Nové Hyundai i30: druhá generace odhalena, vypadá skvěle

Další z významných frankfurtských novinek již není tajemstvím, venku jsou první fotografie nového Hyundai i30. Vypadá snad ještě lépe, než jsme čekali.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Nové Hyundai i30: druhá generace odhalena, vypadá skvěle

6.9.2011 | Petr Miler | 6 příspěvků

Nové Hyundai i30: druhá generace odhalena, vypadá skvěle

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Další z významných frankfurtských novinek již není tajemstvím, venku jsou první fotografie nového Hyundai i30. Vypadá snad ještě lépe, než jsme čekali.

Doplněno 17:00: Přidali jsme další tři snímky, které zachycují i záď vozu. Minimálně představu o jeho designu tak máme úplnou.

Už když jsme vám před pár týdny ukazovali první oficiální ilustraci nového Hyundai i30 bylo jasné, že nic nudného od Korejců čekat nemůžeme. Vůz se z prvního obrázku zdál být tou správnou kombinací možná až příliš odvážných tvarů nové i40 nebo modelu ix35 a konzervativnějšího pojetí současné i30, realita je ale snad ještě zajímavější.

K dispozici zatím máme pouhé dva snímky, z nichž se zevnějškem zabývá jediný. I z toho je ale patrné, že si tvary vozu odpouští všemožné barokní výstřelky a přitom ve své podstatě zůstávají věrny ladným, dynamickým křivkám posledních Hyundai. Minimálně vyobrazený vůz v modré metalíze vypadá dle mého skromného soudu při západu slunce snad až romanticky krásně a troufnu si tvrdit, že už jen díky svému vzhledu bude mít o přízeň zákazníků postaráno.

Na první fotografii si můžeme prohlédnout i interiéru, který podle všeho udělal od dosavadní generace slušný krok vpřed. Zdá se, že má všechno to dobré (a i několik málo z toho špatného), s čím jsme měli tu čest v testu modelu i40, ostatně i jeho architektura je více než podobná. Automobilka slibuje i více vnitřního prostoru, konkrétně ale zatím zmínila jen ten pro zavazadla - má mít 378 litrů neboli o 10 % více než i historicky první i30.

O technice zatím víme jen tolik, že pod kapotou si najde místo vždy jeden ze čtveřice motorů, dvou benzinových a dvou dieselových. O benzinový pohon se se postarají agregáty 1,4 s výkonem 100 koní a 1,6 se 135 koníky, čest nafty pak budou hájit agregáty 1,4 CRDi s 90 koňmi a 1,6 CRDi se 126 hřebci. O přenos výkonu na kola se bude standardně starat šestistupňová přímo řazená převodovka, alternativou bude stejným množstvím převodových stupňů disponovaný automat.

Další detaily zatím neznáme, nejpozději na autosalonu ve Frankfurtu se ale dozvíme vše podstatné. Pro tuto chvíli už můžeme dodat jen tolik, že vůz se dostane na trh na jaře roku 2012, na podzim jej pak bude následovat kombi a v roce 2013 i třídvéřové provedení. O výrobu se postará závod automobilky v českých Nošovicích.


Nové Hyundai i30: druhá generace odhalena, vypadá skvěle - 1 - Hyundai i30 2012 prvni 01Nové Hyundai i30: druhá generace odhalena, vypadá skvěle - 2 - Hyundai i30 2012 prvni 05Nové Hyundai i30: druhá generace odhalena, vypadá skvěle - 3 - Hyundai i30 2012 prvni 06Nové Hyundai i30: druhá generace odhalena, vypadá skvěle - 4 - Hyundai i30 2012 prvni 03Nové Hyundai i30: druhá generace odhalena, vypadá skvěle - 5 - Hyundai i30 2012 prvni 04Nové Hyundai i30: druhá generace odhalena, vypadá skvěle - 6 - Hyundai i30 2012 prvni 02
Nové Hyundai i30 už není tajemstvím

Petr Miler

Diskuze 6 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše