Někdo si na desetiválcový supersport s manuálem nechal dát kouli na volant

Je to žádoucí auto ve výjimečné verzi a velice dobrém stavu, ale k čemu probůh někdo potřebuje zrovna na takovém autě kouli na volantu?
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Někdo si na desetiválcový supersport s manuálem nechal dát kouli na volant

25.8.2019 | Petr Miler

Někdo si na desetiválcový supersport s manuálem nechal dát kouli na volant

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Je to žádoucí auto ve výjimečné verzi a velice dobrém stavu, ale k čemu probůh někdo potřebuje zrovna na takovém autě kouli na volantu?

Než Audi začalo prodávat současnou R8 výlučně s automatickým řazením, nabízelo jeho předchozí generaci v obou motorizacích i s šestistupňovým manuálem. Vedle verzí s automaty se jich prodala hrstka, zejména pak těch s motorem 5,2 V10 FSI, v prodeji dnes desetiválců s „fofrklackem” najdete jen pár jednotek.

Občas se ze zájmu podíváme, jestli náhodou nezlevnily (to si pište, že ne...), protože jde vzhledem k výjimečnosti o dosti drahé zboží, na které obvykle potřebujete miliony korun. Na auto, které můžete vidět níže, stačí „jen” 69 999 Eur, tedy asi 1,82 milionu Kč. Zajímavé není jen tím, je to sympatická specifikace, vypadá zachovale, originálně, má najeto pouze 33 000 km, druhého majitele a kompletní servisní historii. Zajímavá koupě? Dost možná, ještě více než všechno zmíněné nás ale zaujal pohled do interiéru.

Je obecně zachovalý, na levé spodní části volantu se ale nachází úchyt pro tzv. kouli. Volant je tedy pevně sevřen dvojicí kovových segmentů, v nichž neprokluzuje, do kulatého otvoru se pak zasune koule na krátké tyči. Smyslem tohoto zařízení je usnadnění manévrování zejména na místě - vídáme jej typicky na dodávkách, jejichž řidiči si ve městě užijí své a vhledem k množství otáček volantu těchto aut mezi dorazy by se snad utočili k smrti. V těchto případech je to praktický doplněk, ale na supersportu?

Podle specifikací má volant první generace Audi R8 3,125 otáčky mezi dorazy, což znamená, že vás jen něco málo přes 1,5 otáčky volantu ze středové polohy vás dělí od plného rejdu. V praxi tedy jen zřídka musíte přehmátnout, většinou může nechat obě ruce stále ve stejné poloze, jak to u supersportů bývá. Proč si tedy někdo z dosavadních majitelů nechal dát na volant kouli, nás zcela míjí, zato chápeme, proč prodejce nesundal její úchyt - dozajista zdevastoval kůži na volantu. I kvůli těmto následkům je použití tohoto řešení zrovna na takovém autě obtížné rozumět...


Někdo si na desetiválcový supersport s manuálem nechal dát kouli na volant - 1 - Audi R8 V10 FSI manual koule na volantu prodej 01Někdo si na desetiválcový supersport s manuálem nechal dát kouli na volant - 2 - Audi R8 V10 FSI manual koule na volantu prodej 02Někdo si na desetiválcový supersport s manuálem nechal dát kouli na volant - 3 - Audi R8 V10 FSI manual koule na volantu prodej 03Někdo si na desetiválcový supersport s manuálem nechal dát kouli na volant - 4 - Audi R8 V10 FSI manual koule na volantu prodej 04Někdo si na desetiválcový supersport s manuálem nechal dát kouli na volant - 5 - Audi R8 V10 FSI manual koule na volantu prodej 05Někdo si na desetiválcový supersport s manuálem nechal dát kouli na volant - 6 - Audi R8 V10 FSI manual koule na volantu prodej 06Někdo si na desetiválcový supersport s manuálem nechal dát kouli na volant - 7 - Audi R8 V10 FSI manual koule na volantu prodej 07Někdo si na desetiválcový supersport s manuálem nechal dát kouli na volant - 8 - Audi R8 V10 FSI manual koule na volantu prodej 08Někdo si na desetiválcový supersport s manuálem nechal dát kouli na volant - 9 - Audi R8 V10 FSI manual koule na volantu prodej 09Někdo si na desetiválcový supersport s manuálem nechal dát kouli na volant - 10 - Audi R8 V10 FSI manual koule na volantu prodej 10Někdo si na desetiválcový supersport s manuálem nechal dát kouli na volant - 11 - Audi R8 V10 FSI manual koule na volantu prodej 11Někdo si na desetiválcový supersport s manuálem nechal dát kouli na volant - 12 - Audi R8 V10 FSI manual koule na volantu prodej 12Někdo si na desetiválcový supersport s manuálem nechal dát kouli na volant - 13 - Audi R8 V10 FSI manual koule na volantu prodej 13Někdo si na desetiválcový supersport s manuálem nechal dát kouli na volant - 14 - Audi R8 V10 FSI manual koule na volantu prodej 14Někdo si na desetiválcový supersport s manuálem nechal dát kouli na volant - 15 - Audi R8 V10 FSI manual koule na volantu prodej 15
Krásné auto ve výjimečné specifikaci, zdánlivé dobrém stavu a za dobrou cenu. Ale co ta koule na volantu?

Zdroj: Mobile.de

Petr Miler

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše