McLaren P1 Satin Volcano Red může být klidně nové auto Mr. Beana (foto)

Fotky specifické verze stvořené divizí MSO byly sice uvolněny bez dalších informací, barva a odkazy na model F1 ale dávají tušit, že by mohlo jít o víc než „další P1”.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

McLaren P1 Satin Volcano Red může být klidně nové auto Mr. Beana (foto)

25.1.2015 | Petr Miler | Přidat příspěvek

McLaren P1 Satin Volcano Red může být klidně nové auto Mr. Beana (foto)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Fotky specifické verze stvořené divizí MSO byly sice uvolněny bez dalších informací, barva a odkazy na model F1 ale dávají tušit, že by mohlo jít o víc než „další P1”.

Teprve včera jsme vás informovali o tom, že Mr. Bean alias Rowan Atkinson prodává svůj McLaren F1. Nabídková cena téměř 0,3 miliardy Kč je věru tučná, přesto se mnozí hned začali ptát, proč to vlastně dělá. Sám rezolutně popřel, že by si svého času pořídil F1 jako investici, čemuž ostatně napovídá i celkem nemalý nájezd, velká nehoda, která se mu s vozem přihodila, nebo to, že s autem prý i vozil děti do školy či na dovolenou.

Přesto tu ale o peníze jít může, třebaže někteří říkají, že hodnota vzácného McLarenu jen poroste. Ne snad, že by Atkinson strádal, proč ale neprodat vůz za dvanáctinásobek ceny, za kterou jste jej pořídili, když jste si s ním v mezičase ještě dobře zajezdili? Navíc kdyžza opět zlomek prodejní ceny můžete mít jeho nástupce, sice ne až tak výjimečného, ale rozhodně rychlejšího a do budoucna na ceně zřejmě opět jen nabývajícího?

Je to jen spekulace, někteří ale už stihli položit otázku, zda britský komik nemá objednaný model P1 a F1 se nyní nezbavuje proto, že jeho nový vůz je konečně hotový. Nemáme žádnou informaci o tom, že by tomu tak bylo, shodou okolností se ale McLaren prostřednictvím fotografa G. F. Williamse téměř ve stejný čas pochlubil tím, že v rámci své divize Special Operations (MSO) stvořil zvláštní P1 Satin Volcano Red.

Zase tak zvláštní není, tmavě červená barva v kombinaci s černými karbonovými prvky ale více než evokuje Atkinsonovo F1. Navíc si všimněte zlatých prvků na místech, která chrání karoserii před žárem výfuku, i to je odkaz na F1, jež byl dobře vidět ve včerejším článku (co na tom, že u F1 to byl funkční prvek a tady jde jen o show, taková je doba). Tak či onak se jedná o fešné provedení. Jestli má něco společného s „Mr. B.” a nebo jde jen o shodu okolností, se jistě dozvíme časem...


McLaren P1 Satin Volcano Red může být klidně nové auto Mr. Beana (foto) - 1 - McLaren P1 Satin Volcano Red MSO 01McLaren P1 Satin Volcano Red může být klidně nové auto Mr. Beana (foto) - 2 - McLaren P1 Satin Volcano Red MSO 02McLaren P1 Satin Volcano Red může být klidně nové auto Mr. Beana (foto) - 3 - McLaren P1 Satin Volcano Red MSO 03McLaren P1 Satin Volcano Red může být klidně nové auto Mr. Beana (foto) - 4 - McLaren P1 Satin Volcano Red MSO 04McLaren P1 Satin Volcano Red může být klidně nové auto Mr. Beana (foto) - 5 - McLaren P1 Satin Volcano Red MSO 05McLaren P1 Satin Volcano Red může být klidně nové auto Mr. Beana (foto) - 6 - McLaren P1 Satin Volcano Red MSO 06McLaren P1 Satin Volcano Red může být klidně nové auto Mr. Beana (foto) - 7 - McLaren P1 Satin Volcano Red MSO 07McLaren P1 Satin Volcano Red může být klidně nové auto Mr. Beana (foto) - 8 - McLaren P1 Satin Volcano Red MSO 08McLaren P1 Satin Volcano Red může být klidně nové auto Mr. Beana (foto) - 9 - McLaren P1 Satin Volcano Red MSO 09McLaren P1 Satin Volcano Red může být klidně nové auto Mr. Beana (foto) - 10 - McLaren P1 Satin Volcano Red MSO 10McLaren P1 Satin Volcano Red může být klidně nové auto Mr. Beana (foto) - 11 - McLaren P1 Satin Volcano Red MSO 11McLaren P1 Satin Volcano Red může být klidně nové auto Mr. Beana (foto) - 12 - McLaren P1 Satin Volcano Red MSO 12McLaren P1 Satin Volcano Red může být klidně nové auto Mr. Beana (foto) - 13 - McLaren P1 Satin Volcano Red MSO 13McLaren P1 Satin Volcano Red může být klidně nové auto Mr. Beana (foto) - 14 - McLaren P1 Satin Volcano Red MSO 14McLaren P1 Satin Volcano Red může být klidně nové auto Mr. Beana (foto) - 15 - McLaren P1 Satin Volcano Red MSO 15McLaren P1 Satin Volcano Red může být klidně nové auto Mr. Beana (foto) - 16 - McLaren P1 Satin Volcano Red MSO 16
Může tohle být nový McLaren Rowana Atkinsona? Možné to je, ale jisté ani trochu. Bez ohledu na to jde o vkusně vyvedený vůz

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.