Na zledovatělé silnici se ostatní trefovali do auta s kamerou jako do kamene v curlingu

Hororové chvilky zažil řidič, který stojící na silnici pokryté ledem mohl jen bezmocně sledovat, jak jej ostatní auta trefují jedno po druhém. Pouze jeden z řidičů se mu dokázal vyhnout.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Na zledovatělé silnici se ostatní trefovali do auta s kamerou jako do kamene v curlingu

2.12.2019 | Mirek Mazal

Na zledovatělé silnici se ostatní trefovali do auta s kamerou jako do kamene v curlingu

/

Hororové chvilky zažil řidič, který stojící na silnici pokryté ledem mohl jen bezmocně sledovat, jak jej ostatní auta trefují jedno po druhém. Pouze jeden z řidičů se mu dokázal vyhnout.

Venkovní počasí konečně začíná odpovídat datu v kalendáři a nízké teploty přinášejí kromě zamrzlých oken nebo zámků dveří motoristům i složitější situace. Servisní technici vyřizují více nouzových volání kvůli vybitým autobateriím, zatímco dopravní policie eviduje zvýšený počet havárií kvůli uklouzaným silnicím. Nejnebezpečnějším jevem je zákeřná ledovka, která nedávno překvapila i jinak zimou ošlehané řidiče.

Kdo jiný by měl dobře zvládat jízdu v zimě než Rusové na Dálném východě. Jednu z hlavních komunikací Chabarovského kraje pokryla vrstva černého ledu, na které se toho s autem moc dělat nedá. Na dálnici pak proběhl automobilový curling natáčený jedním z protagonistů. Řidič auta s kamerou zůstal stát u kraje vozovky v domnění, že to tak bude nejbezpečnější, realitou se ale stalo něco jiného.

Záznamové zařízení postupně zachytilo několik nárazů, kterým předcházel jediný úspěšný vyhýbací manévr tmavého SUV, jehož řidič s dávkou štěstí dramatickou situací mistrovsky prokličkoval. Na scéně je vidět odstavený kamion, jemuž se zjevně všichni snažili vyhnout a nakonec byli úspěšní. Na auto s kamerou stojící opodál ale už většina šoféru zareagovat nezvládla.

Extrémně kluzký asfalt nedovolil nikomu pořádně ovládat svůj vůz, proto vznikla hromadná havárie připomínající seřazování kamenů po ledu jako na zimní olympiádě. Poslední zachycená rána roztočila auto s kamerou, která natočila i lidi, kteří se na silnici ani nedokázali udržet na nohou. Někteří měli štěstí, že je netrefilo některé z dalších aut a připomněli tím jednu z pouček pro takové situace - lepší je nevystupovat, pokud to není nezbytně nutné. Lepší sedět v polorozbitém autě v příkopu než se na vlastní kůži potýkat s neovladatelným autem řítícím se vaším směrem.


Na zledovatělé silnici se ostatní trefovali do auta s kamerou jako do kamene v curlingu - 1 - Hromadna nehoda Rusko foto 01Na zledovatělé silnici se ostatní trefovali do auta s kamerou jako do kamene v curlingu - 2 - Hromadna nehoda Rusko foto 02Na zledovatělé silnici se ostatní trefovali do auta s kamerou jako do kamene v curlingu - 3 - Hromadna nehoda Rusko foto 03Na zledovatělé silnici se ostatní trefovali do auta s kamerou jako do kamene v curlingu - 4 - Hromadna nehoda Rusko foto 04Na zledovatělé silnici se ostatní trefovali do auta s kamerou jako do kamene v curlingu - 5 - Hromadna nehoda Rusko foto 05Na zledovatělé silnici se ostatní trefovali do auta s kamerou jako do kamene v curlingu - 6 - Hromadna nehoda Rusko foto 06Na zledovatělé silnici se ostatní trefovali do auta s kamerou jako do kamene v curlingu - 7 - Hromadna nehoda Rusko foto 07Na zledovatělé silnici se ostatní trefovali do auta s kamerou jako do kamene v curlingu - 8 - Hromadna nehoda Rusko foto 08Na zledovatělé silnici se ostatní trefovali do auta s kamerou jako do kamene v curlingu - 9 - Hromadna nehoda Rusko foto 09Na zledovatělé silnici se ostatní trefovali do auta s kamerou jako do kamene v curlingu - 10 - Hromadna nehoda Rusko foto 10
Ledovka na dálnici zaskočila ruské řidiče jako kterékoli jiné, z auta s kamerou se tak na chvíli stal kámen v curlingu

Zdroj: ViralHog@Youtube

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše