Neoznačená stíhací Škoda Superb Policie ČR dostala pokutu za špatné parkování

Policisté pro jednou poznali i odvrácenou tvář používání neoznačeného služebního auta. Na první pohled je neidentifikují nejen ostatní řidiči, ale ani kolegové.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Neoznačená stíhací Škoda Superb Policie ČR dostala pokutu za špatné parkování

10.4.2019 | Mirek Mazal

Neoznačená stíhací Škoda Superb Policie ČR dostala pokutu za špatné parkování

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Policisté pro jednou poznali i odvrácenou tvář používání neoznačeného služebního auta. Na první pohled je neidentifikují nejen ostatní řidiči, ale ani kolegové.

Česká policie si v posledních letech libuje v používání neoznačených aut sloužících pro skrytý dohled nad silničním provozem. Civilní provedení ve výsledku slouží převážně k měření rychlosti, byť občas se podaří přesvědčit posádku k zákroku proti jiným, závažnějším skutkům. Nenápadné automobily samozřejmě ulehčují lov nepozorných řidičů, kteří si dovolili sešlápnout pedál příliš blízko k podlaze, ani v tomto případě ale nejde o minci s jednou stranou.

Měřicí škodovky jsou téměř totožné s civilním provedením sériových modelů, absence polepů a viditelných majáků zmátla dokonce i moravské městské strážníky. Obecní šerifové si zřejmě nevšimli služebního vozidla kolegů a vypsali pokutový bloček, který přilepili šedému stíhacímu Superbu na dveře přesně podle běžných zvyklostí. A nebo si všimli a neviděli důvod, proč by pro tento vůz neměla platit stejná pravidla jako pro ostatní.

Tak jako tak dopravní policie dostala pokutu za porušení pravidel, jejichž dodržování má vymáhat. Velký liftback s registrační značkou 6M0 8027, černými disky kol, kamerami za okny a ukrytými modrými majáky denně překvapuje rychle jedoucí motoristy v Hranicích a okolí. Právě hezké menší město v Olomouckém kraji teď čeká na vyřešení výzvy k úhradě pokuty za nedovolené parkování na místě pro rezidenty. Není potřeba božího osvícení, aby člověk odhadl, kde pokuta skončí.


Neoznačená stíhací Škoda Superb Policie ČR dostala pokutu za špatné parkování - 1 - Skoda Superb Policie CR 28 jezdi meri 01Neoznačená stíhací Škoda Superb Policie ČR dostala pokutu za špatné parkování - 2 - Skoda Superb Policie CR 28 jezdi meri 02Neoznačená stíhací Škoda Superb Policie ČR dostala pokutu za špatné parkování - 3 - Skoda Superb Policie CR 28 jezdi meri 03Neoznačená stíhací Škoda Superb Policie ČR dostala pokutu za špatné parkování - 4 - Skoda Superb Policie CR 28 jezdi meri 04Neoznačená stíhací Škoda Superb Policie ČR dostala pokutu za špatné parkování - 5 - Skoda Superb Policie CR 28 jezdi meri 05Neoznačená stíhací Škoda Superb Policie ČR dostala pokutu za špatné parkování - 6 - Skoda Superb Policie CR 28 jezdi meri 06
Neoznačená auta vykonávají službu a pokuty rozdávají...

Neoznačená stíhací Škoda Superb Policie ČR dostala pokutu za špatné parkování - 7 - Stihaci Superb dostal pokutu foto 01Neoznačená stíhací Škoda Superb Policie ČR dostala pokutu za špatné parkování - 8 - Stihaci Superb dostal pokutu foto 02Neoznačená stíhací Škoda Superb Policie ČR dostala pokutu za špatné parkování - 9 - Stihaci Superb dostal pokutu dalsi 01
...někdy ale jejich řidiči také nějakou dostanou

Zdroj: Fórum Autoforum.cz

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše