Nizozemský registr odhalil extrémní cenu nejnovějšího limitovaného Lamborghini

Ceny aut dnes obvykle nejsou tajemstvím ani u hodně exkluzivního zboží, v případě limitovaných edic předem rozprodaných nejváženějším klientům se je ale konkrétně nedozvíme. Nizozemský registr ale kvůli zdanění zveřejňuje vše.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Nizozemský registr odhalil extrémní cenu nejnovějšího limitovaného Lamborghini

14.4.2022 | Petr Prokopec

Nizozemský registr odhalil extrémní cenu nejnovějšího limitovaného Lamborghini

/

Foto: Lamborghini

Ceny aut dnes obvykle nejsou tajemstvím ani u hodně exkluzivního zboží, v případě limitovaných edic předem rozprodaných nejváženějším klientům se je ale konkrétně nedozvíme. Nizozemský registr ale kvůli zdanění zveřejňuje vše.

V případě limitovaných edic výjimečných aut výrobci často vůbec nepublikují jejich ceny. Tedy pro širokou veřejnost, potenciální klientela s naditými kapsami je s nimi pochopitelně seznámena s předstihem. Stejně jako si dříve než kdokoli jiný může danou novinku prohlédnout. Často se proto stává, že v době debutu přijde výrobce s oznámením, že veškeré chystané exempláře již mají své majitele, a tak vlastně ani není pro koho cenu zveřejňovat.

Moderní interpretace Lamborghini Countach spadá přesně mezi výše popsané limitky, i když v jejím případě byla automobilka přeci jen trochu transparentnější a naznačovala základní cifru alespoň některé trhy. O vyprodání celé 112kusové edice pak informovala až několik dnů po premiéře, nedá se ale příliš předpokládat, že by se během oněch pár dnů do té doby váhající klientela konečně rozhoupala. Italové spíše jen nechtěli navyšovat lehce negativní renomé, které zapříčinil vzhled vozu.

Přesnou cenu žádného z vyrobených kusů bychom se běžně neměli šanci dozvědět, majitelé o takových věcech nemají důvod hovořit. Momentálně byl ale první novodobý Countach s doplňujícím označením LPI 800-4 zaregistrován v Nizozemsku. A jelikož tamní registr zahrnuje velké množství veřejně přístupných údajů včetně přesně ceny použité pro specifické lokální zdanění, dozvěděli jsme se, že Gerarda van der Horsta vyšel na 2 662 241 Eur, tedy 65 036 500 Kč přesně. Dá předpokládat, že nizozemský miliardář sáhl i po některých dostupných příplatcích a také si musel připlatit 133 341 na tzv. registrační dani, za vůz tedy musel dát ještě o dalších 3,25 milionu víc. Jen za to byste jinde koupili celé velmi slušné sportovní auto.

Je nicméně jisté, že danou sumu si van den Horst mohl dovolit. Za pětadvacet let, které se pohybuje v realitní branži, totiž dokázal nashromáždit nemalé jmění. To pak utrácí také za sportovní automobily značek Lamborghini a Ferrari. Jeho sbírka přitom již zahrnuje Sián, Aventador SVJ či Huracán STO, stejně jako třeba SF90 Stradale nebo 812 Competizione. Kromě silničních verzí však Nizozemec propadl i motorsportu, zmíněný Huracán tak vlastní i v závodní provedení Super Trofeo.

Právě díky závodním aktivitám se van den Horst nechová jako úplně typický sběratel luxusních aut. Své vozy totiž pravidelně vytahuje na projížďky. A jelikož jsou pro něj jízdní zážitky nadmíru důležité, neváhal si pořídit i tříválcovou Toyotu Yaris GR. Pro běžné denní ježdění pak má Urus, značka z rozzuřeným býkem ve znaku je tak skutečně jeho nejoblíbenější. To dokládá i dětské provedení italského SUV, stejně jako záplava zmenšených modýlků zdobící jeho kancelář.


Nizozemský registr odhalil extrémní cenu nejnovějšího limitovaného Lamborghini - 1 - Lamborghini Countach LPi 800-4 2021 nove 01Nizozemský registr odhalil extrémní cenu nejnovějšího limitovaného Lamborghini - 2 - Lamborghini Countach LPi 800-4 2021 nove 05Nizozemský registr odhalil extrémní cenu nejnovějšího limitovaného Lamborghini - 3 - Lamborghini Countach LPi 800-4 2021 nove 08Nizozemský registr odhalil extrémní cenu nejnovějšího limitovaného Lamborghini - 4 - Lamborghini Countach LPi 800-4 2021 nove 10Nizozemský registr odhalil extrémní cenu nejnovějšího limitovaného Lamborghini - 5 - Lamborghini Countach LPi 800-4 2021 nove 11Nizozemský registr odhalil extrémní cenu nejnovějšího limitovaného Lamborghini - 6 - Lamborghini Countach LPi 800-4 2021 nove 12
Gerard van den Horst je jedním ze 112 lidí, kteří si mohli objednat novodobý Countach, jak můžete vidět níže. Upravený Aventador jej přitom vyšel na 65 milionů korun, další více jak 3 miliony musel zaplatit za jeho přihlášení do provozu. Na rozdíl od ostatních sběratelů si ale své hračky užívá. Ilustrační foto: Lamborghini

Zdroj: Autoblog.nl, Gerard van den Horst@Instagram, RDW Kentekencheck

Petr Prokopec

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.