Mercedes AMG GT Roadster: pokud AMG GT skalpují, jinak to nedopadne (ilustrace)

Mercedes zatím spekulace o otevřeném AMG GT odmítá. Pokud by ale vznikl, mohl by vypadat nějak takto. Podivnou barvu ilustrátorovi odpusťme.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Mercedes AMG GT Roadster: pokud AMG GT skalpují, jinak to nedopadne (ilustrace)

11.9.2014 | Marek Bednář | Přidat příspěvek

Mercedes AMG GT Roadster: pokud AMG GT skalpují, jinak to nedopadne (ilustrace)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Mercedes zatím spekulace o otevřeném AMG GT odmítá. Pokud by ale vznikl, mohl by vypadat nějak takto. Podivnou barvu ilustrátorovi odpusťme.

Kompletní informace o novém Mercedesu AMG GT jsou venku ani ne osmačtyřicet hodin a už tu máme ilustraci verze bez střechy. A vypadá snad ještě lépe než kupé, pokud si tedy odmyslíme trochu šílenou světle fialovou barvu, a z profilu by nemusel tolik připomínat Porsche 911.

O dalších variantách AMG GT nad rámec standardního modelu a potentnějšího S se spekuluje již nějakou dobu. Black Series můžeme očekávat téměř s jistotou, Affalterbach nicméně roadster popírá, alespoň tedy prozatím. Podle vyjádření automobilky má AMG GT být ryzí sportovní vůz „s prvotřídními výkony na závodní trati”.

Předchůdce, tedy SLS AMG, variantu roadster dostal a někteří ji uvítali. Nejen příznivci otevřených vozů, ale také ti, kterým racčí dveře po vzoru legendárního Gullwingu nebyly po chuti. A s přípravami Mercedesu S ve verzi kabrio se prostor pro otevřené AMG GT o něco zužuje, i když by jejich zaměření jistě bylo výrazně jiné.


Mercedes AMG GT Roadster: pokud AMG GT skalpují, jinak to nedopadne (ilustrace) - 1 - mercedes amg gt roadster ilu 01Mercedes AMG GT Roadster: pokud AMG GT skalpují, jinak to nedopadne (ilustrace) - 2 - mercedes amg gt roadster ilu 02
Nové ilustrace ukazují, jak by mohl vypadat otevřený Mercedes AMG GT, pokud vznikne

Mercedes AMG GT Roadster: pokud AMG GT skalpují, jinak to nedopadne (ilustrace) - 3 - Mercedes AMG GT 2015 oficialni vse 29Mercedes AMG GT Roadster: pokud AMG GT skalpují, jinak to nedopadne (ilustrace) - 4 - Mercedes AMG GT 2015 oficialni vse 30Mercedes AMG GT Roadster: pokud AMG GT skalpují, jinak to nedopadne (ilustrace) - 5 - Mercedes AMG GT 2015 oficialni vse 31Mercedes AMG GT Roadster: pokud AMG GT skalpují, jinak to nedopadne (ilustrace) - 6 - Mercedes AMG GT 2015 oficialni vse 32Mercedes AMG GT Roadster: pokud AMG GT skalpují, jinak to nedopadne (ilustrace) - 7 - Mercedes AMG GT 2015 oficialni vse 33Mercedes AMG GT Roadster: pokud AMG GT skalpují, jinak to nedopadne (ilustrace) - 8 - Mercedes AMG GT 2015 oficialni vse 34Mercedes AMG GT Roadster: pokud AMG GT skalpují, jinak to nedopadne (ilustrace) - 9 - Mercedes AMG GT 2015 oficialni vse 37Mercedes AMG GT Roadster: pokud AMG GT skalpují, jinak to nedopadne (ilustrace) - 10 - Mercedes AMG GT 2015 oficialni vse 39Mercedes AMG GT Roadster: pokud AMG GT skalpují, jinak to nedopadne (ilustrace) - 11 - Mercedes AMG GT 2015 oficialni vse 59Mercedes AMG GT Roadster: pokud AMG GT skalpují, jinak to nedopadne (ilustrace) - 12 - Mercedes AMG GT 2015 oficialni vse 60
Mercedes AMG GT se jako kupé ukázal teprve předevčírem

Zdroj: Design RM

Marek Bednář

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše