Lexus RX 2016 od TRD: tovární tuning ověsil novou generaci spoilery a koly

Japonský crossover se dočkal agresivnější vizáže, se kterou přichází také větší jistota za volantem. Na té se podílejí dva vibrace potlačující tlumiče.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Lexus RX 2016 od TRD: tovární tuning ověsil novou generaci spoilery a koly

2.11.2015 | Petr Prokopec | 3 příspěvky

Lexus RX 2016 od TRD: tovární tuning ověsil novou generaci spoilery a koly

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Japonský crossover se dočkal agresivnější vizáže, se kterou přichází také větší jistota za volantem. Na té se podílejí dva vibrace potlačující tlumiče.

S novou generací Lexusu RX jsme se mohli seznámit u příležitosti dubnového autosalonu v New Yorku. Před pár týdny se pak na světlo světa proklubalo evropské provedení, u kterého se rozdíly soustředí především na výbavu. Vzhled karoserie je však v obou případech naprosto stejný, tedy více než agresivní. Definitivní minulostí je tedy fakt, že japonská automobilka produkuje modely, které dávají slovu „nuda“ zcela novou náplň. A pokud jste to ještě nepochopili, pak vás v tom utvrdí tovární tuning.

Nový Lexus RX si vzala do parády divize Toyota Racing Development neboli TRD, která crossover osadila sadou spoilerů, jež najdeme vpředu, vzadu i na bocích. Mimo to nechybí ani tmavě zbarvené kryty zpětných zrcátek či vizuálně modifikovaný koncový sloupek. Kromě toho dorazila také 22palcová kovaná kola, která mají podle sportovního oddělení vliv nejen na samotnou vizualizaci, ale zároveň díky nemalému odlehčení navyšují jízdní dynamiku.

Dalším doplňkem z programu F Sport Parts je instalace předního a zadního přídavného tlumiče, díky nimž mělo dojít k potlačení mikrovibrací přenášených do kabiny. Tím však modifikace končí, tedy alespoň podle dosavadních informací. Jelikož ovšem ty nepocházejí z oficiálního pramene, je možné, že divize TRD nakonec Lexusu RX dodala mnohem více komponentů. Na motor či převodovku ale podle nás sáhnuto opravdu nebylo.


Lexus RX 2016 od TRD: tovární tuning ověsil novou generaci spoilery a koly - 1 - Lexus RX 450h TRD prvni foto 01Lexus RX 2016 od TRD: tovární tuning ověsil novou generaci spoilery a koly - 2 - Lexus RX 450h TRD prvni foto 02Lexus RX 2016 od TRD: tovární tuning ověsil novou generaci spoilery a koly - 3 - Lexus RX 450h TRD prvni foto 03Lexus RX 2016 od TRD: tovární tuning ověsil novou generaci spoilery a koly - 4 - Lexus RX 450h TRD prvni foto 04Lexus RX 2016 od TRD: tovární tuning ověsil novou generaci spoilery a koly - 5 - Lexus RX 450h TRD prvni foto 05Lexus RX 2016 od TRD: tovární tuning ověsil novou generaci spoilery a koly - 6 - Lexus RX 450h TRD prvni foto 06Lexus RX 2016 od TRD: tovární tuning ověsil novou generaci spoilery a koly - 7 - Lexus RX 450h TRD prvni foto 07Lexus RX 2016 od TRD: tovární tuning ověsil novou generaci spoilery a koly - 8 - Lexus RX 450h TRD prvni foto 08Lexus RX 2016 od TRD: tovární tuning ověsil novou generaci spoilery a koly - 9 - Lexus RX 450h TRD prvni foto 09Lexus RX 2016 od TRD: tovární tuning ověsil novou generaci spoilery a koly - 10 - Lexus RX 450h TRD prvni foto 10
Nový Lexus RX dostal do vínku tovární tuning, který sesoustředí především na navýšení agresivity vizuálu/small>

Petr Prokopec

Diskuze 3 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše