Někdo si postavil falešné nejdražší SUV světa z jednoho z těch nejnespolehlivějších

Pokusů napodobit velmi výjimečný vůz vlastní stavbou na základech něčeho mnohem obyčejnějšího jsme svědky pravidelně. Jen málokdy ale tvůrce spojí do jednoho celku dva tak jiné světy.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Někdo si postavil falešné nejdražší SUV světa z jednoho z těch nejnespolehlivějších

8.4.2019 | Mirek Mazal

Někdo si postavil falešné nejdražší SUV světa z jednoho z těch nejnespolehlivějších

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Pokusů napodobit velmi výjimečný vůz vlastní stavbou na základech něčeho mnohem obyčejnějšího jsme svědky pravidelně. Jen málokdy ale tvůrce spojí do jednoho celku dva tak jiné světy.

Většina lidí se odjakživa chce předvést okolí v tom nejlepším světle, ať už je realita jejich existence jakákoli. Obvykle to má mírnější projevy, někteří ale chtějí vypadat, že jezdí jedním z nejlepších aut svého druhu, i když si nezřídka nemohou dovolit ani nový vůz běžné produkce. To byl nejspíše případ člověka, který si postavil falešné LaFerrari z plechu nebo toho, který si lámal hlavu s konstrukcí fiktivního Range Roveru. Dnes vám ukážeme další případ a není o nic méně pozoruhodný.

Zdokumentován byl opět v Asii, konkrétně v Indii ve svazovém státu Ándhrapradéš. V tamním městě Hajdarábád byl natočen velmi svérázný pokus o stvoření nejdražšího SUV světa i bez prostředků na jeho pořízení. Někdo si vysnil přepychový sportovně užitkový automobil, ale životní úspory na Roll-Royce Cullinan nestačily, proto přišla na řadu tradiční technika napodobování.

Autor v tomto případě nepříliš povedené repliky použil k imitaci Chevrolet Captiva, který sám o sobě patří na opačný konec segmentu. Velmi nespolehlivý vůz se vyznačuje úniky oleje, korozí dveří, problematickými rozvody či chatrným podvozkem. Nic podobného nelze říci o Roll-Roycu za cenu přes sedm milionů korun v základu, přesto si indický tvůrce dovolil spojit tyto dvě zcela odlišná auta do jednoho pojízdného hybridu.

Hnědý model stojí na kolech s malými disky a velkým profilem pneumatik. Přední maska z dálky jasně odkazuje na britský předobraz a boční uspořádání oken také jasně říká, co si lidé mají myslet. Zadní partie nejsou vidět, ale světlomety jsou tvarem daleko od originálního provedení. Zcela mimo realitu patří imitace nasávacích průduchů v zadních dveřích.

Kromě netrefených designových prvků nejvíce bije do očí velikost napodobeniny - Rolls-Royce je majestátní kolos vyzařující nadřazenost nad ostatními vozidly, výtvor původem z Chveroletu je daleko menší. Tahle kopie postrádá špetku charismatu, ani obdivovat autora za snahu snad v tomto případě nejde...


Někdo si postavil falešné nejdražší SUV světa z jednoho z těch nejnespolehlivějších - 1 - Rolls Royce Cullinan replika z Chevroletu Captiva 01Někdo si postavil falešné nejdražší SUV světa z jednoho z těch nejnespolehlivějších - 2 - Rolls Royce Cullinan replika z Chevroletu Captiva 02Někdo si postavil falešné nejdražší SUV světa z jednoho z těch nejnespolehlivějších - 3 - Rolls Royce Cullinan replika z Chevroletu Captiva 03Někdo si postavil falešné nejdražší SUV světa z jednoho z těch nejnespolehlivějších - 4 - Rolls Royce Cullinan replika z Chevroletu Captiva 04Někdo si postavil falešné nejdražší SUV světa z jednoho z těch nejnespolehlivějších - 5 - Rolls Royce Cullinan replika z Chevroletu Captiva 05
Chevrolet Captiva převlečený do hávu Rolls-Roycu Cullinan skutečně není povedená kopie nejdražšího a nejluxusnějšího SUV světa

Zdroj: fayyazmas khan@Youtube

Mirek Mazal

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.