Palubní kamera zas jednou natočila, co se může dít s vaším autem v servisu, když se zrovna nedíváte

Chceme věřit, že v naprosté většině autoservisů pracují korektní lidé, kteří vám chtějí pomoci s vaším problémem, nechat si za to adekvátně zaplatit a dál nic. Přinejmenším výjimky potvrzující pravidlo se ale objevují s železnou pravidelností.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Palubní kamera zas jednou natočila, co se může dít s vaším autem v servisu, když se zrovna nedíváte

27.8.2023 | Petr Miler

Palubní kamera zas jednou natočila, co se může dít s vaším autem v servisu, když se zrovna nedíváte

/

Foto: Vortex Radar, tiskové materiály

Chceme věřit, že v naprosté většině autoservisů pracují korektní lidé, kteří vám chtějí pomoci s vaším problémem, nechat si za to adekvátně zaplatit a dál nic. Přinejmenším výjimky potvrzující pravidlo se ale objevují s železnou pravidelností.

Svěřit někomu více či méně neznámému věc, která pro vás z jakéhokoli důvodu něco znamená, je vždy ošidné. Pokud řemeslníkům svěříte svůj byt, musíte doufat, že jej nezačnou používat jako svůj vlastní, že po odpoledním příchodu domů nenajdete v koši nedopalky a vypitou láhev od piva, které jste si šetřili pro sebe, na posteli siluetu postavy a na záchodě rezidua tělních tekutin, řečeno diplomaticky. Nikdo vám ale nikdy nemůže předem zaručit, že se to nestane, pokud dotyčným nebudete celý den stát za zády. A to asi nebudete, protože pokud budete, můžete si to pomalu udělat sami.

S autem je to podobné. Svěříte jej servisu i s klíčem s tím, že na něm jeho zaměstnanci odvedou určitou práci, váš vůz se ale zrovna někomu může hodit na cestu na nákup. Anebo se mu bude líbit, tak si s ním prostě sjede, ukáže ho „holkám”, cokoli takového. Je to krajně neprofesionální, pokud k tomu dotyčný nezíská váš souhlas (osobně známému mechanikovi říkávám předem: „Klidně si s tím sjeďte, pokud se vám to líbí,” to ale proto, že ho skutečně znám a vím, že se k autu bude chovat slušně), přesto se to bohužel děje častěji, než by bylo zdrávo.

Poslední takový případ se odehrál u oficiálního dealera Chevroletu v Burlingtonu v Severní Karolíně, kde jeden z majitelů výjimečné Corvette Z06 generace C7 chtěl opravit vynechávající zapalování na jednom z válců. Už přimět servis něco dělat bylo složité, když mu auto nejprve svěřil a servis nedělal nic, pak si jej vzal, svěřil mu jej znovu a nedělal nic a nakonec trvalo skoro měsíc, než auto opravil. Ten pravý šok ale přišel až po převzetí vozu.

Uvnitř auta chyběly sluneční brýle, a tak si majitel prohlédl záznamy z palubní kamery z hlavní fotky, která se dá koupit jako příslušenství k radarovému detektoru. Tam teprve pochopil, co se s jeho autem dělo. Vůz postupně zneužili dva zaměstnanci, z nichž jeden šel auto ukázat manželce, přítelkyni či kdovíkomu, prostě někomu úplně cizímu. Ta dokonce pochopila, že kamera z oknem nejspíše nahrává vše, co se s autem děje, ale zaměstnance servisu to zjevně nevzrušovalo.

Druhý pak pro změnu velmi vzrušeně proháněl auto po veřejných silnicích, protože ale i on nejspíše pochopil, že může být nahráván, pro jistotu prohlásil: „Je to dobré,“ než své chování začal vysvětlovat slovy: „Musím se ujistit, že je to dobré pro zákazníka.“ Ano, projížďka po opravě je nezbytná, nemá-li až zákazník zjistit, že problémy přetrvávají. Ale tohle bylo daleko za hranicí korektního ověření stavu věcí, o prvním výletu ani nemluvě. Bohužel to není ani zdaleka poprvé, co něco takového vidíme, a tak zvlášť u zajímavějších vozů buďte raději obezřetní, pokud si toto nepřejete. Ani v autorizovaných servisech si někteří lidé zjevně nemohou pomoci...


Palubní kamera zas jednou natočila, co se může dít s vaším autem v servisu, když se zrovna nedíváte - 1 - Chevrolet Corvette Z06 C7 zneuziti 2023 servis 01Palubní kamera zas jednou natočila, co se může dít s vaším autem v servisu, když se zrovna nedíváte - 2 - Chevrolet Corvette Z06 C7 zneuziti 2023 servis 02Palubní kamera zas jednou natočila, co se může dít s vaším autem v servisu, když se zrovna nedíváte - 3 - Chevrolet Corvette Z06 C7 zneuziti 2023 servis 03
Podobná Corvette Z06 se stala předmětem zneužívání, které můžete sami spatřit na videu níže. Hezká podívaná to opravdu není. Ilustračí foto: Chevrolet

Zdroj: Carscoops

Petr Miler

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše