Porsche 918 Spyder 2013: nové video ukazuje Spyder poprvé v ostré akci na okruhu

Nový hybridní supersport Porsche se zdá být na první pohled docela civilizovaný, rychlost mu ale očividně chybět nebude.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Porsche 918 Spyder 2013: nové video ukazuje Spyder poprvé v ostré akci na okruhu

19.2.2013 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek

Porsche 918 Spyder 2013: nové video ukazuje Spyder poprvé v ostré akci na okruhu

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Nový hybridní supersport Porsche se zdá být na první pohled docela civilizovaný, rychlost mu ale očividně chybět nebude.

Porsche po nějak zvlášť intenzivní propagaci supersportovního hybridu 918 Spyder - především pak vzhledem ke kompletně vyprodané produkci - asi netouží, ale proč se nepostarat o reklamu značce tak nějak obecně. To byl zřejmě hlavní důvod výskytu jednoho z testovacích prototypů Porsche na okruhu v Dubaji, kde mělo pár vyvolených příležitost svézt se na sedadle spolujezdce.

Nový videosnímek přidal na Youtube člověk s přezdívkou „namo8c“, a přestože to při sledování záběrů můžete vnímat jinak, tvrdí, že 918 Spyder je „neskutečně rychlá“. Ačkoli vůz jede po dráze bez střechy, jeho zvuk se zdá být vedle jekotu desetiválce Carrery GT poněkud plochý, těžko ale soudit, jak moc velký byl vliv záznamového zařízení - na starších záběrech snímaných zvnějšku bylo slyšet, že Spyder umí hezky zaburácet i střílet koncovkami.

Ač jde podle autora o předprodukční auto, kabina osazená karbonovými panely, velkým digitálním displejem na středové konzoli (jakpak asi bude čitelný pod přímým sluncem) nebo skořepinami s rudými bezpečnostními pásy, se zdá být hotová, především ale od pohledu velmi jednoduchá, až spartánská.

Pokud vás zajímá, jak 918 Spyder jezdí bez použití vidlicového osmiválce, měli bychom pro vás ještě jeden starší snímek, ve kterém řidič kromě svého umění na okruhu Barber Motorsports Park představí také pár technických detailů. Třeba to, že čistě na baterky auto akceleruje na stovku za 8,0 sekundy, jezdí maximální rychlostí 145 km/h a dojezd činí 25 kilometrů, i když pochopitelně nespecifikuje jízdní styl. Při zpomalování demonstruje poměrně výrazný brzdný účinek elektromotoru a zajímavé rovněž je, že Spyder i v elektrickém režimu využívá k přenosu výkonu na kola sedmistupňovou dvouspojkovou převodovku - ostatně řazení je hezky vidět na displeji uprostřed.

Ke druhému videu je nutno doplnit interpretaci autora, který tvrdí, že maximální otáčky osmiválce byly elektronicky limitovány hranicí 6 000 ot./min. (slyšet a vidět to lze v 6:41 min.), takže je dost možně, že se stejnému omezení musel podřídit také šofér na okruhu v Dubaji, a i proto tomu možná v obou případech trochu chybí pořádné grády. Navíc testovací pilot Porsche přiznává, že sériové auto dostane „melodičtěji znějící výfuk“. A mimochodem, červené tlačítko na volantu by mělo kompletně otevírat stavidla výkonům v nejostřejším sportovním módu.

Zdroj: GTSpirit

Miro Mihálik

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.