Jeep Grand Cherokee: nová generace konečně i v Česku

Jeep Grand Cherokee se nyní objevuje na českém trhu a jeho cena začíná na 1,3 milionu korun. A kromě dvou zážehových motorů se můžeme těšit i na turbodiesel.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Jeep Grand Cherokee: nová generace konečně i v Česku

13.12.2010 | Jaroslav Vavera | Přidat příspěvek

Jeep Grand Cherokee: nová generace konečně i v Česku

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Jeep Grand Cherokee se nyní objevuje na českém trhu a jeho cena začíná na 1,3 milionu korun. A kromě dvou zážehových motorů se můžeme těšit i na turbodiesel.

Nová generace zakladatele segmentu luxusních SUV nyní vstupuje na český trh. Jeep Grand Cherokee je nová čtyřkolka, která svými schopnostmi v terénu navazuje na své předchůdce použitím mnoha nových systémů jako Quadra-Trac II, Quadra-Drive II a Selec-Terrain. Schopnosti této novinky jsou lepší i na silnici, a to díky zcela nové samonosné karoserii s nezávislým zavěšením kol a vzduchovému odpružení Quadra-Lift, které umožňuje změnit světlou výšku podvozku v rozmezí až 105 milimetrů.

Design exteriéru nové generace Grand Cherokee je odvážnější a progresivnější a působí uhlazenějším dojmem, přitom však stále zcela jasně navazuje na předchozí generace. Atletičtější profil vozu dodává vozu lehkost a navíc zlepšuje aerodynamický odpor v porovnání s předchozím modelem o 8,5 %. K významnému vylepšení došlo také uvnitř vozu, kde jsou použity kvalitní materiály měkké na dotek. V porovnání s předchozím modelem se zvětšil prostor pro kolena a nohy u zadních sedadel na 981 mm. Také zavazadlový prostor se zvětšil o celých 11 procent. Nově si může zákazník připlatit za dvoudílné panoramatické střešní okno CommandView.

Mezi standardní bezpečnostní prvky Jeepu Grand Cherokee patří elektronický stabilizační systém (ESC), elektronická minimalizace rizika převrácení (ERM), ABS s detekcí nerovné vozovky, systém ovládání brzdné trakce (BTCS) na všech kolech, bezklíčový vstup nebo stabilizace přívěsu. Samozřejmostí je také sada předních, hlavových, bočních a koleních airbagů.

Americká novinka byla na český trh uvedena ve dvou benzinových motorizacích. Základem je motor Pentastar 3,6 V6 VVT, který se pyšní zcela novou konstrukcí a poskytuje výkon 210 kW při 6 350 ot./min a točivý moment 347 N.m při 4 300 ot./min. Základní cena ve výbavě Overland u tohoto provedení je 1 296 900 Kč. Druhý zážehový motor 5,7 HEMI V8 MDS stojí na vrcholu nabídky a s výbavou Overland je k dispozici za 1 539 900 korun. Grand Cherokee s turbodieselovým motorem pak přijde na trh ve třetím čtvrtletí příštího roku.


Jeep Grand Cherokee: nová generace konečně i v Česku - 1 - GRCH1Jeep Grand Cherokee: nová generace konečně i v Česku - 2 - GRCH4Jeep Grand Cherokee: nová generace konečně i v Česku - 3 - GRCH6Jeep Grand Cherokee: nová generace konečně i v Česku - 4 - GRCH3Jeep Grand Cherokee: nová generace konečně i v Česku - 5 - GRCH7Jeep Grand Cherokee: nová generace konečně i v Česku - 6 - GRCH8

Jaroslav Vavera

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše