Nové Audi RS3 trénuje na Ringu, opravdu s pětiválcem pod kapotou (video)

Možná jste čekali, že RS3 dostane posílený čtyřválec z S3, ale poslední snímky ze Severní smyčky potvrzují 2,5litrový pětiválec, prý až s 380 koňmi.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Nové Audi RS3 trénuje na Ringu, opravdu s pětiválcem pod kapotou (video)

27.7.2014 | Adam Šrámek | Přidat příspěvek

Nové Audi RS3 trénuje na Ringu, opravdu s pětiválcem pod kapotou (video)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Možná jste čekali, že RS3 dostane posílený čtyřválec z S3, ale poslední snímky ze Severní smyčky potvrzují 2,5litrový pětiválec, prý až s 380 koňmi.

V rámci chystané invaze hot-hatchů je jedním z nejžhavějších kandidátů na titul toho nejsilnějšího právě Audi RS3, které by mělo po příchodu sesadit z trůnu nejmenšího ďábla z Affalterbachu. Ten se svým foukaným dvoulitrem o výkonu 360 koní do té doby totiž zřejmě nepotká přemožitele. Už tehdy jsme ale vymýšleli, jak by toho mělo Audi dosáhnout.

Dřívější zprávy hovořily o čtyřválcové dvoulitrové jednotce TSI EA888, která se nachází v útrobách S3, Golfu R i Leonu Cupra, které vládnou až 300 koňmi. Navíc nám v Ingolstadtu nedávno ukázali koncept Audi TT Quattro Sport, který hodnotu výkonu posunul ještě o pár koníku výš, nehledě na Golf R 400 - ten nabízí z toho samého až 400 koní a prý by mohl i více. Všechno ale nakonec dopadne jinak, jak více než naznačil koncept A3 Clubsport quattro.

Pokud jste ještě pochybovali, nový snímek, v němž nejsilnější reinkarnace modelu A3 brousí kola na Severní smyčce Nürburgringu, tento předpoklad potvrzuje. A důvodem je zvuk. Z něj je zcela jasné, že RS3 nakonec inkasuje pětiválec z TT RS Plus, evoluci té samé jednotky, jakou měla dosud.

S objemem 2,5 litru nabídne podle dostupných zdrojů 367 až 380 koní, což bude sice méně, než než dříve čtyři kruhy slíbily, ale stále více než dává A 45 AMG. Finální hodnotu se sice máme dozvědět na letošním pařížském autosalonu, do té doby nám však bohatě k pokochání bude stačit tohle video. RS3 na něm dokonce i v jednu chvíli jede bokem, což ostatně svede i slabší S3...


Nové Audi RS3 trénuje na Ringu, opravdu s pětiválcem pod kapotou (video) - 1 - Audi RS3 s petivalcem video 2014 01Nové Audi RS3 trénuje na Ringu, opravdu s pětiválcem pod kapotou (video) - 2 - Audi RS3 s petivalcem video 2014 02Nové Audi RS3 trénuje na Ringu, opravdu s pětiválcem pod kapotou (video) - 3 - Audi RS3 s petivalcem video 2014 03Nové Audi RS3 trénuje na Ringu, opravdu s pětiválcem pod kapotou (video) - 4 - Audi RS3 s petivalcem video 2014 04Nové Audi RS3 trénuje na Ringu, opravdu s pětiválcem pod kapotou (video) - 5 - Audi RS3 s petivalcem video 2014 05Nové Audi RS3 trénuje na Ringu, opravdu s pětiválcem pod kapotou (video) - 6 - Audi RS3 s petivalcem video 2014 06
Audi RS3 nakonec dostane více než čtyři válce a výkon v rozmezí 367 až 380 koní. To aby se A 45 AMG necítilo tak samo

Adam Šrámek

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše