Když se na silnici potkají potkají dva blbci (video)

Nedávno jsme rozebírali, jací řidiči jsou na silnicích skutečně nebezpeční. Nyní se nám podařilo získat záznam zachycující v akci dva z těch, kteří rozum evidentně nechali v garáži.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Když se na silnici potkají potkají dva blbci (video)

4.10.2011 | Petr Miler | 14 příspěvků

Když se na silnici potkají potkají dva blbci (video)

/

Nedávno jsme rozebírali, jací řidiči jsou na silnicích skutečně nebezpeční. Nyní se nám podařilo získat záznam zachycující v akci dva z těch, kteří rozum evidentně nechali v garáži.

Není to tak dávno, co jsme po zkušenosti s jednou roztržkou na parkovišti psali o tom, že piráty silnic není třeba hledat na fotkách z radarů, neboť nebezpečně se lze na silnicích chovat i zcela v rámci pravidel. Dokonce i striktně podle nich. Stačí přestat používat zdravý rozum, brát pravidla jako jedinou bernou minci a nutit stejný přístup ostatním. A v důsledku toho pozbýt jakékoli lidské vstřícnosti, nebo ji dokonce nahradit agresivitou.

Záznam z oné parkovištní šarvátky bohužel nemáme, zato jsme ale získali jiný materiál, který je snad ještě zajímavější. Je pořízen mobilním telefonem, a tak není nejkvalitnější, za shlédnutí ale stojí i tak. Místo jednoho blbce jsou na něm totiž k vidění hned dva.

Nejsme si jisti, co si tito řidiči zprvu provedli, zřejmě ve strahovském tunelu druhý jedoucí (v Kie Sorento) ztratil nervy při jízdě za tím prvním (ve VW Passat) a pokusil se jej podjet. To šofér Passatu patrně psychicky neunesl a prostor k podjetí pravým pruhem akcelerací v levém pruhu zablokoval. Tento krok pro změnu neunesl řidič Kie a místo toho, aby svého „rivala” prostě předjel, jakmile to půjde a zmizel v dáli, si s ním začal celou věc vyříkávat při průjezdu tunelem Mrázovka.

Snaha o „diplomatické” vyřešení celé situace se ale zjevně minula účinkem, neboť po výjezdu z Mrázovky na sebe oba jedinci začali najíždět, blokovat si prostor k předjetí a vybrzďovat se, až nakonec zastavili zcela. Ani tato situace neměla daleko k bitce, nakonec se to ale obešlo bez ní a vše definitivně vyřešil až „rozchod” obou kohoutů na začátku Jižní spojky.

Je ale vlastně úplně jedno, co této situaci předcházelo, bez ohledu na motivaci toho kterého z nich jsme si naprosto jisti, že by oba měli okamžitě vrátit svá řidičská oprávnění. Pokud jsou schopni se na silnici takto chovat, nemají na ní vůbec co pohledávat. Během chvíle se dotyční proměnili v hlupáky, kteří zapomněli, proč jedou autem - aby někam dojeli. Začali řešit jiné věci a na ostatní ani na sebe samotné nebrali ohled.

Může se stát, že na silnici narazíte na člověka, který vás vybrzďuje, blokuje vám cestu nebo vám dělá jakékoli jiné naschvály. Není pochyb o tom, že on je v tu chvíli ten špatný, pokud mu ale začnete jeho chování oplácet stejnou měrou, nejste o nic lepší než on. Dobrý řidič se konfliktům vyhýbá a od nebezpečných řidičů se drží dál - ať už tak, že jim ujede, nebo je nechá odjet.

Z těchto šoférů se správně nezachoval ani jeden, žádný z nich neodolal nutkání pustit se do „silničních šarvátek”, které patří mezi vůbec to nejnebezpečnější, co lze na silnici dělat. Zachytil je snad některý z mnoha radarů umístěných v této sérii tunelů? Jistě ne. Zasloužili by si přitom oba okamžitý zákaz řízení? Jistě ano. Berte to prosím jako další důkaz toho, že pokud jsou policisté někde potřeba, pak živí a na silnicích, ne polomrtví v operačních centrech plných záznamů ze stacionárních radarů...

Petr Miler

Diskuze 14 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše