Opel Crossland X ukázal prakticky celou příď, bude to Mokka X v bledě modré

Nástupce Opelu Meriva cílí na podobnou klientelu jako úspěšná Mokka X. Emotivnější design chce ovšem doplnit větší praktičností.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Opel Crossland X ukázal prakticky celou příď, bude to Mokka X v bledě modré

16.1.2017 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Opel Crossland X ukázal prakticky celou příď, bude to Mokka X v bledě modré

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Nástupce Opelu Meriva cílí na podobnou klientelu jako úspěšná Mokka X. Emotivnější design chce ovšem doplnit větší praktičností.

Opel čeká letos opravdu rušný rok, německá automobilka chce totiž představit sedm novinek. Ty jsou součástí ofenzivy 29 nových aut, jichž se máme dočkat do roku 2020. Jedním z velmi očekávaných modelů přitom bude nové SUV Crossland X, které jsme si již mohli dříve představit na poněkud nicneříkající fotce. Nyní ovšem máme k dispozici druhý záběr, který odhaluje o trochu více. Konkrétně pak čelní partie.

Crossland X má v nabídce Opelu nahradit MPV Meriva, přičemž automobilka tím deklaruje svůj posun od takřka mrtvého segmentu směrem ke třídám, k nimž zákazníci aktuálně vzhlížejí nejčastěji. Značka chce přitom stavět na úspěchu modelu Mokka X, který od loňského května při svém tažení Evropou nasbíral již více než 100 tisíc objednávek.

Jakkoliv jde ovšem na jedné straně o logický posun, Crossland X a Mokka X si budou podobné rozměry i vzhledem. Opel ale věří, že na trhu je prostor pro dva podobné vozy, přičemž nově příchozí bude disponovat emotivnějším designem a zaměří se na lidi, co „chtějí žít venkovský život ve městě“. Kromě vzhledu tak bude důraz kladen i na praktičnost.

Crossland X je vyústěním snah automobilky o novou generaci Opelu Meriva, jenž ale nebyly příliš úspěšné. Proto se značka vrátila zpět k rýsovacímu prknu a namísto MPV přivedla k životu SUV. Šéf automobilky Karl-Thomas Neumann přitom uvedl, že „jsme zkusili znovu udělat Merivu, ale selhali jsme, pročež jsme si řekli, že to asi nebude ten pravý vůz“.

Zda ale novinka skutečně bude to pravé ořechové, zjistíme až na základě prodejních výsledků někdy v příštím roce. Virtuální odhalení nás ovšem čeká již za dva dny, tedy ve středu 18. ledna. Naživo pak bude Crossland X debutovat v březnu na autosalonu v Ženevě.


Opel Crossland X ukázal prakticky celou příď, bude to Mokka X v bledě modré - 1 - Opel Crossland X nove fotoOpel Crossland X ukázal prakticky celou příď, bude to Mokka X v bledě modré - 2 - Opel Crossland X nove foto 01
Nový snímek nám Opel Crossland X odhaluje o dost více...

Opel Crossland X ukázal prakticky celou příď, bude to Mokka X v bledě modré - 3 - Opel Crossland X prvni foto 01Opel Crossland X ukázal prakticky celou příď, bude to Mokka X v bledě modré - 4 - Opel Crossland X prvni foto 02Opel Crossland X ukázal prakticky celou příď, bude to Mokka X v bledě modré - 5 - Opel Crossland X prvni foto 03
...dříve totiž značka odhalila pouze střechu

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše