Rolls-Royce Ghost FAB1 Edition: je libo růžový Rolls?

Britská automobilka si na podobné úlety moc nepotrpí, přesto tento vůz pochází přímo z jejích dílen. O vzpouru gayů v řadách zaměstnanců tady ale nejde.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Rolls-Royce Ghost FAB1 Edition: je libo růžový Rolls?

15.4.2013 | Petr Miler | 4 příspěvky

Rolls-Royce Ghost FAB1 Edition: je libo růžový Rolls?

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Britská automobilka si na podobné úlety moc nepotrpí, přesto tento vůz pochází přímo z jejích dílen. O vzpouru gayů v řadách zaměstnanců tady ale nejde.

Rolls-Royce Ghost není zrovna žhavou novinkou v nabídce tradičního britského výrobce, a tak se nám čas od času připomíná nějakými těmi speciálními verzemi. Měli jsme tu třeba kus z kolekce inspirované pohádkami tisíce a jedné noci, červenobílý unikát pro šejka z Kataru nebo provedení Rustic Red či Six Senses, která se znovu pokoušela zaujmout hlavně smysly zákazníků. Rolls-Royce tedy nemá ve zvyku říkat klientům ne, o čemž svědčí i nedávná iluminace sošky Spirit of Ecstasy, úplně každý nesmysl ale nevyrobí.

Po dnešku by se mohlo zdát, že tato slova neplatí, růžový Ghost nazvaný FAB1 Edition (podle šestikolového hrdiny britského seriálu Thunderbirds), ale zmíněné nepopírá. Nejde totiž o nové auto Eltona Johna, nýbrž specialitu připravenou s ušlechtilejšími úmysly. Má podpořit nadaci bojující proti rakovině prsu, resp. za osvětu s tímto onemocněním spojenou, a její autoři zřejmě usoudili, že hodně výrazný vzhled bude v tomto případě pro dobro věci.

Většinu specifik vám prozradí přiložené snímky, ale pokud byste si o novinkách raději přečetli, přikládáme i jejich výčet. Vůz tedy dostal růžovo-bíle zbarvenou karoserii s chromovanými koly se znovu růžovými středovými krytkami. Uvnitř hraje prim růžovo-krémové kožené čalounění, obklady vnitřních prahů s nápisem FAB1, růžové koberečky z ovčí vlny a stejně zbarvené deštníky. Vzadu nechybí příplatkový zábavní systém, lednička na šampaňské nebo dýhované stolečky pro jeho servírování.

A jaký to tedy celé má smysl? Že by si někdo takové auto koupil si zjevně nemyslí ani Rolls-Royce, alespoň zatím, a tak jej bude po následujících 12 měsíců pronajímat každému, kdo bude chtít své jméno nějak spojit s výše zmíněnou záležitostí. Z výtěžku pak bude profitovat výše zmíněná záležitost. Pokud tedy při svých cestách po Británií uvidíte někoho jet právě v tomto autě, budete vědět, co tím dotyčný skutečně dává najevo...


Rolls-Royce Ghost FAB1 Edition: je libo růžový Rolls? - 1 - Rolls-Royce Ghost Extended Wheelbase FAB1 Edition 01Rolls-Royce Ghost FAB1 Edition: je libo růžový Rolls? - 2 - Rolls-Royce Ghost Extended Wheelbase FAB1 Edition 02Rolls-Royce Ghost FAB1 Edition: je libo růžový Rolls? - 3 - Rolls-Royce Ghost Extended Wheelbase FAB1 Edition 03Rolls-Royce Ghost FAB1 Edition: je libo růžový Rolls? - 4 - Rolls-Royce Ghost Extended Wheelbase FAB1 Edition 04Rolls-Royce Ghost FAB1 Edition: je libo růžový Rolls? - 5 - Rolls-Royce Ghost Extended Wheelbase FAB1 Edition 05Rolls-Royce Ghost FAB1 Edition: je libo růžový Rolls? - 6 - Rolls-Royce Ghost Extended Wheelbase FAB1 Edition 06Rolls-Royce Ghost FAB1 Edition: je libo růžový Rolls? - 7 - Rolls-Royce Ghost Extended Wheelbase FAB1 Edition 07Rolls-Royce Ghost FAB1 Edition: je libo růžový Rolls? - 8 - Rolls-Royce Ghost Extended Wheelbase FAB1 Edition 08
Růžový Ghost (a snad ani lidé kolem něj) není tím, čím se na první pohled zdá

Petr Miler

Diskuze 4 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše