Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
McLaren P1 Satin Volcano Red může být klidně nové auto Mr. Beana (foto)
25.1.2015 | Petr Miler | Přidat příspěvek
Fotky specifické verze stvořené divizí MSO byly sice uvolněny bez dalších informací, barva a odkazy na model F1 ale dávají tušit, že by mohlo jít o víc než „další P1”.
Teprve včera jsme vás informovali o tom, že Mr. Bean alias Rowan Atkinson prodává svůj McLaren F1. Nabídková cena téměř 0,3 miliardy Kč je věru tučná, přesto se mnozí hned začali ptát, proč to vlastně dělá. Sám rezolutně popřel, že by si svého času pořídil F1 jako investici, čemuž ostatně napovídá i celkem nemalý nájezd, velká nehoda, která se mu s vozem přihodila, nebo to, že s autem prý i vozil děti do školy či na dovolenou.
Přesto tu ale o peníze jít může, třebaže někteří říkají, že hodnota vzácného McLarenu jen poroste. Ne snad, že by Atkinson strádal, proč ale neprodat vůz za dvanáctinásobek ceny, za kterou jste jej pořídili, když jste si s ním v mezičase ještě dobře zajezdili? Navíc kdyžza opět zlomek prodejní ceny můžete mít jeho nástupce, sice ne až tak výjimečného, ale rozhodně rychlejšího a do budoucna na ceně zřejmě opět jen nabývajícího?
Je to jen spekulace, někteří ale už stihli položit otázku, zda britský komik nemá objednaný model P1 a F1 se nyní nezbavuje proto, že jeho nový vůz je konečně hotový. Nemáme žádnou informaci o tom, že by tomu tak bylo, shodou okolností se ale McLaren prostřednictvím fotografa G. F. Williamse téměř ve stejný čas pochlubil tím, že v rámci své divize Special Operations (MSO) stvořil zvláštní P1 Satin Volcano Red.
Zase tak zvláštní není, tmavě červená barva v kombinaci s černými karbonovými prvky ale více než evokuje Atkinsonovo F1. Navíc si všimněte zlatých prvků na místech, která chrání karoserii před žárem výfuku, i to je odkaz na F1, jež byl dobře vidět ve včerejším článku (co na tom, že u F1 to byl funkční prvek a tady jde jen o show, taková je doba). Tak či onak se jedná o fešné provedení. Jestli má něco společného s „Mr. B.” a nebo jde jen o shodu okolností, se jistě dozvíme časem...
















Může tohle být nový McLaren Rowana Atkinsona? Možné to je, ale jisté ani trochu. Bez ohledu na to jde o vkusně vyvedený vůz
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
„Bugatti pro chudé” ve sprintu vykleplo i tisícikoňové Lamborghini. Ani si neškrtlo, i když dostalo náskok
před 7 hodinami
Volkswagenu unikly fotky jeho nejnovějšího SUV. Auto to bude malé, s jeho cenami to bude přesně naopak
včera
Když hoří desítky elektrických aut, tohle je jediná fotka, kterou zveřejní hasiči, aby někdo náhodou neviděl, co vlastně hořelo
včera
Nejnovější články
Tohle auto mělo během pár let přejít jen na elektropohon, teď místo toho dostalo dva nové motory V8, diesel, benzin 2,7 a dál nic
před 2 hodinami
Těsně před krachem Saabu mělo firmu zachránit tohle auto. Přišlo už moc pozdě, 1 z pouhých 19 vyrobených kusů špičkové verze je teď k mání
před 3 hodinami
Ford teď ničí jeden nový motor denně v každé továrně a myslí si, že tím něčemu pomáhá
před 5 hodinami
Většina nejvyššího vedení VW už přiznává, že firma bojuje o přežití, volá po radikálních změnách
před 6 hodinami
„Bugatti pro chudé” ve sprintu vykleplo i tisícikoňové Lamborghini. Ani si neškrtlo, i když dostalo náskok
před 7 hodinami
Živá témata na fóru
- S větrem ve vlasech.... 06.18. 15:31 - pavproch
- Ford obecně 06.18. 11:54 - delphin
- Škoda Auto obecně 06.17. 22:44 - mattonecz
- Výběrové RZ - kdo má lepší úlovek? 06.17. 14:58 - pavproch
- IT poradna 06.17. 06:12 - pavproch
- Onboard videa 06.16. 20:35 - řidičBOB
- Lampárna (stěžovatelna) 06.16. 15:09 - pavproch
- Audi klub - pro ty, co chteji Auto 06.16. 12:12 - mattonecz
