový displej nebo volič samočinné převodovky. Tou se přitom nově stává osmistupňový automat TorqueFlite, který by měl snižovat spotřebu a zároveň naplno propouštět potenciál motoru na všechna čtyři kola.

V rámci pohonných jednotek bude evropská selekce kopírovat tu zámořskou, přičemž oproti stávající nabídce vlastně nedojde k jediné změně. I nadále totiž můžete (dokonce v ČR) volit ze dvou úrovní naladění třílitrového turbodieselu (190 nebo 241 koní), 3,6litrového benzinového šestiválce Pentastar flexfuel (286 koní) nebo dvou osmiválcových motorů HEMI. První z nich o objemu 5,7 litru přitom nabízí (kromě deaktivace poloviny válců) koní 352, druhý 6,4litrový pak 468. Videozáběry z interiéru také naznačují, že měnit se zřejmě nebude ani výbava. Téměř na konci snímku je totiž patrný nápis Summit na sedadlech, kterým je označena jedna z vrcholných úrovní. Mimo to ovšem bude moci sáhnout také po verzích Laredo, Limited, Overland, S-Limited, SRT8 a SRT Alpine, přičemž ceny díky nově přidaným nebo modernizovaným komponentům zřejmě odstartují na sumě 1,2 milionu.


Jeep Grand Cherokee 2013: evropská verze na prvním videu sjíždí hlavně lesní cesty - 1 - Jeep Grand Cherokee 2013 EU facelift 01Jeep Grand Cherokee 2013: evropská verze na prvním videu sjíždí hlavně lesní cesty - 2 - Jeep Grand Cherokee 2013 EU facelift 02Jeep Grand Cherokee 2013: evropská verze na prvním videu sjíždí hlavně lesní cesty - 3 - Jeep Grand Cherokee 2013 EU facelift 03Jeep Grand Cherokee 2013: evropská verze na prvním videu sjíždí hlavně lesní cesty - 4 - Jeep Grand Cherokee 2013 EU facelift 04
Faceliftovaná evropská verze Jeepu Grand Cherokee se představí na autosalonu v Ženevě s identickými změnami, jaké dostal americký model v Detroitu

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše