Peugeot Onyx: hybridní sporťák pro Paříž nabídne stovky koní (první foto, video)

Pamatujete si, kdy Peugeot naposledy vyrobil zadokolku? Asi ne. O to více se na stánek značky v Paříži těšíme. I přes všudypřítomný elektromotor.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Peugeot Onyx: hybridní sporťák pro Paříž nabídne stovky koní (první foto, video)

10.9.2012 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

Peugeot Onyx: hybridní sporťák pro Paříž nabídne stovky koní (první foto, video)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Pamatujete si, kdy Peugeot naposledy vyrobil zadokolku? Asi ne. O to více se na stánek značky v Paříži těšíme. I přes všudypřítomný elektromotor.

Když Peugeot letos v lednu oznámil, že končí s programem Le Mans, řada lidí tím byla pěkně zaskočená. A někteří dokonce ani francouzské značce nemohli přijít na jméno. Zvláště, když pravým důvodem pro odchod speciálu 908 HDi do důchodu se stal vývoj hybridních modelů a elektromobilů. Tedy vozů, které možná potěší bruselské úředníky, ale pro blaho životního prostředí a samotných motoristů příliš neudělají.

Peugeot proto již před týdnem ohlásil příchod ostrého hatchbacku 208 GTi, který se ukáže na autosalonu v Paříži a který by měl duchovně odkazovat na legendární model 205 GTi. A dnes jsme od francouzské automobilky získali informace o tom, že na stánku bude přítomen také hybridní koncept Onyx.

Kdybychom ovšem s prvními detaily neobdrželi i fotografie, zřejmě bychom nad novinkou mávli rukou. Jenže tvary supersportovního kupé vypadají opravdu působivě. Navíc odkazují na koncept Peugeot Oxia z konce 90. let, který se bohužel nikdy nedostal do sériové výroby, ačkoliv (nebo spíše protože...) nabízel 670 koní.

Takovou silou novinka disponovat nebude, klasický spalovací motor 1,6 THP byl totiž naladěn na výkon „pouze“ 256 koní. Přihodit k tomu sice můžeme ještě pomocný elektromotor, ten je zde ale spíše kvůli spotřebě než kvůli dodatečným 120 koním přenášeným na přední nápravu.

Benzinový motor by naproti tomu měl pohánět kola zadní, koncept Onyx je tak vlastně čtyřkolkou ve stylu modelů Hybrid4. Díky tomu není překvapením udávaná spotřeba 4 l/100 km, ačkoliv naše zdroje z Francie tvrdí, že realitou bude spíše šest litrů na sto kilometrů.

Pokud k tomu Peugeot Onyx přidá i zajímavé zrychlení z klidu na stovku a nejvyšší rychlost, mohlo by se jednat o velmi zajímavou nabídku. Jen máme pocit, že i přes lednová prohlášení o přesunu financí na vývoj hybridů zrovna tohle nebude případ, který dorazí do sériové výroby.

Tip: Projděte si všechny novinky pařížského autosalonu 2012.


Peugeot Onyx: hybridní sporťák pro Paříž nabídne stovky koní (první foto, video) - 1 - Peugeot Onyx upoutavka 01Peugeot Onyx: hybridní sporťák pro Paříž nabídne stovky koní (první foto, video) - 2 - Peugeot Onyx upoutavka 02Peugeot Onyx: hybridní sporťák pro Paříž nabídne stovky koní (první foto, video) - 3 - Peugeot Onyx upoutavka 03Peugeot Onyx: hybridní sporťák pro Paříž nabídne stovky koní (první foto, video) - 4 - Peugeot Onyx Concept 03Peugeot Onyx: hybridní sporťák pro Paříž nabídne stovky koní (první foto, video) - 5 - Peugeot Onyx upoutavka 04Peugeot Onyx: hybridní sporťák pro Paříž nabídne stovky koní (první foto, video) - 6 - Peugeot Onyx upoutavka 05
Koncept Peugoet Onyx odkazuje na studii Oxia z konce 90. let. Ta rovněž zazářila na autosalonu v Paříži, do výroby se ale nakonec nedostala. Stejný osud zřejmě potká i letošní novinku, přestože Peugeot na počátku roku prohlašoval, že hybridy a elektromobily u něj nyní hrají prim

Petr Prokopec

Diskuze 1 příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše