Počítačový expert vymazal auta z ulic města, vznikly bizarní scenérie

Někteří lidé sní o světě bez aut, není ale nutné si o tom nechat jen zdát. Tuto dnes utopickou představu lze stále lépe softwarově simulovat.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Počítačový expert vymazal auta z ulic města, vznikly bizarní scenérie

10.5.2019 | Mirek Mazal

Počítačový expert vymazal auta z ulic města, vznikly bizarní scenérie

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Někteří lidé sní o světě bez aut, není ale nutné si o tom nechat jen zdát. Tuto dnes utopickou představu lze stále lépe softwarově simulovat.

Všechny ulice a silnice celé planety okupuje stále více dopravních prostředků. Osobních aut je na silnicích odhadem 1,2 miliardy, proto je velmi těžké si jen představit prázdné bulváry bez jediného vozidla. Počítačový odborník Chris Harris zkusil natočit apokalypticky prázdné město, kde by se stalo nemožné a všechna auta zmizela.

Harris publikoval krátký klip vytvořený mobilním softwarem s umělou inteligencí, který vlastními silami postupně vyvíjí. Princip programu spočívá v nahrazení jakéhokoliv vozidla snímkem okolního prostředí. Aplikace prochází teprve zkušební fází, proto nefunguje spolehlivě, i tak je na čtvrti, ze kterých automobily postupně mizí, nezvyklý pohled.

Autorovi vadí stále hustší doprava, proto se pokusil nasimulovat prostředí plné přírodních koutů. Silnice se stávají tekoucími řekami, chodníky se mění v horské stezky a jednotlivé vozy nahrazují létající ptactvo. „Bylo to dostatečně funkční, když jsem se soustředil,“ řekl vývojář k fungování programu rozšířené reality.

Informatik z Velké Británie se přestěhoval do Gibraltaru, aby mohl najít klid ve zrychleném světě, na který si ostatní zvykají snáze. Místo oázy klidu ale našel podle svých slov opět jen hluk a znečištění spojené s životem motoristů. Uspěchaná doba donutila pracovat na kódování systému zobrazující přeplněná parkoviště jako zelenou plochu.

Z pohledu na výsledek zatím mohou trochu rozbolet oči, protože všechny funkce zatím nejsou dotažené do konce. V každém případě jde o docela bizarní a rozhodně zajímavou podívanou, třebaže vidění světa jejího autora tak úplně nesdílíme.


Počítačový expert vymazal auta z ulic města, vznikly bizarní scenérie - 1 - Program na zmizeni aut z ulic foto 01Počítačový expert vymazal auta z ulic města, vznikly bizarní scenérie - 2 - Program na zmizeni aut z ulic foto 02Počítačový expert vymazal auta z ulic města, vznikly bizarní scenérie - 3 - Program na zmizeni aut z ulic foto 03Počítačový expert vymazal auta z ulic města, vznikly bizarní scenérie - 4 - Program na zmizeni aut z ulic foto 04Počítačový expert vymazal auta z ulic města, vznikly bizarní scenérie - 5 - Program na zmizeni aut z ulic foto 05Počítačový expert vymazal auta z ulic města, vznikly bizarní scenérie - 6 - Program na zmizeni aut z ulic foto 06
Odpůrce konzumu naprogramoval aplikaci, která zneviditelní auta v ulicích měst a cesty změní v přírodu

Počítačový expert vymazal auta z ulic města, vznikly bizarní scenérie - 7 - milan zakazal auta 02Počítačový expert vymazal auta z ulic města, vznikly bizarní scenérie - 8 - milan zakazal auta 05Počítačový expert vymazal auta z ulic města, vznikly bizarní scenérie - 9 - milan zakazal auta 08Počítačový expert vymazal auta z ulic města, vznikly bizarní scenérie - 10 - milan zakazal auta 10Počítačový expert vymazal auta z ulic města, vznikly bizarní scenérie - 11 - milan zakazal auta 15Počítačový expert vymazal auta z ulic města, vznikly bizarní scenérie - 12 - milan zakazal auta 16Počítačový expert vymazal auta z ulic města, vznikly bizarní scenérie - 13 - milan zakazal auta 28Počítačový expert vymazal auta z ulic města, vznikly bizarní scenérie - 14 - milan zakazal auta 29Počítačový expert vymazal auta z ulic města, vznikly bizarní scenérie - 15 - milan zakazal auta 32Počítačový expert vymazal auta z ulic města, vznikly bizarní scenérie - 16 - milan zakazal auta 37Počítačový expert vymazal auta z ulic města, vznikly bizarní scenérie - 17 - milan zakazal auta 40Počítačový expert vymazal auta z ulic města, vznikly bizarní scenérie - 18 - milan zakazal auta 50
Harris by rád nechal zmizet všechna auta zcela, jako to kdysi dočasně udělali udělali v Miláně

Zdroj: Chris Harris@Youtube

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše