Kia stvořila geniální reklamu s Robertem De Nirem, u nás ji ale stěží kdy uvidíte

V jednoduchosti byla vždy krása a v reklamě to platí obzvlášť. Kia založila celou kampaň k novému modelu na jediném dvojsmyslném vyjádření a zaujala víc než složitými konstrukcemi.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Kia stvořila geniální reklamu s Robertem De Nirem, u nás ji ale stěží kdy uvidíte

11.8.2019 | Petr Miler

Kia stvořila geniální reklamu s Robertem De Nirem, u nás ji ale stěží kdy uvidíte

/

V jednoduchosti byla vždy krása a v reklamě to platí obzvlášť. Kia založila celou kampaň k novému modelu na jediném dvojsmyslném vyjádření a zaujala víc než složitými konstrukcemi.

Něco dokázat je vždy uměním hodným obdivu, ještě více je ale třeba obdivovat, když to někdo dokáže s lehkostí a jednoduchostí. Někdy je to dílem jeho schopností, někdy i štěstí či náhody, za pozornost to ale stojí pokaždé. Nedávno jsem četl o francouzském zpěvákovi Patricku Hernandezovi, jehož jméno vám možná nic neřekne, jeho písničku Born To Be Alive z roku 1979 ale jistě znát nebude.

Snad největší discošlágr historie je kompletně jeho dílem, složil hudbu, napsal slova a sám se postaral o nejslavnější interpretaci. Přesto už nikdy v životě nic kloudného nesložil a už v 80. letech se na skládání úplně vykašlal. I tak je dodnes aktivní, tento song o 40 let později „dojí” také při živých vystoupeních a v rozhovoru v roce 2012 přiznal, že mu za život vydělal v přepočtu stovky milionů Kč a tou dobou z něj na tantiémách dostával 1 200 až 1 500 Eur (31 až 39 tisíc Kč) za den. To se člověk musí pousmát a říci si: To je umění! Spousta zpěváků se celý život lopotí s desítkami alb a nikdy nedosáhnou Hernandezova úspěchu. On dal jednu velkou ránu a žije z ní 40 let jako král.

Na tyto myšlenky mě přivedlo zhlédnutí reklamy britského zastoupení Kie, která si na pomoc povolala slavného amerického herce Roberta De Nira. Většinou jsou reklamy s celebritami velká nuda, při které máme věřit, že lidé klidně s miliardovými majetky s nadšením používají auto za pár set tisíc. Tentokrát je to ale jinak.

Kia se rozhodla jednoduše využít toho, že nabízí model Niro, kterému může anglicky říkat „the Niro”. A to zní stejně jako „De Niro”, příjmení herce. Celý spot tak jednoduše staví na tom, že De Niro přijde na plac oblečený jako hipster a režisér se jej ptá: „Proč vypadáte takto?” Herec odpovídá: „Scénář říká, že máme ukázat trendy verzi De Nira, tak jsem tady!” A režisér mu pochopitelně vysvětlí, že to je nedorozumění, že ve scénáři je řeč o „trendy version of the Niro” a ne „De Niro”, při čemž si herec vymění hipsterské brýle za normální, přečte si to, omluví se za svou chybu a řekne, že se za chvílí vrátí.

Je to jednoduché, vtipné a vyhýbající se trapnosti reklam se slavnými osobnostmi. Škoda, že takovou kampaň u nás stěží kdy uvidíme. Niro je tady příliš okrajový model a i kdyby nebyl, slovní hříčka by v češtině tak dobře nefungovala. Samozřejmě lze mluvit o „stylové verzi Nira”, ale bez toho „De” a „the” to trochu ztrácí kouzlo. Podívejte se na to sami, s trochou citu pro angličtinu se pobavíte, i když už víte, oč tu běží...


Kia stvořila geniální reklamu s Robertem De Nirem, u nás ji ale stěží kdy uvidíte - 1 - Kia Robert De Niro reklama ad 01Kia stvořila geniální reklamu s Robertem De Nirem, u nás ji ale stěží kdy uvidíte - 2 - Kia Robert De Niro reklama ad 02Kia stvořila geniální reklamu s Robertem De Nirem, u nás ji ale stěží kdy uvidíte - 3 - Kia Robert De Niro reklama ad 03Kia stvořila geniální reklamu s Robertem De Nirem, u nás ji ale stěží kdy uvidíte - 4 - Kia Robert De Niro reklama ad 04Kia stvořila geniální reklamu s Robertem De Nirem, u nás ji ale stěží kdy uvidíte - 5 - Kia Robert De Niro reklama ad 05Kia stvořila geniální reklamu s Robertem De Nirem, u nás ji ale stěží kdy uvidíte - 6 - Kia Robert De Niro reklama ad 06Kia stvořila geniální reklamu s Robertem De Nirem, u nás ji ale stěží kdy uvidíte - 7 - Kia Robert De Niro reklama ad 07Kia stvořila geniální reklamu s Robertem De Nirem, u nás ji ale stěží kdy uvidíte - 8 - Kia Robert De Niro reklama ad 08Kia stvořila geniální reklamu s Robertem De Nirem, u nás ji ale stěží kdy uvidíte - 9 - Kia Robert De Niro reklama ad 09Kia stvořila geniální reklamu s Robertem De Nirem, u nás ji ale stěží kdy uvidíte - 10 - Kia Robert De Niro reklama ad 10Kia stvořila geniální reklamu s Robertem De Nirem, u nás ji ale stěží kdy uvidíte - 11 - Kia Robert De Niro reklama ad 11
„Trendy version of the Niro” si Robert De Niro na oko vysvětlil po svém

Zdroj: ADdictive@Youtube

Petr Miler

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše