Revoluční tahač Tesly poprvé natočen s pořádným nákladem, všedně vážně nepůsobí

Za nic obvyklého stále nelze označit setkání s převratným tahačem Tesly v běžném provozu. Tentokrát byl při zkušební jízdě zachycen i s návěsem těžkých břemen.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Revoluční tahač Tesly poprvé natočen s pořádným nákladem, všedně vážně nepůsobí

3.5.2019 | Mirek Mazal

Revoluční tahač Tesly poprvé natočen s pořádným nákladem, všedně vážně nepůsobí

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Za nic obvyklého stále nelze označit setkání s převratným tahačem Tesly v běžném provozu. Tentokrát byl při zkušební jízdě zachycen i s návěsem těžkých břemen.

Tesla prožívá jedno turbulentní období za druhým. Po zdánlivém uklidnění situace na konci loňského roku má nyní za sebou neúspěšné čtvrtletí, když po dvou loňských ziskových kvartálech opětovně spadla do obrovské ztráty. Přes všechny problémy však pokračuje ve vývoji nových strojů, včetně revolučního elektrického tahače.

Kdy se první zákazníci, dočkají Tesly Semi ještě není stoprocentně jisté, protože původní termín předání na konci letošního roku byl posunut na leden 2020. Zkušební jezdci zatím najíždějí další porce testovacích kilometrů a Elon Musk jistě věří, že nebude muset znovu měnit své sliby.

Kamion s „nulovými emisemi” byl nyní konečně spatřen v plném nasazení. Na dálnici 405 v Los Angeles prototyp převážel těžké betonové bloky zajištěné na dlouhém návěsu. Za Semi se zavěsila Tesla Model X s továrními značkami, což jasně naznačuje cílený sběr jízdních dat pro další vývoj.

Dosud bylo zatím vždy k vidění jen koncepční vozidlo bez nákladu nebo prázdným skříňovým návěsem. Velké bloky o hmotnosti mnoha tun elektromobil zatížily podstatně více, podle záběrů z provozu s nimi ale neměl žádný problém. Jako obvykle ale kamion nejvíce překvapil svým zvukovým projevem či spíše neprojevem - spatřit velký tahač s návěsem s lehkostí křižovat dálnicemi prakticky bez jakéhokoli zvukového projevu, to je dnes něco naprosto nevšedního.


Revoluční tahač Tesly poprvé natočen s pořádným nákladem, všedně vážně nepůsobí - 1 - Tesla Semi prototyp na dalnici s nakladem 01Revoluční tahač Tesly poprvé natočen s pořádným nákladem, všedně vážně nepůsobí - 2 - Tesla Semi prototyp na dalnici s nakladem 02Revoluční tahač Tesly poprvé natočen s pořádným nákladem, všedně vážně nepůsobí - 3 - Tesla Semi prototyp na dalnici s nakladem 03Revoluční tahač Tesly poprvé natočen s pořádným nákladem, všedně vážně nepůsobí - 4 - Tesla Semi prototyp na dalnici s nakladem 04Revoluční tahač Tesly poprvé natočen s pořádným nákladem, všedně vážně nepůsobí - 5 - Tesla Semi prototyp na dalnici s nakladem 05Revoluční tahač Tesly poprvé natočen s pořádným nákladem, všedně vážně nepůsobí - 6 - Tesla Semi prototyp na dalnici s nakladem 06Revoluční tahač Tesly poprvé natočen s pořádným nákladem, všedně vážně nepůsobí - 7 - Tesla Semi prototyp na dalnici s nakladem 07Revoluční tahač Tesly poprvé natočen s pořádným nákladem, všedně vážně nepůsobí - 8 - Tesla Semi prototyp na dalnici s nakladem 08Revoluční tahač Tesly poprvé natočen s pořádným nákladem, všedně vážně nepůsobí - 9 - Tesla Semi prototyp na dalnici s nakladem 09Revoluční tahač Tesly poprvé natočen s pořádným nákladem, všedně vážně nepůsobí - 10 - Tesla Semi prototyp na dalnici s nakladem 10Revoluční tahač Tesly poprvé natočen s pořádným nákladem, všedně vážně nepůsobí - 11 - Tesla Semi prototyp na dalnici s nakladem 11Revoluční tahač Tesly poprvé natočen s pořádným nákladem, všedně vážně nepůsobí - 12 - Tesla Semi prototyp na dalnici s nakladem 12
Červená Tesla s nákladem vypadá dobře. Mezi konvenčními kamiony vynikne - nejen vzhledem, ale i zvukem

Zdroj: bibi fricotin@Youtube

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše