Renault Trafic Formula Edition je F1 mezi dodávkami, jen pro padesát šťastlivců

Renault přišel se speciální edicí své nes, která se zvenčí pyšní také novým nástavcem nárazníku. Uvnitř najdeme Alcantaru či sportovní sedadla.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Renault Trafic Formula Edition je F1 mezi dodávkami, jen pro padesát šťastlivců

13.8.2015 | Petr Prokopec | 7 příspěvků

Renault Trafic Formula Edition je F1 mezi dodávkami, jen pro padesát šťastlivců

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Renault přišel se speciální edicí své nes, která se zvenčí pyšní také novým nástavcem nárazníku. Uvnitř najdeme Alcantaru či sportovní sedadla.

Limitované edice prodávají. Své o tom ví automobilky, jejich zastoupení i dealeři. Není proto divu, že stále častěji vznikají omezené série, za nimiž stojí jak samotné továrny, tak i jednotliví prodejci. Nemalou měrou se v tomto ohledu profilují zejména Nizozemci, což opětovně není překvapivé. Ještě před pár lety totiž země tulipánů byla jedním z velkých evropských trhů, zvlášť vzhledem k množství obyvatel, lokální penalizace spojené s emisemi CO2 však prodej nových poslaly podstatně směrem dno. Je tak logické, že tamní prodejci se snaží zaujmout zákazníky prakticky jakýmkoliv způsobem.

V případě nové limitované edice Renaultu Trafic si ovšem nejsme jisti, zda zrovna v současné době je spojení se světem Formule 1 tím nejlepším. Přece jen motory francouzské automobilky se navzdory mnoha historickým úspěchům letos o mnoho parády nepostaraly. Na druhou stranu, Trafic není vybaven hybridním ústrojím, ale 1,6litrovým turbodieselem, který produkuje 140 koní. Ty pak na přední kola přenáší šestistupňový manuál.

Pohonné ústrojí je však v případě této série zcela standardní, unikátem jsou vnější a vnitřní doplňky. V případě exteriéru zde tedy máme nástavec předního nárazníku a unikátní čelní masku. Nové jsou také nášlapné boční prahy, 17palcová litá kola či specifické červeno-modré polepy. V kabině je pak možné počítat s Alcantarou, kontrastními švy nebo dokonce sportovními sedadly.

Tím odklon končí, přičemž jen dodáme, že Trafic Formula Edition lze objednat jako klasickou dodávku nebo osobní verzi. Ceny startují na částce 29 300 Eur (cca 792 tisíc korun), k dispozici pro celé Nizozemí bude pouze padesát exemplářů. Zda se podobná edice objeví také v jiných koncích světa, nemáme zprávy.


Renault Trafic Formula Edition je F1 mezi dodávkami, jen pro padesát šťastlivců - 1 - Renault Trafic Formula Edition 01Renault Trafic Formula Edition je F1 mezi dodávkami, jen pro padesát šťastlivců - 2 - Renault Trafic Formula Edition 02Renault Trafic Formula Edition je F1 mezi dodávkami, jen pro padesát šťastlivců - 3 - Renault Trafic Formula Edition 03Renault Trafic Formula Edition je F1 mezi dodávkami, jen pro padesát šťastlivců - 4 - Renault Trafic Formula Edition 04Renault Trafic Formula Edition je F1 mezi dodávkami, jen pro padesát šťastlivců - 5 - Renault Trafic Formula Edition 05Renault Trafic Formula Edition je F1 mezi dodávkami, jen pro padesát šťastlivců - 6 - Renault Trafic Formula Edition 06Renault Trafic Formula Edition je F1 mezi dodávkami, jen pro padesát šťastlivců - 7 - Renault Trafic Formula Edition 07Renault Trafic Formula Edition je F1 mezi dodávkami, jen pro padesát šťastlivců - 8 - Renault Trafic Formula Edition 08Renault Trafic Formula Edition je F1 mezi dodávkami, jen pro padesát šťastlivců - 9 - Renault Trafic Formula Edition 09Renault Trafic Formula Edition je F1 mezi dodávkami, jen pro padesát šťastlivců - 10 - Renault Trafic Formula Edition 10Renault Trafic Formula Edition je F1 mezi dodávkami, jen pro padesát šťastlivců - 11 - Renault Trafic Formula Edition 11Renault Trafic Formula Edition je F1 mezi dodávkami, jen pro padesát šťastlivců - 12 - Renault Trafic Formula Edition 12Renault Trafic Formula Edition je F1 mezi dodávkami, jen pro padesát šťastlivců - 13 - Renault Trafic Formula Edition 13
Renault Trafic Formula Edition je k mání pouze v Nizozemí, 140 dieselových koní v kombinaci s unikátními doplňky je k dispozici pouze pro padesátku zájemců

Zdroj: Autoblog.nl

Petr Prokopec

Diskuze 7 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše