Nejluxusnější z luxusních Audi se ukázalo do detailu, je to ještě větší koráb, než se zprvu zdálo

Audi už dosud nabízelo poměrně dost modelů, které lze označit za luxusní, ať už šlo o vrcholné verze jeho limuzín nebo SUV. Novinka s přídomkem Horch je ale ještě jinde.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Nejluxusnější z luxusních Audi se ukázalo do detailu, je to ještě větší koráb, než se zprvu zdálo

27.11.2021 | Petr Miler

Nejluxusnější z luxusních Audi se ukázalo do detailu, je to ještě větší koráb, než se zprvu zdálo

/

Foto: Audi

Audi už dosud nabízelo poměrně dost modelů, které lze označit za luxusní, ať už šlo o vrcholné verze jeho limuzín nebo SUV. Novinka s přídomkem Horch je ale ještě jinde.

Auta německé prémiové trojky, tedy Audi, BMW a Mercedesu, mají lidé tendenci automaticky označovat za luxusní. Možná to kdysi dávno platilo, už před pár dekádami ale tito výrobci začali nabízet relativně obyčejné typy aut. A ještě více to platí dnes. Je těžké hledat něco luxusního na základním Audi A1, MPV BMW řady 2 Active Tourer nebo Mercedesu Citan. I tak jde ale pořád o značky, které v tomto směru zachází dál než jiní.

Už takové BMW řadu 3 si lze slušně vyparádit, ještě více to platí o pětce a nejvíce o sedmičce či ekvivalentních SUV. Audi na tom není jinak, zejména prodloužené varianty modelu A8 jsou luxusními limuzínami v lecčem schopnými konkurovat skromnějším provedením obdobných Bentley. O vyložené opulenci ale donedávna nemohla být řeč. Tu do svých vrcholných modelů zatím vměstnával jen Mercedes v případě verzí označených slůvkem Maybach a Audi se letos vydalo stejnou cestou.

Bohužel - a důvody úplně nechápeme - tak nečiní u nás, ale jen v Číně. Právě tam se poprvé ukázala a nyní i veřejně prezentuje A8L v provedení Horch, která míří ještě citelný kus za dosud dostupné verze. Řekli jsme vám o ní leccos, v prvním představení, teď si ji ale můžeme detailně prohlédnout naživo přímo z autosalonu v Kantonu.

Právě tento vůz si bere na paškál video níže a ukazuje, že co se z prvních fotek zdálo velké a někdy až trochu kýčovitě luxusní, míří v reálu tímto směrem ještě dál. Obří vůz, který s délkou 5 422 mm zachází ještě 120 mm za „standardní” prodloužené provedení, dává své proporce najevo i většími zadními dveřmi, razantní proměna ale přišla hlavně uvnitř. Dvě kapitánská křesla, lány kůže, dřeva, spousta elektronické i klasické výbavy nebo polštářky (na videu chybějící - buď proto, aby je někdo neukradl, nebo už je někdo ukradl...) s logy Horch jsou jen část projevů mimořádné péče čtyř kruhů o to, aby tento model vypadal patřičně luxusně.

Podívejte se na vše zmíněné sami níže, lépe A8L v tomto provedení hned tak neuvidíte - leda byste si koupili letenky do Číny. My už jen dodáme, že na poměry vnějšího a vnitřního zpracování tkví pod kapotou relativně skromný přeplňovaný šestiválec s výkonem 340 koní, který přes osmistupňový automat míří na všechna kola.


Nejluxusnější z luxusních Audi se ukázalo do detailu, je to ještě větší koráb, než se zprvu zdálo - 1 - Audi A8 L Horch 2022 oficialni 01Nejluxusnější z luxusních Audi se ukázalo do detailu, je to ještě větší koráb, než se zprvu zdálo - 2 - Audi A8 L Horch 2022 oficialni 03Nejluxusnější z luxusních Audi se ukázalo do detailu, je to ještě větší koráb, než se zprvu zdálo - 3 - Audi A8 L Horch 2022 oficialni 04Nejluxusnější z luxusních Audi se ukázalo do detailu, je to ještě větší koráb, než se zprvu zdálo - 4 - Audi A8 L Horch 2022 oficialni 06Nejluxusnější z luxusních Audi se ukázalo do detailu, je to ještě větší koráb, než se zprvu zdálo - 5 - Audi A8 L Horch 2022 oficialni 07Nejluxusnější z luxusních Audi se ukázalo do detailu, je to ještě větší koráb, než se zprvu zdálo - 6 - Audi A8 L Horch 2022 oficialni 09
Na oficiálních fotkách už jsme novou A8L Horch od Audi viděli, níže ji můžete do detailu prozkoumat na videu přímo z autoshow v Kantonu. Foto: Audi

Zdroj: China Auto Show@Youtube

Petr Miler

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.