Lamborghini Huracán vážně zlomilo rekord Ringu, toto je jeho úchvatné kolo (video)

Že bude nová verze Huracánu jménem Performante rychlá, nepochyboval asi nikdo. Že bude až takto rychlá, ale mohl věřit jen podobný počet lidí.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Lamborghini Huracán vážně zlomilo rekord Ringu, toto je jeho úchvatné kolo (video)

1.3.2017 | Petr Miler | 24 příspěvků

Lamborghini Huracán vážně zlomilo rekord Ringu, toto je jeho úchvatné kolo (video)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Že bude nová verze Huracánu jménem Performante rychlá, nepochyboval asi nikdo. Že bude až takto rychlá, ale mohl věřit jen podobný počet lidí.

Dnešní den zůstane minimálně na nějakou chvíli zapsán v automobilových análech jako moment, kdy se znovu přepisovala historie nejslavnějšího a nejnáročnějšího okruhu světa. Před malou chvílí totiž bylo zveřejněno video, které dokumentuje nové nejrychlejší kolo sériově vyráběného auta s homologací pro běžný provoz. Časy vlády výsledku 6:57 dosaženého Porsche 918 Spyder jsou sečteny, žezla se teď ujímá Lamborghini.

Italská značka se už v minulosti o něco podobného pokoušela, její Aventador SV ale skončil na hodnotě 6:59. Možná si říkáte, že nic rychlejšího od té doby přece nepředstavila, jenže představí. A to něco bude překvapivě menší Huracán, ovšem ve verzi Performante.

Lamborghini jej začalo představovat už v únoru a hned tehdy řeklo, že s ním zajelo nový rekord Ringu. S ohledem na to, že jde o Huracán, ale bylo na místě se ptát, co je to za rekord - každý si může vymyslet vlastní kategorii od sedanů přes kombíky, předokolky a zadokolky až třeba po auta s jedním motorem - 918 jich má více. Nic takového se ale nestalo, Huracán Performante zajel čas 6:52,01 a rekord mezi produkčními auty je to absolutní.

Automobilka spolu s tímto oznámením rovnou zveřejnila i video, které celé ostré kolo dokumentuje. Je to vážně kalup, i když jsme viděli už větší a minimálně jeden člověk slibuje pro brzkou budoucnost ještě více. Toto kolo bylo zajeto už loni 5. října a za volantem seděl testovací pilot Lamba Marco Mapelli. Na autě byly obuty pneumatiky Pirelli P Zero Trofeo R, se kterými auto může i na silnici, další okolnosti tohoto výkonu ale zatím neznáme. A stejně tak neznáme specifikace samotného vozu, ani jeho vzhled - obojí ještě čeká na své odhalení na autosalonu v Ženevě.

Ostré kolo z Nordschleife je ale venku, tak se na něj podívejte. A zvažte, jak je možné, že zrovna Huracán je takto rychlý. Automobilka už dříve naznačovala cosi o aerodynamických kouzlech, je ale jisté, že výsledku pomohly také probírající úpravy trati, která je dnes rychlejší než za časů 918 a Aventadoru SV...

Tip: Projděte si všechny novinky ženevského autosalonu 2017.


Lamborghini Huracán vážně zlomilo rekord Ringu, toto je jeho úchvatné kolo (video) - 1 - Lamborghini Huracan Performante 2017 nove spy foto 04Lamborghini Huracán vážně zlomilo rekord Ringu, toto je jeho úchvatné kolo (video) - 2 - Lamborghini Huracan Performante 2017 ATA videoscreen perex
Lamborghini Huracán vážně zlomilo rekord Ringu, toto je jeho úchvatné kolo (video) - 3 - Lamborghini Huracan Performante 2017 nove spy foto 01Lamborghini Huracán vážně zlomilo rekord Ringu, toto je jeho úchvatné kolo (video) - 4 - Lamborghini Huracan Performante 2017 nove spy foto 02Lamborghini Huracán vážně zlomilo rekord Ringu, toto je jeho úchvatné kolo (video) - 5 - Lamborghini Huracan Performante 2017 nove spy foto 03
Huracán Performante byl zatím odhalen jen v náznacích či prostřednictvím špionážních fotek, jeho ostré kolo z Ringu je ale venku celé

Petr Miler

Diskuze 24 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše