Mercedes SLS AMG Electric Drive: 750koňová elektrická bestie na prvním videu

 | 2 příspěvky | 2.10.2012 Petr Miler
Reagovat

Nepřihlášený ExFun

Budu za kacíře, ale byť so.. | 2.10.2012 10:06reagovat
avatar

Budu za kacíře, ale byť současné elektormobily jsou k ničemu, takto by dle mého měla z hlediska vnějšího jízdního projevu vypadat budoucnost. Nevidím žádný rozumný důvod,proč by auto mělo okolí "oblažovat" hlukem motoru. Posádka uvnitř nechť si pouští co chce. Doufám, že se brzy to úložiště el. energie najde.

vana

Plně souhlasím, taky jsem.. | 2.10.2012 11:06reagovat
avatar

Plně souhlasím, taky jsem přesvědčený že nejlepším zvukovým projevem auta je úplné ticho. Bohužel i po nástupu elektroaut to bude platit asi jen při pomalém plížení ve městech (byť to je taky přínos), protože při vyšších rychlostech stejně dělají hluk především pneumatiky a rozrážený vzduch. Spalovací motor moderního auta už moc slyšet není.

Jinak co se týká zmíněné inflace výkonu, u elektromobilů se tím do značné míry supluje absence vícestupňové převodovky takže motor musí mít odpovídající krátkodobou výkonovou rezervu pro rozjezd na jediný rychlý převod, i když se pak jeho maximální výkon dlouhodoběji již nevyužije, samozřejmě i kvůli omezenosti baterií. Tomu také odpovídají poměrně nízké nejvyšší rychlosti s ohledem na udávané max.výkony elektromotorů.

Přidat příspěvek
(pro zasílání reakcí, adresa nebude zveřejněna)
Max. 2000 znaku
b_468_60.gif