Na Monze se srazily ty nejlepší z moderních sporťáků, vzduchem rázem létaly miliony

Pravda, v případě ceny jde o jiné ligy, v co do rychlosti a technické propracovanosti si ale tyto stroje nemají co vyčítat. Jejich řidiči už na tom mohou být jinak.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Na Monze se srazily ty nejlepší z moderních sporťáků, vzduchem rázem létaly miliony

7.10.2019 | Petr Prokopec

Na Monze se srazily ty nejlepší z moderních sporťáků, vzduchem rázem létaly miliony

/

Pravda, v případě ceny jde o jiné ligy, v co do rychlosti a technické propracovanosti si ale tyto stroje nemají co vyčítat. Jejich řidiči už na tom mohou být jinak.

I když jsou majitelé těch nejlepších superaut často vnímáni jako pouzí leštiči svých cenných sbírek, čas od času většina z nich své stroje vytáhne na okruh. Jak tam s nimi jezdí, je jiná věc, právě díky tomu ale není obvyklé vidět vzájemnou kolizi dvou takových strojů. O víkendu ale k právě takové došlo a bohužel nebyla úplně lehká.

Stala se na italském okruhu v Monze, kde nenajdete mnoho zatáček, přeci jen jde o nejrychlejší trať v celém šampionátu F1. Právě proto je však správné projetí každé z nich extrémně důležité. Nejslavnější je ta vůbec poslední zvaná Parabolica, my se však dnes budeme zabývat tou první. Prima Variante přichází po cílové rovince, přičemž závodníci zde brzdí z rychlostí přesahujících 300 km/h na méně než třetinu. Malá chyba zde obvykle vede k velkým následkům, vůz minimálně začne létat přes obrubníky.

Jinou variantou je náraz do jiného vozu, jak se o uplynulém víkendu stalo při akci organizované italskou odnoží magazínu Top Gear. Té se zúčastnila hezká řádka těch nejexkluzivnějších aut na světě a bohužel se při ní stalo výše zmíněné. Řidič Porsche 911 GT2 RS nedobrzdil do výše zmíněné zatáčky a sestřelil Pagani Huyara BC.

Celá nehoda byla zachycena na video, ze kterého je evidentní, že řidič Pagani vjel do první zatáčky se značnou obezřetností, i s ohledem na další provoz. To však již nebyl případ majitele Porsche, který si zjevně velmi hodně věřil a na brzdy šel příliš pozdě. Řidič Pagani si toho bohužel nevšiml včas, držel obvyklou stopu, a tak následovala velmi tvrdá rána, po které se u Pagani otevřely dveře a Porsche podívalo do vzduchu.

Z dostupných informací vyplývá, že ani jeden z řidičů nebyl nijak vážně raněn. Huyara BC měla být testovacím vozem Pagani, nicméně se nezdá, že by za volantem seděl tovární jezdec. Spíše šlo o zákaznický test, který se zároveň ukázal být i nevyžádaným crash testem. Dá se předpokládat, že právě s ohledem na tovární původ bude Pagani velmi rychle opraveno a zpátky na silnici. V případě Porsche pak bude hodně záviset na poškození, do totálky ale má zřejmě i tento vůz daleko. Podívejte se sami, co se stalo, něco takového se skutečně nevídá.


Na Monze se srazily ty nejlepší z moderních sporťáků, vzduchem rázem létaly miliony - 1 - Porsche 911 GT2 RS Pagani Huayra BC crash 2019 videoscreen 01Na Monze se srazily ty nejlepší z moderních sporťáků, vzduchem rázem létaly miliony - 2 - Porsche 911 GT2 RS Pagani Huayra BC crash 2019 videoscreen 02Na Monze se srazily ty nejlepší z moderních sporťáků, vzduchem rázem létaly miliony - 3 - Porsche 911 GT2 RS Pagani Huayra BC crash 2019 videoscreen 03Na Monze se srazily ty nejlepší z moderních sporťáků, vzduchem rázem létaly miliony - 4 - Porsche 911 GT2 RS Pagani Huayra BC crash 2019 videoscreen 04
O víkendu došlo na Monze na velmi drahou nehodu, majitel Porsche 911 GT2 RS totiž sestřelil Pagani Huayra BC

Zdroj: Varryx@Youtube

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše