Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Kia Quoris: korejská K9 má jméno pro zbytek světa (+ videa)
18.7.2012 | Miro Mihálik | 4 příspěvky
Vlajková loď automobilky Kia se při exportu vzdá svého alfanumerického označení K9. Její jméno bude Quoris.
Luxusní limuzína K9 nezůstane pouze v Jižní Koreji. Dnes už prokazatelně víme, že první model značky Kia s pohonem zadních kol vyrazí do Spojených států i Evropy. Patrně abychom vůz brali poněkud osobněji, exportní verze se zbaví nicneříkajícího označení K9 a přijme stejně nicneříkající jméno Quoris.
Vlastně přeci jen něco ano, pokud si jej rozklíčujete podle korejského návodu. Thomas Oh, výkonný viceprezident automobilky Kia tvrdí, že název Quoris vznikl spojením anglických slov „core“ a „quality“, tedy jádro a kvalita, což jsou podle něj „stěžejní atributy ukryté v samotném srdci vozu“.
„Slovo Quoris vyjadřuje solidnost, luxus a špičkové technologie, které spolu rezonují jako jeden sbor,“ tvrdí Thomas Oh. „Rozhodnutí dát našemu pozoruhodnému novému sedanu nekonvenční jméno znamená, že bude ještě více vystupovat ze zavedeného davu,“ dodává poněkud neskromně výkonný viceprezident.
Vývoz velkého sedanu se rozjede v poslední čtvrtině letošního roku a Quoris zamíří na vybrané trhy, Kia ovšem zatím odmítá prozradit, kde všude se objeví, ani jaké motory dostane. V Koreji je k mání s dvojicí atmosférických zážehových šestiválců o objemu 3,3 a 3,8 litru a nabízí výkon 300, respektive 333 koňských sil. Severní Amerika doufá, že Quoris dostane také pětilitrový vidlicový osmiválec z modelů Equus a Genesis sesterské značky Hyundai a v Evropě se patrně najde dost zákazníků, kteří by uvítali výkonný diesel. Na tyto podrobnosti si ale budeme muset ještě pár měsíců počkat.












Quoris podle značky Kia znamená něco jako "kvalita v samotném jádru"
Diskuze 4 příspěvky
Bleskovky
- Majitel dál upravil auto s lakem, který z něj dělá dvojrozměrný objekt, teď mate ještě víc
včera - Jízda s šestiválcovým Golfem ve specifikaci pro důchodce připomíná, co jsme měli a nemáme
včera - Válečný veterán si k 90. narozeninám koupil nové auto, k Fabii Junior má vážně daleko
14.1.2021 - Někdo osadil Škodu Rapid samotažným zařízením, nabourané auto odveze „po svých”
12.1.2021 - Němec zkusil rozjet na dálnici na maximálku auto z dob, kdy u nás Škoda 130 byla luxus
10.1.2021
Nejdiskutovanější články
- Facka do tváře bateriových elektromobilů, novinka Toyoty je levnější než Tesla Model S
5.12.2020 (2) - Při doplňování nemrznoucí směsi je třeba vyhnout se časté chybě, může zničit motor
17.10.2020 (1) - Výrobci záměrně zkreslují točivý moment elektrických aut, realita je úplně jiná
25.10.2020 (1) - Patálie s ojetým elektromobilem ukazují, co může jejich majitele potkat už po 7 letech
30.10.2020 (1) - Nový Fiat 500 je zatím propadák, Italové si ale nechali otevřená zadní vrátka
24.11.2020 (1) - K mání je vzácný Mercedes milovaný diktátory, má velmi pozoruhodnou historii
27.11.2020 (1) - Experti popsali, jak mohl pilot nejděsivější nehody F1 posledních let odejít po svých
10.12.2020 (1) - Auta, která jako nová skoro nikdo nechtěl, se dnes pro majitele stávají zlatým dolem
9.1.2021 (1) - Ford zastavil výrobu v jedné ze svých největších továren, 5 000 lidí poslal domů
15.1.2021 (1) - Majitel si dal na auto lak, který z něj dělá dvojrozměrný objekt, výsledek motá hlavu
10.12.2020
Nové na MotoForum.cz
Živá témata na fóru
- Koronavirus 20:38 - Zajda
- BMW Divize 19:44 - Vrooom
- Politický koutek 19:13 - Stepan
- Dálniční známka 2021 15:37 - Zajda
- Elektromobily a vse kolem nich 15:17 - ctrl_j
- Za kolik jezdíte s benzínem? 13:33 - řidičBOB
- Chlubítko univerzální 13:14 - Arnie J
- Fabia 1.9 SDI 47kw r.v 12/2001 jakou rozvodovou sadu 10:42 - Zajda
- Zabavne kabrio kolem 300tis 01:13 - BillyRay
- Co právě teď posloucháte? 15.1.2021 - 970ka