Řidič Škody Octavia vám v kotrmelcích ukáže, proč kolonu aut předjíždět vždy opatrně (video)

 | 178 příspěvků | 9.8.2016 Marek Bednář
Reagovat

Nepřihlášený mirek

koukám, že škodovkář už je.. | 9.8.2016 14:03reagovat
avatar

koukám, že škodovkář už je celosvětová psychická diagnóza.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Milan

opravte ma ak vidim zle, a.. | 9.8.2016 14:58reagovat
avatar

opravte ma ak vidim zle, avsak podla mna chcelo aj to strieborne auto predbiehat a preto preslo do laveho pruhu. ja osobne by som sa v takom pripade urcite pozrel do spatneho zrkadla a pockal by som az oktafka prejde.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený karel

vidis jen trochu blbě, dle.. | 9.8.2016 15:22reagovat
avatar

vidis jen trochu blbě, dle me odbocoval, takze jeho chyba?

Nepřihlášený joe

no jo no, sešli se dva sob.. | 9.8.2016 15:22reagovat
avatar

no jo no, sešli se dva sobě podobní.... :-)

Nepřihlášený Lambdacore

Opravte me, jestli se plet.. | 9.8.2016 15:28reagovat
avatar

Opravte me, jestli se pletu, ale at uz toho "Skodovkare" vedlo k predjizdeni COKOLIV, ridic Matizu mel POVINNOST zkontrolovat zpetne zrcatko. A nejen to, jezstli v levem uz nekdo nepredjizdi, ale taky JAKOU JEDE RYCHLOSTI.

Jakkoliv muze byt skoda psychicka diagnoza (vetsinou je), tady se ho musim zastat. Tyhle "Drobne opomenuti" a ve skutecnosti lenost a v ni schovana arogance me hrozne toci. Nastesti mam zatim dobre brzdy a reflexy.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený mahns

Reakce na: Opravte me, jestli se plet.. | 9.8.2016 15:35reagovat
avatar

souhlasím, vidím ze i v rusku se najdou řidiči co papiri nemaj mět :) (lide bežne neznají zrcátka a na oranžovou využivaji abs naplno)

Nepřihlášený Petr

Ridic v Matizu odbocoval v.. | 9.8.2016 15:55reagovat
avatar

Ridic v Matizu odbocoval vlevo. K*kot je ten v octavce.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený jirik

Reakce na: Opravte me, jestli se plet.. | 9.8.2016 16:11reagovat
avatar

je ale rozdil prehlednout/nepodivat se do zrcatka v situaci, kdy by se uprimne 90% ridicu nepodivalo (nebo snad pri odbocovani vpravo kontrolujes pokazde prave zrcatko, jestli tam neni treba cyklista nebo motorka?) a jet jako totalni vypatlanec..

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Lambdacore

Reakce na: Ridic v Matizu odbocoval v.. | 9.8.2016 16:34reagovat
avatar

A pri odbocovani vlevo se nedava prednost? pri zmene pruhu z praveho do leveho se taky nemusim divat do zrcatka?

Tak potom uz to chovani na nasich cestach zacinam chapat. Ale v ZADNEM propade ho NEAKCEPTUJI...stejne jako zakon to neakceptuje.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Lambdacore

Reakce na: je ale rozdil prehlednout/.. | 9.8.2016 16:36reagovat
avatar

Vy se v teto situaci (Odboceni vlevo) nedivate do zrcatka?

Pak ale ohrozujete ridice jedouci za vami.

A ano, ja se divam do zrcatek PORAD. Nejen pri odbocovani vpravo, ale i pri jizde v pruhu. S urcitou periodicitou kontroluju deni kolem sebe ve 360`. Mam za to, ze toto ma byt samozrejmost, jejiz nedodrzovani vede k drtive vetsine nebezpecnych situaci.

Ale pak se to chytre svede na neprimerenou rychlost, ze?

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený jirik

Reakce na: Vy se v teto situaci (Odbo.. | 9.8.2016 16:49reagovat
avatar

ja netvrdim, ze je ten v matizu bez viny, ale manevr, ktery predvdl oktavkar je na sebrani papiru navzdy. jak rikam, je rozdil udelat chybu, kterou ne naschval bezne dela bohuzel spousta lidi a muze se stat opravdu kazdemu, a bezohledne vedome ohrozovat vsechny v okoli. jak muze normalniho cloveka napadnout predjizdet skoro stojici kolonu a jeste takovou rychlosti? kdyby vsichni jeli nejakou beznou rychlosti, ale toto? to se proste omluvit neda. a promin, ale zastavat e takoveho kripla? to je taky trochu diagnoza.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Lambdacore

Reakce na: ja netvrdim, ze je ten v m.. | 9.8.2016 16:54reagovat
avatar

Ja se nikoho nezastavam, ale plati jedno obecne a zasadni pravidlo:

Ne znam duvody, proc nekdo jede ve vedlejsim pruhu rychleji a tak nemam pravo to posuzovat. Zaroven mam povinnost si zkontrolovat, ze zmenou pruhu nikoho neomezim nebo dokonce neohrozim!!! To je ten hlavni uhel pohledu, ktery nas uci i zakon.

Takze jakkoliv on mohl nebo nemusel jet rychleji, nez by nekomu jinemu bylo pochuti, je treba navzdi vzit papiry tomu, kdo bezohledne zmeniul pruh a zpusobil nehodu.

Kdyz tam pojede neoznaceny policajt, sanitka bez houkacek, nekdo, kdo veze zranenho nebo zenu do nemocnice a nebo kdokoliv jiny z jakehokoliv duvodu, vjedeme mu tam, protoze vime, ze on nema co tam jet rychleji???

Mam naopak pocit, ze by meli vzit papiry vam...

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený RazDva

Předně z toho videa toho m.. | 9.8.2016 22:07reagovat
avatar

Předně z toho videa toho moc patrného není. Nemůžeme vidět dozadu, zda oktavkar letěl jako prasátko v levým nebo se vyhoupl těsně za autem, které točí a tudíž jej řidič v Matizu viděl na poslední chvíli nebo neviděl vůbec. Taky přes to Suzuki nevidím, jestli měl Matiz blinkr nebo ne nebo jen oznámil, že odbočil. Z videa to navíc nevypadá na klasickou křižovatku, ale vjezd někam do lesa. Kombinace člověka, který se nezajímá nebo nedostatečně zajímá o provoz za ním a dalšího, který taky moc na svoje zdraví nemyslí. Dopadlo to, bohužel, jak dopadlo :(. Jinak další poznatek do diskuse: známý měl podobnou nehodu, když na mašině předjížděl kolonu, která vznikla kvůli týpkovi odbočujícímu na místo ležící mimo komunikaci vlevo. Znamej si toho všiml pozdě a nestihl zabrzdit ani se mu vyhnout, takže ho napral a po šetření PČR dostal PLNOU vinu ...

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Jerry

Odbočování § 21 (1).. | 10.8.2016 01:09reagovat
avatar

Odbočování § 21 (1) Při odbočování na křižovatce nebo na místo ležící mimo pozemní komunikaci musí řidič dávat znamení o změně směru jízdy; při odbočování nesmí ohrozit řidiče jedoucí za ním a musí dbát zvýšené opatrnosti. (2) Vyžadují-li to okolnosti, například při přepravě dlouhého nákladu, musí řidič zajistit bezpečné odbočení pomocí způsobilé a náležitě poučené osoby. (3) Před odbočováním vpravo se musí řidič zařadit co nejblíže k pravému okraji vozovky; musí-li přitom s ohledem na rozměry vozidla nebo nákladu vybočit ze směru své jízdy vlevo, dává vždy jen znamení o změně směru jízdy vpravo. Před odbočováním vlevo se musí zařadit co nejdále vlevo v části vozovky určené pro jeho směr jízdy s ohledem na rozměry vozidla nebo nákladu a šířku vozovky. Odbočují-li řidiči protijedoucích vozidel vlevo, vyhýbají se vlevo. (4) Řidič, který při odbočování opouští průběžný pruh, musí co nejdříve vjet na odbočovací pruh, je-li vyznačen. (5) Řidič odbočující vlevo musí dát přednost v jízdě protijedoucím motorovým i nemotorovým vozidlům, jezdcům na zvířeti, protijdoucím organizovaným útvarům chodců a průvodcům hnaných zvířat se zvířaty, tramvajím jedoucím v obou směrech a vozidlům jedoucím ve vyhrazeném jízdním pruhu, pro něž je tento jízdní pruh vyhrazen. (6) Řidič odbočující vpravo musí dát přednost v jízdě vozidlům jedoucím ve vyhrazeném jízdním pruhu, pro něž je tento jízdní pruh vyhrazen. Tam, kde je povolena jízda podél tramvaje vlevo, musí dát přednost v jízdě i tramvaji. (7) Tramvaj, která při odbočování nebo jiné změně směru jízdy křižuje směr jízdy vozidla jedoucího po její pravé nebo levé straně a dává znamení o změně směru jízdy, má přednost v jízdě. Pokud jsi stopnete video matiz blika, 100% vina Octavie

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Franta

Reakce na: koukám, že škodovkář už je.. | 10.8.2016 08:02reagovat
avatar

Ty jsi dobrý omezenec...nemáš na Škodovku?Tak si najdi jiný argument..takových nehod je mraky a nejsou v tom škodovky.Jde o řidiče a ne typy aut moulo.

Nepřihlášený Jakub

Reakce na: Odbočování § 21 (1).. | 10.8.2016 08:39reagovat
avatar

Já bych to tak jednoznačně pouze na chybu řidiče Oktávie neviděl, alespoň dle českého práva je povinností dle § 21 odst. 1 při odbočování neohrozit řidiče jedoucí za ním a dbát zvýšené opatrnosti. Kdyby tak řidič toho Matize činil, k této nehodě nemuselo dojít. Znamení o změně směru není vidět, protijedoucí vozidla kterým by dával přednost také ne (ostatně proto i Oktávka mohla předjíždět), tak že je mi trochu záhadou, proč Matiz svým manévrem zablokoval celou silnici, i to, proč na tak široké cestě jej neobjeli ostatní řidiči v pravo.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený jirik

Reakce na: Ja se nikoho nezastavam, a.. | 10.8.2016 10:11reagovat
avatar

cituju: "Jakkoliv muze byt skoda psychicka diagnoza (vetsinou je), tady se ho musim zastat."...

je rozdil udelat chybu, zapomenout nebo prehlednout, co se bohuzel deje uplne vsem a jet jako vypatlane hovado, viz tento clovek. jak muze nekoho normalniho vubec napadnout predjizdet v takove rychlosti temer stojici kolonu? pochopim jeste treba motorkare, ale kdyz pri tom jede maximlane opatrne. a na zadne kdyby se tady nehraje, zadna sanitka tam nejela, zadni fizli, nic takoveho, (mj. pokud by takhle jeli bez houkacky tak je to na slusnej flastr) tak nevim proc hned vymyslet nejake hypoteticke priklady. tady je proste jenom kokot v octavce

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Lambdacore

Reakce na: cituju: "Jakkoliv muze byt.. | 10.8.2016 10:16reagovat
avatar

KDO ma posoudit, jestli nekdo muze nebo nemuze predjizdet rychle?

Neni nahodou primo v zakone, ze se ma predjet za co nejkratsi dobu...cili co NEJRYCHLEJI???

Ten matiz neudelal chybu...on se na to proste VYSRAL. Nepredpokladal, ze nekdo muze byt za nim, protoze neni zvykly se divat do zrcatek. Ani pri odbocovani doleva. Vzhledem k tomu, jak a nahle odbocil, tak by sestrelil kohokoliv, kdo by jel jen o trosicku rychleji nez kolona.

Hypoteticke situace vyjmenovavam jako priklady...a tohle je jedna z nich.

I kdyby ten v te vochcavce byl kokot, tak tady neudelal nic spatne.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Lambdacore

Reakce na: Odbočování § 21 (1).. | 10.8.2016 10:20reagovat
avatar

Zajimave je, ze to tady tak pekne popisete, ale pak se rozhodnete podle bodu 1. Pritom bod 3 je ten, o kterem tady celou dobu pisu. V tomto to byla naopak 100% vina Matize. I kdyz dal znameni, vpalil to tam rovnou a necekal, jestli si jeho znameni nekdo vsimne.

Nicmene i kdyby zacal odbocovat dostatecnou dobu po tom, co dal znameni, porad je to jeho chyba, protoze si nezkontroloval, jestli muze...mel tam auto.

Jakkoliv se na to divam, neni to chyba Vochcafky...toto pisu jako "neskodovkar" a skoro "Antiskodovkar"...

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Lambdacore

Reakce na: Já bych to tak jednoznačně.. | 10.8.2016 10:23reagovat
avatar

PRESNE TAK!!!

Jen bych dodal, ze me DESI, ze se najdou lidi, zteri tento manevr obhajujou stylem, ze se to prece muze stat a ze se lidi prece do zrcatek nedivaji.

Tak jim bud bezmeme papiry, protoze ohrozuji ostatni a nebo jim odmontujeme zrcatka, at ostatni vidi, ze tenhle strelec je opravdu nebezpecny.

Mate nejake jine reseni?

Nepřihlášený Lambdacore

Reakce na: Předně z toho videa toho m.. | 10.8.2016 10:25reagovat
avatar

z kauz kolem nehod, kde figuruje motorka a nebo vyssi rychlost, mam pocit, ze policie i soudy se snazi trestat ty, co jeli rychleji, ikdyz to neni zakazane...misto aby trestali ty, kteri svou nedbalosti zpusobili tyto nehody.

Nepřihlášený agent

Nevím jesti jste si všimli.. | 10.8.2016 10:43reagovat
avatar

Nevím jesti jste si všimli, ale krátce po Oktávii se za ní na stejném místě objevila další dvě auta - takže nejspíš místo přehledné a k předjíždění vhodné (o křižovatku nejde).

A podle časové návaznosti Oktávie musela už předjíždět v momentě, kdy řidič s kamerou začal brzdit kvůli brzdícímu Matizu vepředu.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený jirik

Reakce na: KDO ma posoudit, jestli ne.. | 10.8.2016 10:53reagovat
avatar

tak pokud mame tak radi hypoteticke situace, tak co kdyby treba nekdo prechazel nebo se neco stalo na silnici kvuli cemuz skoro zastavi rada aut. vletim tam i tak jako kokot a vsechno sroluju? pokud vidim nekolik stojicich aut v rade a nevim co se deje vpred, vrham se pred vsechny v plne rychlosti? to je podle tebe normalni?

a proc to policie vetsinou takto resi? pokud je za sebou nebo v provozu hodne aut tak se bezny ridic pri odbocovani venuje primarne protijedoucimu pruhu a i kdyby se dival, tak dozadu vetsinou jen mrkne a pokud se nekdo vyvali z poza deseti aut a jeste rychlosti naprosto neodpovidajici situaci, on pak rekne, ja jsem se podival, ale v tu chvili tam jeste nebyl, pak se priritil jak hovado, tak co maji delat?

me taky docela znervoznujou lidi, co treba neumi pouzivat blinkry nebo spatne odbocuji a podobne, ale naprosto desi nekdo, kdo se dokaze jakkoliv zastavat takoveho naprosto hovadskeho chovani..

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Lambdacore

Reakce na: tak pokud mame tak radi hy.. | 10.8.2016 13:30reagovat
avatar

Tady se nekdo evidentne rozhodl, ze jet rychle znamena vetsi precin, nez nekomu zkrizit cestu svym hovadskym jednanim primo ohrozujicim ucastniky provozu. OPRAVDU SE DOZADU JEN NEMRKNE, ALE MUSI SE SPOCITAT, JAK RYCHLE TEN CLOVEK JEDE!!!

vy nechapete elementarni zasady bezpecnosti, dodrzovani vzdalenosti apod.

navic tady nekdo spravne podotknul:

"Nevím jesti jste si všimli, ale krátce po Oktávii se za ní na stejném místě objevila další dvě auta - takže nejspíš místo přehledné a k předjíždění vhodné (o křižovatku nejde).

A podle časové návaznosti Oktávie musela už předjíždět v momentě, kdy řidič s kamerou začal brzdit kvůli brzdícímu Matizu vepředu."

Vy si o sobe zrejme myslite, ze jste slusny ridic, protoze jezdite pomalu, nikam se necpete, radeji pockate, umite zipovat, protoze se vzdycky co nejrychleji nacpete do prubezneho pruhu a ostatni, co to delaji jinak, jsou hovada, ze?

Verte mi, ze kvuli takovymto "slusnym" ridicum vznika nejvice nehod...jeste kdyz omlouvaji nedani prednosti a vymlouvaji se, ze nekdo nema jet rychle, protoze vy sam nejlip vite, jak rychle maji ostatni jet...

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený RazDva

Nevím, já bych sem moc ods.. | 10.8.2016 16:51reagovat
avatar

Nevím, já bych sem moc odstavce a paragrafy nemotal. Kdesi jsem četl, že řidič by měl jet tak, aby zastavil na vzdálenost, na kterou má rozhled :). Což by zase bylo v rozporu s tím, co se událo. Podstatné je to, že kdyby alepoň jeden z účastníků "dbal zvýšené opatrnosti", nestalo by se to. Ale na kdyby se nehraje. Co jsou těm dvěma teď platný paragrafy ...

Nepřihlášený jirik

Reakce na: Tady se nekdo evidentne ro.. | 10.8.2016 17:11reagovat
avatar

nevkladej mi do ust neco co jsem nerekl, v zadnem pripade se nebudu zastavat toho odbocujiciho, takze jestli neco nechapes, tak si to po me precti radeji jeste jednou. pokut za rychlost uz jsem taky par dostal a rozhodne radeji pred nebezpecim "ujizdim" nez abych cekal co bude, tak si nevymyslej bludy.

objizdet nevim proc zastavujici strudl aut a jeste k tomu naprosto nevyhovujici rychlosti je proste naprosta demence a kdo si to nemysli nepatri na cestu.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený VIPER

Reakce na: koukám, že škodovkář už je.. | 10.8.2016 20:57reagovat
avatar

Ty seš taky diagnoza

Nepřihlášený Lambdacore

Reakce na: nevkladej mi do ust neco c.. | 11.8.2016 08:49reagovat
avatar

Ale nekolikrat pises, ze je to jednoznacne nebo dokonce 100% chyba ridice vochcafky. tak si to ujasni.

Na objizdeni strudlu rychlosti vyssi nez hlemyzdi neni nic spatneho. Nejel tam 20, ani 100 a zrejme ani 80.

Neporusil zadny predpis. Na rozdil od Matize.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený jirik

Reakce na: Ale nekolikrat pises, ze j.. | 11.8.2016 12:12reagovat
avatar

tak opravdu asi nema cenu se s nekym takovym bavit, nikde jsem nenapsal jedine slovo, ze by to byla vina! pouze octavky. jedine co si o tom myslim, ze ten v octavce je naprosty imbecil, ktery nema v aute co pohledvat, protoze predjizet zastavujici kolonu 5-10 aut, kdy proste nemuzu tusit, co se vpredu deje, proc ty auta brzdi nebo stoji je prinejmensim napresdrzku. a jeste rychlosti, ktera po brzdeni a kontaktu posle do tolika kotrmelcu. a pokud se najdou lidi, co jsou schopni ho obhajovat, tak jsou napresdrzku taky a modlim se, abych ja, nebo nekdo mi blizky nikdy nekoho takoveho bohuzel znovu nepotkal. ty predpise...

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Lambdacore

Reakce na: tak opravdu asi nema cenu.. | 11.8.2016 17:07reagovat
avatar

Takze nepises, ze se maji ridici vochcafky vzit papiry navzdy? Protoze "v plne rychlosti", hovadsky jako kokot predjizdi? Zatimco Matiz by za tento manevr o papiry prijit nemel? Co je to plna rychlost??? Tady zrejme nejakemu socialnimu inzenyrovi "plna rychlost" hrozne vadi, ze? Auto se muze dostat pres strechu diky knoha faktorum: Rozdil vysky ramu obou srazenych aut Tvar srazenych aut Delka drahy tlumice Vyska gumy na disku... Uz jsem videl jit auto pres strechu v tak smesnych rychlostech, ze bych se tady rychlosti jako hlavnim vinikem neohanel. Ale je to pohodlne, ze? Ja ZNOVA OPAKUJI, ze je UPLNE JEDNO, jak rychle nekdo nekde jede, pokud se drzi ve svem a vcas zabrzdi pred prekazkou (ne nahle vletivsim mu tam autem bez predchoziho upozorneni. A udelat manevr v momente, kdy blikam, neni dostacujici.). Naopak je NAPROSTO zasadni, aby ten, kdo meni pruh, ml prehled o tom, jestli to muze udelat. Jestli nikoho neomezuje nebo dokonce neohrozuje. Cili: 1.Podivam se, jestli nemam prekazku pred sebou ani zasebou tam, kde chci jet 2.Pokud tam je auto, spocitam si, jak rychle jede 3.Rozhodnu se, jestli umim srovnat rychlost tak, abych ho neomezil ani neohrozil 4.Teprve na zaklade predchoziho muzu provest manevr. Kdo se timto neridi, nemel by mit papiry, protoze muze velmi snadno zpusobit smrt. Jestli na tom neco neni jasne, tak je asi treba interpelovat poslance, at zpresni zakon....

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený m3

predjizdet zastavujici neb.. | 11.8.2016 18:47reagovat
avatar

predjizdet zastavujici nebo odbocujici auta je pekna prasarna.. ti vetsinou brzdi z nejakeho duvodu.

jednou jsem byl taky nestastnym svedkem podobne nehody s docela vaznymi nasledky :(( no nic prijemneho. po vysetrovani slo vsechno taky za predjizdejicim. pokud totiz ridic v odbocujicim aute uz blika do leva, nemel by ho nikdo zleva predjizdet ani objizdet a protoze se nesmi predjizdet, pokud nevidim pred sebe jak do protijedouciho pruhu, tak pozor i do svojeho pruhu + samozrejeme naprosto neprimerena rychlost a vazne zraneni s nasledky, dostal za to slusny flastr.

Nepřihlášený Puppy

Reakce na: KDO ma posoudit, jestli ne.. | 11.8.2016 23:38reagovat
avatar

Neudělal nic špatně?

Evidentně překročil povolenou rychlost. Proč tu asi máme rychlostní limity? Toto je další důkaz, že většinu nehod způsobí nepřiměřená rychlost.

Jinak předjíždět by jsi opravdu měl co nejrychleji, ale povolenou rychlost u toho správně nesmíš překročit (proto se kamiony na dálnici předjíždějí tak pomalu, jelikož se jim to zapisuje na kotouček).

Samozřejmě že vina bude na řidiči Matizu, protože se pořádně nepodíval, nebo to neodhadl. Ale ve výsledku se nehoda stala jen proto, že ten v oktávě jel jako prase.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Lambdacore

Reakce na: Neudělal nic špatně? Evid.. | 12.8.2016 06:32reagovat
avatar

no tak to prrr...

I kdyby ta oktavka jela polovicni rychlosti, tak ten matiz udelal ten manevr tak rychle, ze by se ta nehoda stala taky. Mozna by nebylo tolik kotrmelcu, ale urcite by se srazili. Matiz sice blikal, ale je otazka, jak dlouho predtim...asi moc ne, kdyz ta oktavka ani nezacla brzdit, protoze o umyslu mazite odbocit nemela tuseni.

Kazdopadne ten manevr (odboceni) se stal nebezpecne rychle a bez kontroly v zrcatkach.

TOHLE A NIC JINEHO JE PRICINOU TE NEHODY.

S tema kamionama si trosku odporujete: kdyby se to nepsalo na tachograf, jezdili by uplne jinak a snad by se predjizdely i kratsi dobu.

Limity tu mame uz 10ky let a to stanovene podsle schopnosti vozidel, ktere jiz davno nejsou na silnicich. Limity jsou s nami tak dlouho, ze si malokdo vubec polozi otazku, jestli jsou spravne nastavene. A tak se podle moderni doktriny utahovani sroubu zakliname rychlosti jako strasakem a predhanime se v tom, kdo bude jeste vice durazni v jejim uplatnovani.

Pro m3: On nepredjizdel odbocujici auta, protoze v dobe, kdy zahajil ten manevr, zadne auta neodbocovaly. Na jeho pocinu nesheldavam nic protizakonneho ani nestandartniho.

Nepřihlášený jirik

Reakce na: Takze nepises, ze se maji.. | 12.8.2016 09:20reagovat
avatar

ano, to jsem napsal, protoze tam jel jako vypatlanec. nejde o to ze se s nekym srazil, i kdyby se nic nestalo, tak za takove manevry by mely byt tresty nejvyssi. naposledy pisu, predjizdel minimalne 5-10 v tu chvili brzdicich!!! aut, to znamena nemohl tusit!!! co se ve predu deje. v takove situaci je podle tebe normalni vrhnout se do protismeru a vsechno predjet? no rekni. je tohle pro tebe normalni?

a k tem ctyrem bodum co jsi napsal, tvuj ridic nesplnil ani jeden!! takze nakonec mi sam das zapravdu, ze je to na papiry. a jestli to porad i presto nechapes a chces se v tom prestat takhle placat, preci si jeste jednou ten samotny clanek, tam je myslim si naprosto presne a vystizne napsane co kdo udelal spatne. a jestli je toto pro tebe "standartni" chovani jak tady pak vidim jeste pises, tak by bylo pro ostatni nejbezpecnejsi, abys ty papiry odevzdal i ty.

jo a 80 vypada uplne jinak, asi nemas poneti jak se pocitaji po nechodach rychlosti, min dvacetimetrova brzdna draha, nasledny stret a dalsich 50 a vic metru v mnoho kotrmelcich a jeste k tomu ve skarpe nebo lesiku rozhodne 80ka neni, asi ani ta stovka by mu nestacila. tak tady uz konecne prestan s temi bludy, jako ze prevratit muzes auto i na parkovisti, to s tim absolute nesouvisi.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Lambdacore

Reakce na: ano, to jsem napsal, proto.. | 12.8.2016 12:05reagovat
avatar

video zacina v dobe, kdyz uz je oktavka v levem pruhu. Ostatni zhacinaji brzdit az prokazatelne potom, co matiz zahaji manevr. Okravka podle me nejede ani 80. v dobe narazu jeste pomaleji. Nekolik vet ze samotneho clanku: Tohle video názorně ukazuje několik věcí. Jednak, není problém auto poslat několikrát přes střechu v ne zase tak vysoké rychlosti, pokud se s překážkou srazí pod určitým úhlem. Jednak, kdykoliv vyjíždíte z kolony, přesvědčte se, že ani z jedné strany nic nejede. Za co se maji komu brat papiry? za to, ze si nekdo dovolil predjet kolonu, ktera podle rychlosti auta s kamerou jela na zacatku situace zhruba 50? a ze je predjel rychlosti asi o 30kmh vyssi? A nebo za to, ze se nekdo nepodival do zrcatka, protoze nevi, na co je ma a zpusobil tezkou nehodu? Rychlost okravky se zda vyssi, protoze do zaberu najednou vjede... Prestante uz trestat lidi, co si dovoli vybocit ze stada...

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Jsem rád, že zde blokuji reklamu.

Ve Škodovkách jezdí samí d.. | 13.8.2016 16:01reagovat
avatar

Ve Škodovkách jezdí samí dementi. Snad každý 100 je slušný řidič, co jede ohleduplně a zastaví na přechodě. Někteří si myslí, že mají místo Okty snad WRC a všude jsou kamery co je natočí a budou mít šanci se dostat do světa motorsportu.

Taky jsem kdysi začal předjíždět a kretén v audi mi skoro líbal pr.del.

Jsem rád, že zde blokuji reklamu.

Nepřihlášený wau

Takže mistra Lambdacore by.. | 14.8.2016 19:22reagovat
avatar

Takže mistra Lambdacore bych na silnici vážně potkat nechtěl. Na odbočování vlevo se rovnou zcela vykašlat ,protože když si přibrzdíte na 30 aby jste mohli v klidu odbočit, tak podle tohoto názoru zůstanete stát na silnici tak dlouho dokud vás všechny auta nepředjedou. Prostě Lambdacore předjíždí a všichni mu musíte uhnout jinak přijdete o papíry. V horším případě o život, protože tady tomu zas tak moc nechybělo. Naštěstí se na to policie a zákony dívají stejně jako já:

§ 17

(5) Řidič nesmí předjíždět

e) dává-li řidič vpředu jedoucího vozidla znamení o změně směru jízdy vlevo a není-li možné předjetí vpravo podle odstavce 1 nebo předjetí v dalším volném jízdním pruhu vyznačeném na vozovce v tomtéž směru jízdy,

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Robo

matiz TAM MAL PLNU CIARU (.. | 15.8.2016 02:25reagovat
avatar

matiz TAM MAL PLNU CIARU (po oboch stranach vozovky je), nemal kam odbocovat. a nevidim ani ziadnu vodorovnu ani zvislu znacku, informujucu o akejkolvek moznosti odbocit vlavo.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Lojzik

Reakce na: matiz TAM MAL PLNU CIARU (.. | 15.8.2016 08:18reagovat
avatar

Odbočovat mimo silnici se může i přes plnou čáru. Rozhodující bude, kdo začal manévr první. Pokud Matiz blikal před tím, než Oktávka začala předjíždět, pak chybu udělal šofér Oktávky. Pokud Matiz začal blikat až ve chvíli, kdy Oktávka předjížděla, pak porušil pravidlo, že musí nechat druhého dokončit jeho manévr. Niz z toho nemění fakt, že začít takto předjíždět kolonu je riskantní. Kolona v podstatě vždy zpomaluje / zastavuje z nějakého důvodu. Ten důvod nebývá zezadu vidět. Jak se zde ostatně hezky ukázalo.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Lambdacore

Reakce na: Takže mistra Lambdacore by.. | 15.8.2016 08:53reagovat
avatar

matiz zahajil manevr v dobe, kdy uz tam mel dalsi vozidlo. A je jedno, z jakeho duvodu tam bylo. proste ho ohrozil a zpusobil nehodu. uz tady nekdo vyse cely ten zakon postnul. Nesplnil §21 bod 5.

...jak u blbych...

Nepřihlášený Lambdacore

Reakce na: Odbočovat mimo silnici se.. | 15.8.2016 08:55reagovat
avatar

temer uplne souhlasim...az na to, ze skutesny duvod zhusteni provozu se neukazal, protoze se video zabyvalo tou srazkou. cili ano, riskontni to muze byt, ale v tomto pripade diky ridici, co si nezkontroloval zrcatka, nez zmenil pruh...

Nepřihlášený jirik

Reakce na: video zacina v dobe, kdyz.. | 15.8.2016 09:25reagovat
avatar

no, tak cist uz ses naucil, ted si docti i zbytek toho clanku..

riskantni predjizdeni je to nejnebezpecnejsi, co se na okrsce muze stat, coz tohle bezesporu bylo, a pokud si to nemyslis, tak mas v hlave stejne asi podobnou tmu jako tadyten. za tohle by se mely v prvni rade brat papiry. proste nesmim! predjizdet, kdyz nevim, co se v predu deje, a konec. at je z toho nehoda, nebo ne. jako clen stada skotu se tady tedy projevil ten co predjizi hromadu brzdicich aut, a potom ti, co ho v tom jeste podporuji. jak rikam z zive zkusenosti, v takovych situacich ma po setreni hlavni podil viny ten co neprimerene predjizdi, tak jsou ti fizli asi taky blbi kdyz to takhle hodnoti.

zastavas se tady v tu chvili naprosteho hovada

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Lambdacore

Reakce na: no, tak cist uz ses naucil.. | 15.8.2016 10:00reagovat
avatar

Kdyz uz si piseme na teto urovni, tak mi nezbyva, nez podotknout, ze mas asi hodne jednoduchy zivot, ale o to tezsi ho maji ti, co s tebou musi interagovat...

1.z videa VUBEC NEVYPLYVA, jestli bylo nebo nebylo riskantni predjizdet. Neni to videt v zaberu a tak nemuzeme vedet, jestli to nebyla dlouha rovinka, kde v protismeru nic nejelo.

2.Pokud byly podminky k predjeti vice aut zasebou, je o5 chyba na strane matize, protoze zmenil pruh, aniz by zkontoloval, jesti muze.

3.Pokud nebyly podminky k predjeti vice aut zasebou, tak ridic oktavie ohrozil vozidla v protijedoucim pruhu, ale z videa to neni patrne. Stejne ale porad za nehodu muze matiz. Vjel tam, kdyz nemel a to je uz na videu prokazatelne zachycene.

Uz to zacina byt smesne ohanet se riskantnim manevrem, kdyz to z dostupnych dat nevyplyva. Jak policie zjisti, jestli k predjeti byly podminky? ostatni auta jsou davno pryc a zbyla rovna sucha cesta....

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Lojzik

Z videa není zřejmé, kdy M.. | 15.8.2016 10:52reagovat
avatar

Z videa není zřejmé, kdy Matiz začal blikat. Na začátku videa není Matiz vůbec vidět. Taktéž nelze určit, kdy začala předjíždět ta Oktávie. Ze záznamu této palubní kamery tedy nelze učinit závěr. Rozhodující je, kdo zahájil manévr jako první. Kdo říká, že chybu udělal v ten v Matizu, by měl být schopnej říct, proč auta za ním nepředjížděla. ... Neměl třeba vyhozenej blinkr? Já to nevím, nejsem věštec.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Lambdacore

Reakce na: Z videa není zřejmé, kdy M.. | 15.8.2016 11:46reagovat
avatar

mozna nikdo jiny predjizdet nechtel. ale ano...ty okolnosti nezname a i proto je slusne receno odvazne tvrdit, ze ten v oktavce je kokot a je treba mu vzit papiry na dozivoti, jak se tady nekteri profiluji....

Nepřihlášený jirik

Reakce na: Kdyz uz si piseme na teto.. | 15.8.2016 13:20reagovat
avatar

z videa rozhodne vyplyva, ze se vpredu neco delo, v dobe kdy octavie predjizdela, vsichni ze zaberu (tj minimalne 5 aut) brzdili a otazka je, kolik aut bylo jeste za kamerou. no ale nekdo si rekl, ze proc by byl ovci, kdyz muze prece vsechny "chytre a neohrozene" objet. to ze to dopadlo takto bohuzel znamena, ze riskantni to bylo maximalne.

podminky nebyly, protoze nemohl pres tolik aut videt dopredu, kde se neco delo.

v protismeru ocividne nic nejelo, ale predjizdet se nesmi i kdyz je nejaky problem v mem smeru, uz to konecne pochop. proste se na ceste musime chovat ne jen pdle znacek, ale i podle aktualniho stavu okolnosti.

jak policije zjisti? u temer fatalni nehody aspon u nas vetina zastavi a snazi se pomoct a ver, ze zachranari a policie je tam fakt do par minut a mimo jine se pak pta se svedku nehody, co se vlastne stalo. no a kdyz se dozvi ze asi 10 aut zabrzdi nebo zpomaluje kvuli odbocujicimu blikajicimu vozu a nekdo se je rozhodne vsechny na hulvata strihnout, tak hlavni podil viny dostane on. i kdyz vyrazne neporusil psana pravidla (rychlost napocitana +15) a v protismeru uz nic nejelo, pocinal si extemne nebezpecne a absolutne neprispusobil sve chovani provozu a za to dostal hlavni podil viny..

proto rikam po tom co jsem videl, za vedome hrube neprispusobeni jizdy okolnostem a umyslne nebezpecne chovani na plne ceste nejvyssi mozny trest.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Lambdacore

Reakce na: z videa rozhodne vyplyva,.. | 15.8.2016 14:21reagovat
avatar

Ale ne_eeee:D

chces snad tvrdit, ze ta "kolona" brzdi kvuli matizu, ktery celou dobu dava najevo, ze odbocuje???

protoze tohle z toho videa rozhodne NEVYPLYVA. Auta jedou pomalu kvuli necemu. ROzhodne neni videt, cemu. Oktavka zacne predjizdet. Predpokladejme, ze je to bezpecne. Zrejme ano, protoze v protismeru neni nic videt.

A do toho se matiz NAJEDNOU rozhodne, ze to tam posle. Jrou to 2 nespojite jevy!!!

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený jirik

Reakce na: Ale ne_eeee:D chces sna.. | 15.8.2016 16:19reagovat
avatar

tak asi to opravdu bude nejaka vada oci.. ze by se treba stacilo podivat na to video do konce? ne, porad nic?

na konci kdyz kamera zahne ke krajnici je jasne videt, ze cesta je nejaky kus prazdna, mozna jsou tam az v dali nejake auta. ale pokud by vsichni stali nebo jeli krokem v kolone, tak se tezko dostanou nejak vyrazne dal od mista nehody. nicmene ani toto by neopravnovalo toho blba predjizdet. to prudke brzdeni vsech v zaberu musel logicky zpusobit ten co prave odbocoval nekam do leva, nikdo jiny tam neni. coz je ale asi podle nekterych nepredpokladatelne, ze nekdo u nejake odbocky nedejboze zacne brzdit a bude chtit odbocovat, ze..

ale kdyz lidi predjizdi stylem, nevim co se tam deje, proc brzdi nebo stoji, ale "predpoklam ze je to bezpecne", tak jedu, a pak bum... omg. prosimte, jezdi radeji na uz jen na kole. uvedomujes si ze v takovych situacich nesmis predpkladat, ale stoprocentne vedet???

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Noname

Tohle bude asi docela podo.. | 16.8.2016 08:56reagovat
avatar

Tohle bude asi docela podobné

http://olomoucky.denik.cz/zlociny-a-soudy/tragick a-nehoda-tynecek-endl-rozsudek-3005.html

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Lambdacore

Reakce na: tak asi to opravdu bude ne.. | 17.8.2016 08:53reagovat
avatar

POKUD tam nebyly zadne dalsi prekazky, tak jen predjizdel vice pomaleji zasebou jedoucich aut, coz se MUZE!!!

A kokot, ktery chtel odbocovat, si nezkontroloval zrcatko.

Co dalsiho tam mas?

KDE je chyba u oktavky?

Matiz nic? vse v poradku?

To uz je asi vada mozku tim padem....

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Fanda

Udělal chybu,to ho mohlo n.. | 17.8.2016 11:34reagovat
avatar

Udělal chybu,to ho mohlo napadnout,navíc mohl předpokládat,že vybočí další vozidlo,ale to se netýká pouze řidičů škodovek.

Nepřihlášený Lambdacore

Reakce na: Nevím jesti jste si všimli.. | 17.8.2016 13:01reagovat
avatar

No PRAAAAVE....Tady jsou nekteri jen zaslepeni zlosti, ze si nekdo dovolil predjet vice aut zasebou, protoze to se nedela...tohle slusny clovek nedela. tren radeji pojede v 50ce 45, protoze to je bezpecnejsi a bude buzerovat ostatni, kteri to nedelaji stejne. a zrcatka neresi...kazdemu se prece muze stat, ze se prehlidne, no ne?

Nepřihlášený Lambdacore

Reakce na: Tohle bude asi docela podo.. | 17.8.2016 13:08reagovat
avatar

jine je to v nekolika vecech:

figuruji tam jine rychlosti

Nemame k dispozici video

je to psane SILNE TENDENCNE (sportovni mercedes, zvuk silneho motoru...mohl tam jet stejne rychle i s jinou fabii, ze..)

Proc nikde neni nic o tom, jestli si ridic zkontroloval, ze tam nikdo nejede, aby mohl odbocit? Na to se v clanku asi nejak zapomnelo, ze?

Ale lyncovat budeme....

Nepřihlášený jirik

Reakce na: POKUD tam nebyly zadne dal.. | 17.8.2016 13:09reagovat
avatar

lol, pry dalsi prekazky.. jedna ti je malo? dosly argumenty tak furt meles ty nesmysly dokola? nevedel co se deje a tim padem nesmel predjizdet tecka, o tom se neda diskutovat. o tom ze matiz je bez viny jsem nenapsal ani slovo, blbe. jestli to nechapes, bez se zeptat nekam na fizlarnu, jak se podil viny v takovych priadech resi.

vypatlana ovce

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený KK

Lambdacore, dúfam že ešte.. | 17.8.2016 14:26reagovat
avatar

Lambdacore, dúfam že ešte nemáš vodičák a neohrozuješ ostatných účastníkov dopravy, prečítal si si vôbec názov článku??? :-)

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Spinal

Nechápu jak může být legál.. | 17.8.2016 20:24reagovat
avatar

Nechápu jak může být legální předjíždět kolonu.

Nepodívat se do zrcátka totiž není liknavost, ale předpoklad že lidi nejsou hovada...

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Lambdacore

Reakce na: lol, pry dalsi prekazky.... | 17.8.2016 21:36reagovat
avatar

kde tam byla prekazka v dobe, kdy oktavka zahajovala predjizdeni?

Vedel, co se deje, mel volno na predjeti...to jsi sam uvedl.

V cem se teda provinil?

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Lambdacore

Reakce na: Nechápu jak může být legál.. | 17.8.2016 21:39reagovat
avatar

neni legalni predjizdet vice aut, paklize mam misto?

to uz je popsane vyse...

kde je v zakone napsane, ze nemusim kontrolovat zrcatka, protoze predpokladam, ze lidi nejsou hovada???

Nejhorsi na tom je, ze lidi jako vy casto ohrozi nekoh dalsiho a ani si to neuvedomi, protoze prece nekontrolujou zrcatka a timto chovanim prenasi odpovednost na ostatni.

Nepřihlášený Lambdacore

Reakce na: Lambdacore, dúfam že ešte.. | 17.8.2016 21:44reagovat
avatar

Nazev clanku jsem si precetl, ridicak mam a ostatni neohrozuju, protoze jak jsem jiz uvedl vyse, neustale kontroluju situaci kolem sebe ve 360`, coz jak jsem zjistil neni normalni, protoze ostatni tak necini, protoze proste nemusi a spolehaji na to, ze zmenou sve trajektorie nikoho neomezi nebo neohrozi, protoze jen hovado by jelo jinak nez oni. Nepodivani se do zrcatka je jen liknavost, ktera je vlastne takovy drobny roztomily precin, ktery je siroce tolerovan a hovada jsou vsichni ti ostatni, co maji tu smulu byt zrovna v draze tohoto roztomile liknave si pocinajiciho ridice.

Krasne, ale hodne to vysvetluje situaci na nasich cestach, kdy proste lidi hazeji bobek na to, co se kolem nich deje.

Nepřihlášený KK

Lambdacore, To akoze ten m.. | 17.8.2016 22:42reagovat
avatar

Lambdacore, To akoze ten matiz tam mal stat doteraz a pustat vsetkych aby ho mohli obehnut? Ak ti pride normalne ako skodovka obiehala potom nepis ze druhych neohrozujes. Ty by si tiez tak obiehal? Aj keby ti vzadu sedeli tvoje male deti? Obiehat kolonu samozrejme mozes, ale nie stylom plny kotol, prave vtedy treba byt maximalne opatrny a hlavne predvidat a vediet ubrzdit pokial vidim!!! Keby nesiel jak majster svetla skonci to max. tukancom, ale skor by si on sam tukal po cele co vyvadza lebo by zbadal ze niekto v predu odbocuje a mal by mu to bezpecne umoznit tak ako to spravili ti pred nim :-)

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Lambdacore

Reakce na: Lambdacore, To akoze ten m.. | 17.8.2016 23:01reagovat
avatar

spocti si podle uhlu najezdu auta do kamery, ze ta oktavka ve skutecnosti nejela tak rychle, jak se zda. Pak si vsimni, jak rychle tam ten matiz vjel. dale stale plati, ze se nepodival. ja bych tam nevjel, i kdyby ta oktavka byla treba 50m za mnou, protoze si tyhle veci kontroluju vicekrat a tak by mi vyslo, ze se mezitim hodne priblizil. tim padem bych mu tam nemohl vjet.

ale on si s tim nelamal hlavu. nepoustel vsechny, kdo by ho potencialne mohli predjet...nepustil dokonce ani ty, ktere MUSEL.

vsechno ostatni je napsane vyse...

Nepřihlášený Georgi

Na Slovensku je zakázané p.. | 18.8.2016 07:40reagovat
avatar

Na Slovensku je zakázané predbiehať "ak vodič pred ním idúceho vozidla dáva znamenie o zmene smeru jazdy vľavo a ak ho nemožno predísť vpravo podľa odseku 1, prípadne ak ho nemožno predísť v ďalšom voľnom jazdnom pruhu vyznačenom na vozovke v tom istom smere jazdy". Myslím, že volič oktávie nestihol zareagovať. Na druhej strane Matiz mohol pohľadom do zrkadla zistiť riziko a pár sekúnd počkať. Ak teda pilot oktávie nevyletel spoza auta s kamerou. To už matiz kontroloval protismer a rozbitý povrch na mieste kam odborová...

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený KK

No nešiel moc rýchlo by sa.. | 18.8.2016 08:18reagovat
avatar

No nešiel moc rýchlo by sa