Pražský řidič si spletl SUV se sporťákem, vůz poslal přes střechu do zastávky (video)

Když chcete na poslední chvíli odbočit a ještě stihnout předjet autobus, je vhodné myslet na to, co máte za auto. Honda CR-V na to příliš vhodná není.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Pražský řidič si spletl SUV se sporťákem, vůz poslal přes střechu do zastávky (video)

30.5.2016 | Marek Bednář | 24 příspěvků

Pražský řidič si spletl SUV se sporťákem, vůz poslal přes střechu do zastávky (video)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Když chcete na poslední chvíli odbočit a ještě stihnout předjet autobus, je vhodné myslet na to, co máte za auto. Honda CR-V na to příliš vhodná není.

Není zase tak výjimečné, pokud na silnici předjedete kamion či autobus a hned za ním odbočujete. Taková vozidla obvykle nejedou příliš rychle, takže poradit si s nimi tímto způsobem není tak divoké, jak se na první pohled může zdát. Divokým se to ale snadno může stát, pokud si celou situaci dobře nepromyslíte či nevezme ohled na to, jaké auto právě řídíte.

Tenhle manévr je ostatně zbytečný v případě, pokud k odbočení zbývají jen desítky či stovky, ne tisíce metrů a vy nejste v extrémním spěchu. A vážně se rychle může proměnit v nebezpečný, však si vzpomeňte na nehodu, která se před pár lety udála a v Belgii. Dnes tu máme další důkaz a dokonce z České republiky.

Odehrál se na Průmyslové ulici v Praze nad ránem dne 27. května, kousek od hostivařského vlakového nádraží. Byl natočen na video kamerou v autobuse MHD, který se zrovna blížil na zastávku Sklářská. Řidič auta předjel autobus a chtěl odbočovat do vedlejší ulice. Jenže jel příliš rychle a před autobusem už bylo příliš málo místa na to, aby manévr „ustál”, zvláště, když si uvědomíme, s jakým vozem se do něj pustil - s Hondou CR-V.

Do vedlejší ulice se řidič trefil, jenže se musel vyhnout betonové zábraně před přechodem a to spolu s vysokou stavbou auta znamenalo, že si to namířil do přístřešku na zastávce, a to docela divoce přes střechu. Čekali tam dva lidé, podle času na videu bylo půl páté ráno, a naštěstí stihli uskočit. Jak dopadl řidič, nevíme, jisté je jen to, že přežil. Snad příště bude zatáčky dvakrát měřit a jednou řezat...


Pražský řidič si spletl SUV se sporťákem, vůz poslal přes střechu do zastávky (video) - 1 - Nehoda Honda CR-V autobus Praha video 01Pražský řidič si spletl SUV se sporťákem, vůz poslal přes střechu do zastávky (video) - 2 - Nehoda Honda CR-V autobus Praha video 02
Tady se nehoda odehrála

Pražský řidič si spletl SUV se sporťákem, vůz poslal přes střechu do zastávky (video) - 3 - Nehoda Honda CR-V autobus Praha video 03Pražský řidič si spletl SUV se sporťákem, vůz poslal přes střechu do zastávky (video) - 4 - Nehoda Honda CR-V autobus Praha video 04Pražský řidič si spletl SUV se sporťákem, vůz poslal přes střechu do zastávky (video) - 5 - Nehoda Honda CR-V autobus Praha video 05Pražský řidič si spletl SUV se sporťákem, vůz poslal přes střechu do zastávky (video) - 6 - Nehoda Honda CR-V autobus Praha video 06Pražský řidič si spletl SUV se sporťákem, vůz poslal přes střechu do zastávky (video) - 7 - Nehoda Honda CR-V autobus Praha video 07Pražský řidič si spletl SUV se sporťákem, vůz poslal přes střechu do zastávky (video) - 8 - Nehoda Honda CR-V autobus Praha video 08
Lidé na zastávce stihli utéct, naštěstí

Zdroj: Forum.Autoforum.cz, Foto a mapa: Mapy.cz

Marek Bednář

Diskuze 24 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše