Lada prodává 43 let starou Nivu v Bolívii jako žhavou novinku, láká na ni svéráznou reklamou

Stačil facelift a ruská legenda je dle svých tvůrců rázem velkou modernou. A proto v Jižní Americe stojí více než Lada Vesta, byť v Rusku je to naopak.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Lada prodává 43 let starou Nivu v Bolívii jako žhavou novinku, láká na ni svéráznou reklamou

1.9.2020 | Petr Prokopec

Lada prodává 43 let starou Nivu v Bolívii jako žhavou novinku, láká na ni svéráznou reklamou

/

Foto: 4x4 NIVA-TV@YouTube

Stačil facelift a ruská legenda je dle svých tvůrců rázem velkou modernou. A proto v Jižní Americe stojí více než Lada Vesta, byť v Rusku je to naopak.

První a dosud vlastně jediná generace Lady Niva přišla na světlo světa již v roce 1977. Jen stěží ji tak můžeme brát za žhavou novinku a nic na tom nezměnil ani poslední facelift. Jakkoliv je ale třeba dodat, že na poměry ruské značky byla daná modernizace rozsáhlá. Niva, nabízená dále pod obchodním označením 4x4, se totiž díky ní konečně přesunula z prehistorie do moderní doby. Aktuálně si ji totiž můžete pořídit s klimatizací s elektronickým ovládáním a co více, dokonce s multimédii, jejichž součástí je jak audio systém, tak i navigace.

Právě na tuto skutečnost se značka rozhodla upozornit v Bolívii, kde je Niva taktéž k mání, stejně jako další modely značky (Granta, Vesta a Largus). Ruská legenda proto dostala hlavní roli v reklamě, ve které mladší muž řídící faceliftované provedení vyzvedává svého otce. I ten je majitelem Lady Niva, ovšem té verze, která evidentně byla vyrobena v dobách, kdy vaši rodiče možná teprve plánovali založení rodiny. I proto sebou starší muž hodlá vzít na výlet „dvojče“ neboli kdysi populární kazetový přehrávač, mapu a vějíř.

Je tedy na synovi, aby svému otci vysvětlil, že co kdysi bylo v Ladě Niva nutností, je dnes již naprostou zbytečností. Jak jsme ostatně uvedli v úvodu, klimatizaci, navigaci a audio systém ruské SUV již ve vínku má, stejně jako prošlo proměnou také jeho zavěšení. Zapotřebí tedy není ani polštář, který by nahradil prakticky neexistující tlumiče a pružiny. Mimo to pak ostatně Lada zapracovala rovněž na sedadlech, která jsou momentálně komfortnější. A aby toho nebylo málo, vylepšené je i odhlučnění.

Zbývá tak už jen dodat, že za onu modernizaci si Lada nechává v Bolívii řádně zaplatit. Niva je totiž v této zemi nabízena pouze ve výbavě Urban, pročež rázem šplhá na vrchol firemní nabídky. Třídvířko je totiž k mání od 16 500 dolarů (cca 361 tisíc Kč), pětidvířko pak od 18 500 USD (asi 404 tisíc Kč). V Rusku vám oproti tomu stačí na první zmíněnou verzi jen 584 010 rublů (173 tisíc Kč), tedy méně než v případě Lady Vesta, která je ale zjevně v Bolívii za dinosaura, a proto je levnější.


Lada prodává 43 let starou Nivu v Bolívii jako žhavou novinku, láká na ni svéráznou reklamou - 1 - Lada Niva 2020 Bolivie reklama videoscreen 01Lada prodává 43 let starou Nivu v Bolívii jako žhavou novinku, láká na ni svéráznou reklamou - 2 - Lada Niva 2020 Bolivie reklama videoscreen 02Lada prodává 43 let starou Nivu v Bolívii jako žhavou novinku, láká na ni svéráznou reklamou - 3 - Lada Niva 2020 Bolivie reklama videoscreen 03Lada prodává 43 let starou Nivu v Bolívii jako žhavou novinku, láká na ni svéráznou reklamou - 4 - Lada Niva 2020 Bolivie reklama videoscreen 04Lada prodává 43 let starou Nivu v Bolívii jako žhavou novinku, láká na ni svéráznou reklamou - 5 - Lada Niva 2020 Bolivie reklama videoscreen 05Lada prodává 43 let starou Nivu v Bolívii jako žhavou novinku, láká na ni svéráznou reklamou - 6 - Lada Niva 2020 Bolivie reklama videoscreen 06Lada prodává 43 let starou Nivu v Bolívii jako žhavou novinku, láká na ni svéráznou reklamou - 7 - Lada Niva 2020 Bolivie reklama videoscreen 07Lada prodává 43 let starou Nivu v Bolívii jako žhavou novinku, láká na ni svéráznou reklamou - 8 - Lada Niva 2020 Bolivie reklama videoscreen 08
Faceliftovaná Lada Niva je v Bolívii prezentována jako moderna. A podle toho také stojí. Foto: 4x4 NIVA-TV@YouTube

Zdroj: 4x4 NIVA-TV@YouTube

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše