Nissan Invitation: konkurent Fordu B-Max na nových fotkách a videích

Není žádných pochyb o tom, že tento vůz brzy uvidíme ve výrobě. Jeho konečná podoba bude jistě trochu jiná, tu koncepční si ale můžeme znovu pořádně prohlédnout.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Nissan Invitation: konkurent Fordu B-Max na nových fotkách a videích

19.4.2012 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Nissan Invitation: konkurent Fordu B-Max na nových fotkách a videích

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Není žádných pochyb o tom, že tento vůz brzy uvidíme ve výrobě. Jeho konečná podoba bude jistě trochu jiná, tu koncepční si ale můžeme znovu pořádně prohlédnout.

Už když jsme vám v únoru představovali koncept Nissan Invitation, bylo jasné, že tento vůz není žádnou šílenou studií bez logické produkční návaznosti. Hned jsme konstatovali, že by se jen s pár úpravami mohl klidně začít vyrábět a i sama automobilka podobný záměr potvrdila. Víme také, že půjde o model dosti zaměřený na evropskou klientelu a začne se tak již příští rok vyrábět v britské továrně značky, kde se k němu o dalších 12 měsíců později přidá i nová generace Almery (nebo jinak nazvané auto stejného typu).

Dnes pro vás nemáme žádné nové informace a pokud nás zrak nešálí, koncept neprošel ani žádnou vizuální proměnou. Přesto Nissan, možná s úmyslem ukázat jej také příští týden v Pekingu, uvolnil přes dvacet nových snímků a tři videa, která jej zachycují zase v trochu jiných pózách než dříve. Znovu zjevná je z nich nejen blízkost Invitationu sériové výrobě, ale i jasné postavení vozu coby konkurenta Fordu B-Max. Ten možná vsadil až na příliš pokrokovou konstrukci dveří a Nissan by mu s klasickou koncepcí mohl nemile zatápět.

To všechno se teprve uvidí, nyní se automobilka stále chlubí elektronickými vychytávkami typu parkovací asistent vyžívající čtveřice kamer k zachycení pohledu na vůz jako z vrtulníku nebo systémem Safety Shield, který sleduje okolí vozu z jiných pohnutek a varuje řidiče před případnými nebezpečími. Dále zopakovala svůj záměr dostat pod kapotu budoucího malého MPV litrový motor se třemi válci a přeplňováním kompresorem), jež známe již z Micry DIG-S Turbo, s níž si má vůz v kombinaci vystačit s méně než 4 litry benzinu na 100 km jízdy.

Bližší detaily k sériovému provedení můžeme očekávat v průběhu letoška, na trhu by se měl objevit příští rok.


Nissan Invitation: konkurent Fordu B-Max na nových fotkách a videích - 1 - Nissan Invitation oficialni dalsi 01Nissan Invitation: konkurent Fordu B-Max na nových fotkách a videích - 2 - Nissan Invitation oficialni dalsi 02Nissan Invitation: konkurent Fordu B-Max na nových fotkách a videích - 3 - Nissan Invitation oficialni dalsi 03Nissan Invitation: konkurent Fordu B-Max na nových fotkách a videích - 4 - Nissan Invitation oficialni dalsi 04Nissan Invitation: konkurent Fordu B-Max na nových fotkách a videích - 5 - Nissan Invitation oficialni dalsi 05Nissan Invitation: konkurent Fordu B-Max na nových fotkách a videích - 6 - Nissan Invitation oficialni dalsi 06Nissan Invitation: konkurent Fordu B-Max na nových fotkách a videích - 7 - Nissan Invitation oficialni dalsi 07Nissan Invitation: konkurent Fordu B-Max na nových fotkách a videích - 8 - Nissan Invitation oficialni dalsi 08Nissan Invitation: konkurent Fordu B-Max na nových fotkách a videích - 9 - Nissan Invitation oficialni dalsi 09Nissan Invitation: konkurent Fordu B-Max na nových fotkách a videích - 10 - Nissan Invitation oficialni dalsi 10Nissan Invitation: konkurent Fordu B-Max na nových fotkách a videích - 11 - Nissan Invitation oficialni dalsi 11Nissan Invitation: konkurent Fordu B-Max na nových fotkách a videích - 12 - Nissan Invitation oficialni dalsi 12Nissan Invitation: konkurent Fordu B-Max na nových fotkách a videích - 13 - Nissan Invitation oficialni dalsi 13Nissan Invitation: konkurent Fordu B-Max na nových fotkách a videích - 14 - Nissan Invitation oficialni dalsi 14Nissan Invitation: konkurent Fordu B-Max na nových fotkách a videích - 15 - Nissan Invitation oficialni dalsi 15Nissan Invitation: konkurent Fordu B-Max na nových fotkách a videích - 16 - Nissan Invitation oficialni dalsi 16Nissan Invitation: konkurent Fordu B-Max na nových fotkách a videích - 17 - Nissan Invitation oficialni dalsi 17Nissan Invitation: konkurent Fordu B-Max na nových fotkách a videích - 18 - Nissan Invitation oficialni dalsi 18Nissan Invitation: konkurent Fordu B-Max na nových fotkách a videích - 19 - Nissan Invitation oficialni dalsi 19Nissan Invitation: konkurent Fordu B-Max na nových fotkách a videích - 20 - Nissan Invitation oficialni dalsi 20Nissan Invitation: konkurent Fordu B-Max na nových fotkách a videích - 21 - Nissan Invitation oficialni dalsi 21
Říkat tomuto vozu japonský B-Max vážně není scestné

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše