Kia Quoris: korejská K9 má jméno pro zbytek světa (+ videa)

Vlajková loď automobilky Kia se při exportu vzdá svého alfanumerického označení K9. Její jméno bude Quoris.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Kia Quoris: korejská K9 má jméno pro zbytek světa (+ videa)

18.7.2012 | Miro Mihálik | 4 příspěvky

Kia Quoris: korejská K9 má jméno pro zbytek světa (+ videa)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Vlajková loď automobilky Kia se při exportu vzdá svého alfanumerického označení K9. Její jméno bude Quoris.

Luxusní limuzína K9 nezůstane pouze v Jižní Koreji. Dnes už prokazatelně víme, že první model značky Kia s pohonem zadních kol vyrazí do Spojených států i Evropy. Patrně abychom vůz brali poněkud osobněji, exportní verze se zbaví nicneříkajícího označení K9 a přijme stejně nicneříkající jméno Quoris.

Vlastně přeci jen něco ano, pokud si jej rozklíčujete podle korejského návodu. Thomas Oh, výkonný viceprezident automobilky Kia tvrdí, že název Quoris vznikl spojením anglických slov „core“ a „quality“, tedy jádro a kvalita, což jsou podle něj „stěžejní atributy ukryté v samotném srdci vozu“.

„Slovo Quoris vyjadřuje solidnost, luxus a špičkové technologie, které spolu rezonují jako jeden sbor,“ tvrdí Thomas Oh. „Rozhodnutí dát našemu pozoruhodnému novému sedanu nekonvenční jméno znamená, že bude ještě více vystupovat ze zavedeného davu,“ dodává poněkud neskromně výkonný viceprezident.

Vývoz velkého sedanu se rozjede v poslední čtvrtině letošního roku a Quoris zamíří na vybrané trhy, Kia ovšem zatím odmítá prozradit, kde všude se objeví, ani jaké motory dostane. V Koreji je k mání s dvojicí atmosférických zážehových šestiválců o objemu 3,3 a 3,8 litru a nabízí výkon 300, respektive 333 koňských sil. Severní Amerika doufá, že Quoris dostane také pětilitrový vidlicový osmiválec z modelů Equus a Genesis sesterské značky Hyundai a v Evropě se patrně najde dost zákazníků, kteří by uvítali výkonný diesel. Na tyto podrobnosti si ale budeme muset ještě pár měsíců počkat.


Kia Quoris: korejská K9 má jméno pro zbytek světa (+ videa) - 1 - Kia K9 oficialni 01Kia Quoris: korejská K9 má jméno pro zbytek světa (+ videa) - 2 - Kia K9 oficialni 02Kia Quoris: korejská K9 má jméno pro zbytek světa (+ videa) - 3 - Kia K9 oficialni 03Kia Quoris: korejská K9 má jméno pro zbytek světa (+ videa) - 4 - Kia K9 oficialni 04Kia Quoris: korejská K9 má jméno pro zbytek světa (+ videa) - 5 - Kia K9 oficialni 05Kia Quoris: korejská K9 má jméno pro zbytek světa (+ videa) - 6 - Kia K9 oficialni 06Kia Quoris: korejská K9 má jméno pro zbytek světa (+ videa) - 7 - Kia K9 premiera Korea 01Kia Quoris: korejská K9 má jméno pro zbytek světa (+ videa) - 8 - Kia K9 premiera Korea 02Kia Quoris: korejská K9 má jméno pro zbytek světa (+ videa) - 9 - Kia K9 premiera Korea 08Kia Quoris: korejská K9 má jméno pro zbytek světa (+ videa) - 10 - Kia K9 premiera Korea 09Kia Quoris: korejská K9 má jméno pro zbytek světa (+ videa) - 11 - Kia K9 premiera Korea 10Kia Quoris: korejská K9 má jméno pro zbytek světa (+ videa) - 12 - Kia K9 premiera Korea 12
Quoris podle značky Kia znamená něco jako "kvalita v samotném jádru"

Miro Mihálik

Diskuze 4 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.