Jeep Grand Cherokee 2013: facelift pro Evropu na prvních fotkách, představí se v Ženevě

Do Evropy míří modernizovaný Velký Čeroký, který se poprvé představil na autosalonu v Detroitu. Zdejší premiéra proběhne podle očekávání v Ženevě.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Jeep Grand Cherokee 2013: facelift pro Evropu na prvních fotkách, představí se v Ženevě

11.2.2013 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek

Jeep Grand Cherokee 2013: facelift pro Evropu na prvních fotkách, představí se v Ženevě

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Do Evropy míří modernizovaný Velký Čeroký, který se poprvé představil na autosalonu v Detroitu. Zdejší premiéra proběhne podle očekávání v Ženevě.

Koncern Fiat-Chrysler potvrdil premiéru svého největšího offroadu na březnovém autosalonu v Ženevě, zahájení prodeje se však poněkud odsouvá až na třetí kvartál letošního roku. Stejně jako před mezigeneračním faceliftem i nyní bude vůz v nabídce ve výbavách Laredo, Limited, Overland, Summit a nejvyšší samostatné verzi SRT8.

Automobilka technické detaily modelového roku 2013 pro starý kontinent jistě brzy upřesní, nepředpokládá se ale, že by měl být „náš“ Grand Cherokee ve srovnání s americkým provedením zásadně jiný. Motorizace vychází téměř nastejno, včetně dvou lehce posílených osmiválců HEMI o objemu 5,7 a 6,4 litru a výkonu 364, respektive 477 koní. EU dostane také slabší naftový diesel 3,0 V6 se 190 koňmi, v USA bude nově k mání pouze verze vyladěná na 241 koní.

Pokud jste naše detroitské představení Jeepu přehlédli, pouze připomínáme, že největší technickou změnou je použití nové osmistupňové automatické převodovky pro všechny motorizace, která nahrazuje dosud používané pěti a šestistupňové automaty. Zvnějšku se aktuální Grand Cherokee odlišuje od vozu představeného v roce 2010 novými předními i zadními světly s LED, přepracovanými nárazníky nebo nový multimediálním rozhraním UConnect s 8,4palcovou dotykovou obrazovkou. Případné další, rozdíly, podrobnosti či výbavu si upřesníme už za pár týdnů.

Tip: Projděte si všechny novinky ženevského autosalonu 2013.


Jeep Grand Cherokee 2013: facelift pro Evropu na prvních fotkách, představí se v Ženevě - 1 - Jeep Grand Cherokee 2013 EU verze 01Jeep Grand Cherokee 2013: facelift pro Evropu na prvních fotkách, představí se v Ženevě - 2 - Jeep Grand Cherokee 2013 EU verze 02Jeep Grand Cherokee 2013: facelift pro Evropu na prvních fotkách, představí se v Ženevě - 3 - Jeep Grand Cherokee 2013 EU verze 03Jeep Grand Cherokee 2013: facelift pro Evropu na prvních fotkách, představí se v Ženevě - 4 - Jeep Grand Cherokee 2013 EU verze 04Jeep Grand Cherokee 2013: facelift pro Evropu na prvních fotkách, představí se v Ženevě - 5 - Jeep Grand Cherokee 2013 EU verze 05Jeep Grand Cherokee 2013: facelift pro Evropu na prvních fotkách, představí se v Ženevě - 6 - Jeep Grand Cherokee 2013 EU verze 06Jeep Grand Cherokee 2013: facelift pro Evropu na prvních fotkách, představí se v Ženevě - 7 - Jeep Grand Cherokee 2013 EU verze 07
Automobilka slibuje díky použití osmikvaltu vylepšení spotřeby i dynamiky, detailní čísla ale zatím nezveřejnila

Miro Mihálik

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.