Na tuto automobilovou honičku je ruská policie tak hrdá, že zveřejnila její záznam

(video) Raději ani nedomýšlíme, jak vypadají zásahy ruské policie, o kterých tamní úřady raději mlčí.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Na tuto automobilovou honičku je ruská policie tak hrdá, že zveřejnila její záznam

17.5.2014 | Petr Miler | 9 příspěvků

Na tuto automobilovou honičku je ruská policie tak hrdá, že zveřejnila její záznam

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

(video) Raději ani nedomýšlíme, jak vypadají zásahy ruské policie, o kterých tamní úřady raději mlčí.

Jen naivní člověk by si mohl myslet, že každý policejní zásah končí úspěchem. Výjimkou není ani všemožné nahánění ujíždějících aut, která bezpečnostním složkám přes veškerou snahu nezřídka prchnou. O takových zásazích úřady pochopitelně mlčí a do médií pouští jen záběry či informace o těch, v nichž jejichž výkonné složky slavily úspěch. Druhá strana se svým úspěšným únikem pochopitelně obvykle nechlubí, a proto vzniká dojem, že policie je prakticky bezchybná.

Tento přístup je pochopitelný. Policie se jednak nepochybně chce prostě pochlubit, jednak má v úmyslu lidem naznačit, že prchat před policií nemá smysl. Jak se na tento propagandistický přístup díváte vy, budete vědět nejlépe sami, nahlížet na něj lze pozitivně i negativně. Toto se ale dnes nebudeme pokoušet rozlousknout a mrkneme se na to, jaké zásahy coby úspěšné prezentuje ruská policie.

Na první pohled byste řekli, že tohle snad musí být nějaké uniklé video, skrze nějž se snaží kdosi naznačit, že konání ruských policistů připomíná večerníčky s Čukem a Gekem, ale to by byl omyl. Jde skutečně o video oficiálně zveřejněné ruským ministerstvem vnitra dokumentující zásah policie proti zloději aut, který se odehrát 13. května ve Vladimirské oblasti. Toto je prostě ukázkový případ toho, jak se pomáhá a chrání v Rusku.

Co se stalo? Podle dostupných informací si 35letý muž stopnul řidiče Lady Samara, po chvíli jej ale pod pohrůžkou smrti donutil vystoupit a vozu se ujal sám. Majitel pochopitelně nechtěl zůstat nečinný a zavolal policii, zbytek uvidíte na přiloženém snímku.

Jde pouze o sedmiminutový, beztak nekonečně dlouhý sestřih, na němž je vidět jistě jen to, co máme vidět. Ani to ale není velká sláva - že policejní auto stíhaný vůz následuje a nic zvláštního nedělá, je v zásadě v pořádku, o co se pokouší kolegové po komunikaci přes vysílačku je ale spíše úsměvné. Několikeré neúčinné zátarasy a pokusy zastavit auto vlastním tělem (jeden z policistů na něj jde s obuškem...) opravdu nepůsobí promyšleně a vlastně ani o konec celé této taškařice se policisté nezasloužili - ujíždějící řidič se jedno auto pokusil vytlačit z cesty, jenže to tak úplně nezvládl.

Výsledek uvidíte sami, máme ale takový pocit, že majitel Samary ani nikdo z těch, kolem kterých se hlídky prohnaly (všimněte si pár drobných kontaktů s dalšími auty, třeba krátce za hranicí 4 minut), policii nepoděkuje. Jak asi vypadají akce, o kterých se ruské ministerstvo vnitra raději ani nezmiňuje?

Zdroj: Carscoops

Petr Miler

Diskuze 9 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.