Majitel zkusil s Teslou projet hlubokou vodou, dobrý nápad to skutečně nebyl

Průjezd opravdu hlubokou vodou zaujal i televizního moderátora, ani to ale nic nemění na tom, že šlo o velmi hloupý nápad. Vjezd do zatopené ulice se snadno mohl změnit ve velký problém.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Majitel zkusil s Teslou projet hlubokou vodou, dobrý nápad to skutečně nebyl

20.9.2019 | Mirek Mazal

Majitel zkusil s Teslou projet hlubokou vodou, dobrý nápad to skutečně nebyl

/

Průjezd opravdu hlubokou vodou zaujal i televizního moderátora, ani to ale nic nemění na tom, že šlo o velmi hloupý nápad. Vjezd do zatopené ulice se snadno mohl změnit ve velký problém.

Nasměrování jedoucího auta do zatopených míst nikdy není dobrý nápad. Ve skutečnosti je to téměř vždy velmi hazardní počin, který je nebezpečné vykonávat i s elektromobilem, kterému nehrozí zničující nasátí vody do motoru. Americký majitel Tesly Model X ale nedbal možných problémů a zamířil si to přímo do zatopené ulice poblíž rozvodněné řeky v Jižní Dakotě.

Následky rozmarů přírody zrovna natáčel televizní reportér Colton Molesky, když si všiml bílého elektromobilu projíždějícího hlubokou tůni. Rozjetý automobil vjel s kapotou pod hladinu navzdory nebezpečí zatopení elektrického systému pod kapotou. Molesky s mikrofonem v ruce byl očividně zaskočený stejně jako my, proto přestal informovat o aktuální výšce vody a zaměřil se na bláznivého řidiče.

Sportovně užitková Tesla potopení vysoko nad úroveň dveřních prahů přežila bez úhony, náhodně vzniklé videa záběry by ale přesto měly posloužit jako ponaučení o nesmyslnosti takového jednání. Především nikdo neví, jak vypadá prostor pod vodou, už tam dávno nemusí být silnice. V minulosti jsme viděli i případy, kdy skrytá jáma pohltila celé auto, v tu chvíli půjde i o život.

A i kdyby ne, už pouhé uvíznutí vozu bude znamenat zbytečnou záchrannou akci jednotek, které jsou během takových povodní více potřebné úplně někde jinde. Podobný vodní experiment provedl před třemi léty jiný majitel Tesly Model S a i Elon Musk obratem zareagoval varováním před podobným hazardem, třebaže vozy značky byly připravovány i na to, aby takové situace zvládly.


Majitel zkusil s Teslou projet hlubokou vodou, dobrý nápad to skutečně nebyl - 1 - Tesla Model X projela zatopenou silnici 01Majitel zkusil s Teslou projet hlubokou vodou, dobrý nápad to skutečně nebyl - 2 - Tesla Model X projela zatopenou silnici 02Majitel zkusil s Teslou projet hlubokou vodou, dobrý nápad to skutečně nebyl - 3 - Tesla Model X projela zatopenou silnici 03Majitel zkusil s Teslou projet hlubokou vodou, dobrý nápad to skutečně nebyl - 4 - Tesla Model X projela zatopenou silnici 04Majitel zkusil s Teslou projet hlubokou vodou, dobrý nápad to skutečně nebyl - 5 - Tesla Model X projela zatopenou silnici 05Majitel zkusil s Teslou projet hlubokou vodou, dobrý nápad to skutečně nebyl - 6 - Tesla Model X projela zatopenou silnici 06Majitel zkusil s Teslou projet hlubokou vodou, dobrý nápad to skutečně nebyl - 7 - Tesla Model X projela zatopenou silnici 07Majitel zkusil s Teslou projet hlubokou vodou, dobrý nápad to skutečně nebyl - 8 - Tesla Model X projela zatopenou silnici 08Majitel zkusil s Teslou projet hlubokou vodou, dobrý nápad to skutečně nebyl - 9 - Tesla Model X projela zatopenou silnici 09Majitel zkusil s Teslou projet hlubokou vodou, dobrý nápad to skutečně nebyl - 10 - Tesla Model X projela zatopenou silnici 10
Tesla Model X tentokrát hlubokou koupel vydržela, ale nemusela, byla to zbytečná frajeřina

Zdroj: Kamie Roesler@Twitter

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše