Porsche 918 se ve sprintu postavilo Nissanu Patrol. Jak to asi dopadlo? (video)

Sám Richard Hammond se usadil za volant 918 Spyder, aby viděl jeho jasné vítězství nad japonským SUV. Že to dopadlo jinak, netřeba dodávat.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Porsche 918 se ve sprintu postavilo Nissanu Patrol. Jak to asi dopadlo? (video)

8.2.2017 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Porsche 918 se ve sprintu postavilo Nissanu Patrol. Jak to asi dopadlo? (video)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Sám Richard Hammond se usadil za volant 918 Spyder, aby viděl jeho jasné vítězství nad japonským SUV. Že to dopadlo jinak, netřeba dodávat.

První sezóna The Grand Tour je za námi. Možná nebyla úplně perfektní a některé jistě i zklamala, nicméně rozhodně ji lze hodnotit mnohonásobně lépe než loňský návrat Top Gearu. Jak tomu bude s britským motoristickým pořadem letos, to je samozřejmě trochu jiná písnička, první upoutávka vypadá nadějně. Nicméně než si to budeme moci ověřit, zůstane na trůnu Jezza a spol.

Proč tomu tak je, to nám představuje i krátký úryvek z poslední epizody. Ta nesla název Past vs Future, tedy Minulost proti budoucnosti, a přinesla nám srovnání celé řady zajímavých vozů. Clarkson tak kupříkladu porovnal svůj Volkswagen Golf GTI s Mayovým BMW i3, které na rozdíl od českého trhu vychází v Británii dokonce levněji než hot hatch.

Richard Hammond se tohoto klání nezúčastnil, místo toho si odskočil na uzavřenou dubajskou víceproudou silnici, kde poměřoval síly Bugatti Veyron a Porsche 918 Spyder. Z tohoto souboje vyšel jako vítěz hybridní supersport. Je otázkou, jak by to dopadlo, kdyby se jelo na delší trati než když čtvrtmíle a kdyby Top Gear použil novější než úplně původní iteraci Veyronu.

Je ovšem třeba dodat, že ani Porsche není v této disciplíně nejrychlejší. Hammond byl vyzván místním nadšencem ke sprintu s na první pohled skromně se tvářícím Nissanem Patrolem. Toto SUV však okamžitě ukázalo 918 Spyder záda a cílovou pásku proťalo s mnohem větším náskokem, než jaký mělo Porsche oproti Bugatti.

Hammondovi nezbylo nic jiného než protažený obličej, záhy se ovšem dočkal osvětlení situace. Patrol totiž ke svému pohonu používá 3,8litrový šestiválec z Nissanu GT-R, který navíc ještě prošel řádnou modifikační kůrou. Ve výsledku tak na všechna čtyři kola posílá 1 900 koní, tedy více než dvojnásobný výkon německého hybridu. A to i s nevhodnou karoserií na vítězství stačí, jak uvidíte sami. Navíc hodně drtivé...


Porsche 918 se ve sprintu postavilo Nissanu Patrol. Jak to asi dopadlo? (video) - 1 - The Grand Tour Porsche vs Nissan video 01Porsche 918 se ve sprintu postavilo Nissanu Patrol. Jak to asi dopadlo? (video) - 2 - The Grand Tour Porsche vs Nissan video 02Porsche 918 se ve sprintu postavilo Nissanu Patrol. Jak to asi dopadlo? (video) - 3 - The Grand Tour Porsche vs Nissan video 03Porsche 918 se ve sprintu postavilo Nissanu Patrol. Jak to asi dopadlo? (video) - 4 - The Grand Tour Porsche vs Nissan video perex
Souboj Porsche 918 Spyder a Nissanu Patrol měl jednoznačně vyznít ve prospěch německého supersportu. Kupodivu se tak ale nestalo

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše