McLaren P1 už má prvního českého majitele, vůz je oranžový zvenčí i uvnitř

Britského hybridního supersportu se vyrobí jen 375 kusů. Jeden z nich se šasí s pořadovým číslem 115 nedávno dorazil do ČR.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

McLaren P1 už má prvního českého majitele, vůz je oranžový zvenčí i uvnitř

15.4.2014 | Petr Prokopec | 5 příspěvků

McLaren P1 už má prvního českého majitele, vůz je oranžový zvenčí i uvnitř

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Britského hybridního supersportu se vyrobí jen 375 kusů. Jeden z nich se šasí s pořadovým číslem 115 nedávno dorazil do ČR.

Britská automobilka McLaren sice nemá v České republice oficiální zastoupení, to ovšem neznamená, že byste její kreace na tuzemských silnicích nespatřili. Standardní model MP4-12C se zde dokonce prohání v několika barevných provedeních, mimo něj ovšem nedávno došla řada i na vrcholný hybridní supersport P1. Ten si očividně podle registračních značek pořídil nějaký šťastlivec z Moravy, kterému učarovala jeho typická oranžová barva.

V tomto odstínu totiž není vůz lakován pouze zvenčí, oranžová McLaren Orange zdobí rovněž střed volantu, výdechy klimatizace a středovou konzoli. Tedy prvky, které jsou u většiny exemplářů vyvedeny spíše v průzračném laku, díky čemuž prosvítá struktura karbonových vláken. Ta je ovšem i zde jasně patrná, a to hlavně na palubní desce a vnitřních dveřních panelech. Společnost jí pak dělá Alcantara.

Tím ovšem jakýkoliv rozdíl oproti standardu končí, po technické stránce je totiž tuzemský McLaren P1 shodný se zbytkem produkce. Pod kapotou tak najdeme 3,8litrový osmiválec kombinovaný s elektromotory, přičemž celkový výkon činí 916 koní. Díky tomu vůz zvládne akcelerovat z klidu na stovku za 2,8 sekundy a na magickou třístovku za 16,5 s. Čas z Nürburgringu ovšem i nadále zůstává neznámý.


McLaren P1 už má prvního českého majitele, vůz je oranžový zvenčí i uvnitř - 1 - McLaren P1 Czech 01McLaren P1 už má prvního českého majitele, vůz je oranžový zvenčí i uvnitř - 2 - McLaren P1 Czech 02McLaren P1 už má prvního českého majitele, vůz je oranžový zvenčí i uvnitř - 3 - McLaren P1 Czech 03McLaren P1 už má prvního českého majitele, vůz je oranžový zvenčí i uvnitř - 4 - McLaren P1 Czech 04McLaren P1 už má prvního českého majitele, vůz je oranžový zvenčí i uvnitř - 5 - McLaren P1 Czech 05McLaren P1 už má prvního českého majitele, vůz je oranžový zvenčí i uvnitř - 6 - McLaren P1 Czech 06McLaren P1 už má prvního českého majitele, vůz je oranžový zvenčí i uvnitř - 7 - McLaren P1 Czech 07McLaren P1 už má prvního českého majitele, vůz je oranžový zvenčí i uvnitř - 8 - McLaren P1 Czech 08McLaren P1 už má prvního českého majitele, vůz je oranžový zvenčí i uvnitř - 9 - McLaren P1 Czech 09McLaren P1 už má prvního českého majitele, vůz je oranžový zvenčí i uvnitř - 10 - McLaren P1 Czech 10McLaren P1 už má prvního českého majitele, vůz je oranžový zvenčí i uvnitř - 11 - McLaren P1 Czech 11McLaren P1 už má prvního českého majitele, vůz je oranžový zvenčí i uvnitř - 12 - McLaren P1 Czech 12McLaren P1 už má prvního českého majitele, vůz je oranžový zvenčí i uvnitř - 13 - McLaren P1 Czech 13McLaren P1 už má prvního českého majitele, vůz je oranžový zvenčí i uvnitř - 14 - McLaren P1 Czech 14McLaren P1 už má prvního českého majitele, vůz je oranžový zvenčí i uvnitř - 15 - McLaren P1 Czech 15McLaren P1 už má prvního českého majitele, vůz je oranžový zvenčí i uvnitř - 16 - McLaren P1 Czech 16McLaren P1 už má prvního českého majitele, vůz je oranžový zvenčí i uvnitř - 17 - McLaren P1 Czech 17McLaren P1 už má prvního českého majitele, vůz je oranžový zvenčí i uvnitř - 18 - McLaren P1 Czech 18McLaren P1 už má prvního českého majitele, vůz je oranžový zvenčí i uvnitř - 19 - McLaren P1 Czech 19McLaren P1 už má prvního českého majitele, vůz je oranžový zvenčí i uvnitř - 20 - McLaren P1 Czech 20McLaren P1 už má prvního českého majitele, vůz je oranžový zvenčí i uvnitř - 21 - McLaren P1 Czech 21McLaren P1 už má prvního českého majitele, vůz je oranžový zvenčí i uvnitř - 22 - McLaren P1 Czech 22McLaren P1 už má prvního českého majitele, vůz je oranžový zvenčí i uvnitř - 23 - McLaren P1 Czech 23
Tuzemský exemplář McLarenu P1 je oranžový zvenčí i zevnitř

Zdroj: GT Spirit, Foto: CzechExotics.com

Petr Prokopec

Diskuze 5 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.