Někdo si neobvykle koupil maximálně vybavené BMW se základním motorem

Lidé obvykle na autě buď šetří a nebo nešetří, takže jsme běžně svědky obecně skromných nebo obecně neskromných specifikací. Tady si někdo koupil extrémní výbavu s nejlevnějším motorem.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Někdo si neobvykle koupil maximálně vybavené BMW se základním motorem

15.5.2019 | Mirek Mazal

Někdo si neobvykle koupil maximálně vybavené BMW se základním motorem

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Lidé obvykle na autě buď šetří a nebo nešetří, takže jsme běžně svědky obecně skromných nebo obecně neskromných specifikací. Tady si někdo koupil extrémní výbavu s nejlevnějším motorem.

Nabídka divize BMW Individual je něco jako cukrárna pro dospělé. S dostatečnými prostředky mohou zákazníci vybírat téměř jakékoli doplňky s paletou barevných kombinací ze stovek dostupných odstínů lakování. Oddělení splněných přání se orientuje na detaily a snaží se vyhovět těm nejnáročnějším klientům, kteří mají neobvyklé požadavky zajištěné dostatečným limitem bankovního konta.

Produkty individualistického programu jsou nepřehlédnutelné modely, často se opulentní příplatky týkají verzí M, které jsou ve výsledku stejně honosné jako rychlé, popřípadě osmi- či dvanáctiválcových modelů. Nové BMW 7 Individual vystavené v Abu Dhabi dodržuje zvyky jen z poloviny, protože výbavou přetéká, ale motorově padlo na úplné dno.

Kus pro arabského zákazníka byl nakonfigurován do tlumené červené barvy Aventurine Red II Metallic s chromovými akcenty. Exteriéru sluší i dvoubarevné disky kol, ale ohromnost předních ledvinek zůstává nezměněna. Uvnitř moderní limuzíny převládá tříbarevný mix béžové a černé s matným chromem na některých místech. Kůže se dřevem zapadá do konceptu luxusního BMW opatřeného dodatky s přídomkem Individual.

To nejzajímavější se ale skrývá pod kapotou. Vzhledem ke zvykům arabských šejků by se dal očekávat samozřejmě vrcholný typ M760Li, ale červená sedmička je jen pokorná verze 730Li osazená dvoulitrovým čtyřválcem. Malý přeplňovaný motor nemá špatné parametry, disponuje 259 koňmi (190 kW) a 400 newtonmetry a zrychluje na stovku za 6,3 sekundy. Jenže tato čísla neříkají celý příběh, dvoulitrové turbo s tímto autem necvičí zrovna s lehkostí a elegancí. Označení 30i neuspokojí ani náročnějšího řidiče BMW řady 3, natož pak řady 5 a už vůbec ne v řadě 7, kde si v kontrastu s výbavou za miliony musí člověk pokládat otázku: To už nezbylo na lepší motor? I jakýkoli šestiválec by byl mnohem přijatelnější volbou.


Někdo si neobvykle koupil maximálně vybavené BMW se základním motorem - 1 - BMW 730Li Individual Abu Dhabi foto 01Někdo si neobvykle koupil maximálně vybavené BMW se základním motorem - 2 - BMW 730Li Individual Abu Dhabi foto 02Někdo si neobvykle koupil maximálně vybavené BMW se základním motorem - 3 - BMW 730Li Individual Abu Dhabi foto 03Někdo si neobvykle koupil maximálně vybavené BMW se základním motorem - 4 - BMW 730Li Individual Abu Dhabi foto 04Někdo si neobvykle koupil maximálně vybavené BMW se základním motorem - 5 - BMW 730Li Individual Abu Dhabi foto 05Někdo si neobvykle koupil maximálně vybavené BMW se základním motorem - 6 - BMW 730Li Individual Abu Dhabi foto 06Někdo si neobvykle koupil maximálně vybavené BMW se základním motorem - 7 - BMW 730Li Individual Abu Dhabi foto 07Někdo si neobvykle koupil maximálně vybavené BMW se základním motorem - 8 - BMW 730Li Individual Abu Dhabi foto 08Někdo si neobvykle koupil maximálně vybavené BMW se základním motorem - 9 - BMW 730Li Individual Abu Dhabi foto 09Někdo si neobvykle koupil maximálně vybavené BMW se základním motorem - 10 - BMW 730Li Individual Abu Dhabi foto 10Někdo si neobvykle koupil maximálně vybavené BMW se základním motorem - 11 - BMW 730Li Individual Abu Dhabi foto 11Někdo si neobvykle koupil maximálně vybavené BMW se základním motorem - 12 - BMW 730Li Individual Abu Dhabi foto 12
Vlajková loď BMW se pyšní mimořádnou výbavou a provedením, ale pohonem je na úplném dnu nabíky

Zdroj: BMW Abu Dhabi Motors@Facebook

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše