Mercedes CLA: stylové Áčko s kufrem nafoceno bez špetky maskování

Teprve včera jsme se mohli radovat z videa zachycující malé „čtyřdvéřové kupé” Mercedesu s minimem maskování. Dnes už si můžeme prohlédnout úplně vše.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Mercedes CLA: stylové Áčko s kufrem nafoceno bez špetky maskování

13.9.2012 | Petr Miler | 1 příspěvek

Mercedes CLA: stylové Áčko s kufrem nafoceno bez špetky maskování

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Teprve včera jsme se mohli radovat z videa zachycující malé „čtyřdvéřové kupé” Mercedesu s minimem maskování. Dnes už si můžeme prohlédnout úplně vše.

Těžko říci, kde končí hra štěstí a náhody a kde začíná řízená snaha Mercedesu o získání „nadstandardní mediální pozornosti”, nám to ale může být celkem ukradené. Fakta jsou jasná: ve stručnost shrnuto nám pánové ze Stuttgartu již loni poslali vzkaz o chystané stylové předokolce CLA, která se vzhlédne v dosti úspěšném pseudokupé CLS. Poté nám ukázali koncept vozu a těsně před jeho premiérou s ním vyrazili s lehkým maskováním na německé dálnice.

Těžko říci, jestli součástí hry mělo být i vystavení nemaskovaného auta pravděpodobně před pořizováním oficiálních fotek na Islandu, bez ohledu na to se ale právě tohle stalo. Níže si tak můžete prohlédnout fotky kompletně nemaskovaného céeláčka prakticky ze všech stran - pořízené jsou evidentně zdálky, i tak ale ukazují to podstatné.

Příď CLA bude zjevně designově značně spjata s novou generací třídy A, profil a záď pak korespondují spíše se zmíněným CLS. Vůz je očividně menší, dramatičtěji tvarovaný a to zvláště v zachycené verzi, patrně s paketem AMG.

Více než vzhled nám fotky pochopitelně neodhalují, vzhledem k technické (a nyní očividně i vzhledové) spřízněnosti s novým Áčkem ale můžeme sázet na použití prakticky stejné techniky. Co najdete pod kapotou Mercedesu A 2012 vám prozradí třeba i aktuální český ceník, my vám k tomu brzy více řekneme v našem testu.

Když jsme u prodejních záležitostí, příchod CLA na trh můžeme očekávat již během následujících měsíců, cena bude zřejmě spočítána stylem „cenovka srovnatelné třídy A + stylová konstanta”. Ale to už nám Mercedes jistě brzy řekne sám úplně přesně.


Mercedes CLA: stylové Áčko s kufrem nafoceno bez špetky maskování - 1 - Mercedes CLA 2013 spy bez maskovani 01Mercedes CLA: stylové Áčko s kufrem nafoceno bez špetky maskování - 2 - Mercedes CLA 2013 spy bez maskovani 02Mercedes CLA: stylové Áčko s kufrem nafoceno bez špetky maskování - 3 - Mercedes CLA 2013 spy bez maskovani 03Mercedes CLA: stylové Áčko s kufrem nafoceno bez špetky maskování - 4 - Mercedes CLA 2013 spy bez maskovani 04Mercedes CLA: stylové Áčko s kufrem nafoceno bez špetky maskování - 5 - Mercedes CLA 2013 spy bez maskovani 05Mercedes CLA: stylové Áčko s kufrem nafoceno bez špetky maskování - 6 - Mercedes CLA 2013 spy bez maskovani 06
Nový Mercedes CLA už nás svým vzhledem nemůže překvapit, to ale neznamená, že mu to nesekne...

Zdroj: Blog Automobile

Petr Miler

Diskuze 1 příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše