Nadšenci předělali nejošklivější auto na okruhový taxík, teď je konečně šik

Fiat Multipla je jedno z nejošklivějších aut všech dob, možná i to úplně nejošklivější. V hávu okruhového taxi ale nepostrádá jistou dávku atraktivity.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Nadšenci předělali nejošklivější auto na okruhový taxík, teď je konečně šik

16.4.2017 | Marek Bednář | 4 příspěvky

Nadšenci předělali nejošklivější auto na okruhový taxík, teď je konečně šik

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Fiat Multipla je jedno z nejošklivějších aut všech dob, možná i to úplně nejošklivější. V hávu okruhového taxi ale nepostrádá jistou dávku atraktivity.

Hodnotit vzhled čehokoli je vždy ošidné, neboť to, co je pro jednoho ošklivé, může být pro druhého tím nejkrásnějším. Až pozoruhodně velké množství lidí se ale shodne na tom, že Fiat Multipla je ošklivé auto, nakonec pravidelně obsazuje čelné příčky v anketách, které se podobné vozy pokoušejí hledat v rámci celé historie automobilismu. Dnes před sebou ale máme Multiplu, kterou není lehké šmahem odsoudit jako něco zcela neatraktivního.

Není to totiž obyčejný exemplář, je to... ///M ultipla 63 AMG, zázračný kříženec Fiatu, eMkového BMW a výkonných Mercedesů od AMG. Nechybí tu trikolóra divize M, pořádné křídlo a ani logo Nürburgrigu s nápisem Ring-Taxi, označením okruhového taxíku sloužícího na Severní smyčce německého Nürburgringu. Že by nový společný projekt automobilek, jak provézt návštěvníky Nordschleife konečně komfortně a s pořádným výhledem?

Ne tak docela, je to pochopitelně recese. A myšlenka a ní stojící je docela pozoruhodná - jde o dílo nizozemských nadšenců, jejichž známý žije na karibském ostrově Aruba a každý rok v dubnu na tři týdny přilétá do Evropy. Letos své známé poprosil, jestli by mu nezajistili auto na projížďku na Nordschleife - nejlépe eMkové BMW, nebo i Mercedesem od AMG, se kterým dotyčný jezdí doma. Tak mu to splnili dokonale a postavili tohle. Docela rád bychom viděli jeho výraz, až mu na letišti tuto... ///M ultiplu přistaví.


Nadšenci předělali nejošklivější auto na okruhový taxík, teď je konečně šik - 1 - fiat multipla ring taxi 03Nadšenci předělali nejošklivější auto na okruhový taxík, teď je konečně šik - 2 - fiat multipla ring taxi 04Nadšenci předělali nejošklivější auto na okruhový taxík, teď je konečně šik - 3 - fiat multipla ring taxi 05Nadšenci předělali nejošklivější auto na okruhový taxík, teď je konečně šik - 4 - fiat multipla ring taxi 06Nadšenci předělali nejošklivější auto na okruhový taxík, teď je konečně šik - 5 - fiat multipla ring taxi 07Nadšenci předělali nejošklivější auto na okruhový taxík, teď je konečně šik - 6 - fiat multipla ring taxi 08Nadšenci předělali nejošklivější auto na okruhový taxík, teď je konečně šik - 7 - fiat multipla ring taxi 09Nadšenci předělali nejošklivější auto na okruhový taxík, teď je konečně šik - 8 - fiat multipla ring taxi 10Nadšenci předělali nejošklivější auto na okruhový taxík, teď je konečně šik - 9 - fiat multipla ring taxi 02
Raději si dávejte pozor na to, co si od svých známých přejete, mohli by vám to splnit...

Zdroj: Autojunk

Marek Bednář

Diskuze 4 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše