Muž se po hádce s manželkou zmocnil armádního náklaďáku. Prorazil policejní zátarasy a byl k nezastavení, zničil 9 aut

Cherchez la femme, tohle rčení nevzniklo z ničeho. Ženy mají tu moc naplnit život muže štěstím i neštěstím, tady se stalo to druhé. Zoufalý 41letý Brit se choval podle toho, naštěstí nakonec neublížil nikomu, ani sobě.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Muž se po hádce s manželkou zmocnil armádního náklaďáku. Prorazil policejní zátarasy a byl k nezastavení, zničil 9 aut

17.9.2023 | Petr Miler

Muž se po hádce s manželkou zmocnil armádního náklaďáku. Prorazil policejní zátarasy a byl k nezastavení, zničil 9 aut

/

Foto: Alf van Beem, Wikimedia Commons, CC0 Public Domain

Cherchez la femme, tohle rčení nevzniklo z ničeho. Ženy mají tu moc naplnit život muže štěstím i neštěstím, tady se stalo to druhé. Zoufalý 41letý Brit se choval podle toho, naštěstí nakonec neublížil nikomu, ani sobě.

Ženy mají tu moc měnit životy mužů, ať už v dobrém či zlém, ať už vědomě nebo nevědomě. Není to nic sexistického, není v tom ani špetka zášti, je to prostě má zkušenost. Pravidelně tak žasnu nad tím, když někteří automaticky pasují dávají ženám ve společnosti přirozeně podřízenou úlohu. Už jsem dospělý pár dekád a jsem přesvědčený, že dominantně je to přesně naopak - ženy rozhodují, ženy tahají za nitky a muži se dělí primárně na ty, kteří jsou ochotni si to přiznat, a na ty, kteří toho schopni nejsou. Výjimky jistě existují, ale znám spoustu žen, které umí udělat udělat z „chacharů” beránky, z Dušínů agresory, z tlusťochů sportovce nebo z flákačů pracanty. A ani to nemusí výslovně chtít, někdo se kvůli nim prostě začne snažit, neboť nikdo a nic jiného neumí v muži vyvolat tak silné emoce na obě strany.

Své by o tom mohl vyprávět - a tím ho nechceme nijak omlouvat - 41letý Brit Geoff Marshal, který se tento týden pohádal s manželkou. Důvody jejich rozepře neznáme, ale čekejme něco silného typu nevěra. Při hádce dotyčný vzal manželčin telefon (že by v něm našel něco, co se mu nelíbilo?) a hodil jej do řeky. To jeho žena nevydržela, odešla z domu, zavolala a policii a zbytek už je historie s pozoruhodnými automobilovými aspekty.

Ukazuje totiž, že když se někdo dostane k opravdu mocnému autu, je těžké se mu postavit i z pozice policie. Nevíme, jak se k němu dostal, pan Marshal byl ale po zmíněném schopen usednout do amerického armádního náklaďáku Reo M35 a vyrazit na zteč, po které zůstala škoda odhadovaná nejméně na 2,5 milionu korun. Pokusili se jej zastavit s pomocí policejních zátarasů, ani to ale nepomohlo. Řidič tak postupně zničil čtyři policejní auta, k tomu civilní Range Rover, VW Golf, Ford Focus, jedno Suzuki a jeden Seat. Dále poškodil sloupy veřejného osvětlení, části silnice... Něco z toho můžete spatřit na videu níže.

Dotyčný jednal zjevně v naprostém zoufalství a aktivně zastavit se jej nepodařilo. Nakonec sám zastavil na dálničním mostě, odkud chtěl skočit a pokusit se o sebevraždu. V tom mu nakonec policie zabránila i s pomocí kamionů, které byly po domluvě zaparkovány pod jinou dálnicí, kterou most křížil. Marshal tak nakonec kapituloval a přiznal vinu v 14 obviněních včetně pokusu o vraždu, jak bylo vyhodnoceno přejetí jednoho z policejních vozů, při němž zasahující policistka jen tak tak stihla uhnout.

Pochopitelně neříkáme, že za zmíněné činy může někdo jiný než sám obviněný - i když nevíme, co bylo roznětkou, následky jsou nepochybně jeho odpovědností a bez vězení z této šílené jízdy nevyvázne. Nedokážu si ale představit, co jiného než nějaká forma „negativní interakce” se ženou by přimělo už 41letého, dříve netrestaného muže z klidné komunity dobře postavených lidí přimět k tak bláznivému jednání. Ostatně i proto z popudu soudce zůstává pro tuto chvíli ve vazbě, neboť se podle něj není schopen chovat racionálně. Cherchez la femme, v tomto případě bez debat...


Muž se po hádce s manželkou zmocnil armádního náklaďáku. Prorazil policejní zátarasy a byl k nezastavení, zničil 9 aut - 1 - Reo M35 volne 01Muž se po hádce s manželkou zmocnil armádního náklaďáku. Prorazil policejní zátarasy a byl k nezastavení, zničil 9 aut - 2 - Reo M35 volne 02Muž se po hádce s manželkou zmocnil armádního náklaďáku. Prorazil policejní zátarasy a byl k nezastavení, zničil 9 aut - 3 - Reo M35 volne 03
Když se muž po hádce se ženou zmocní armádního náklaďáku jako Reo M35, mohou se začít dít věci. Epizoda z videa níže naštěstí nakonec vedla jen k materiálním škodám. Ilustrační foto: Alf van Beem, Wikimedia Commons, CC0 Public Domain

Zdroj: Bristol Post

Petr Miler

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše