Ruská pošta chtěla nahradit auta drony. Takhle dopadla prezentace pro novináře

Doručovat zásilky do všech myslitelných koutů země drony je jistě zajímavý nápad se spoustou výhod. Auta ale také mají něco do sebe.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Ruská pošta chtěla nahradit auta drony. Takhle dopadla prezentace pro novináře

3.4.2018 | Mirek Mazal | 1 příspěvek

Ruská pošta chtěla nahradit auta drony. Takhle dopadla prezentace pro novináře

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Doručovat zásilky do všech myslitelných koutů země drony je jistě zajímavý nápad se spoustou výhod. Auta ale také mají něco do sebe.

Odlehlé Burjatsko v Sibiřském federálním okruhu chtělo jednou provždy vyřešit problémy s doručováním poštovních zásilek do komplikovaně dostupných míst. Do hlavního města Ulan-Ude se tak sjeli zástupci vedení poštovního úřadu a spolu s pozvanými novináři i běžnými občany sledovali první let poštovního dronu. Místo toho se stali svědky velkého propadáku.

Bezpilotní doručovatel se jevil jako dobré řešení dodání zásilek prakticky kamkoli. Premiérový let se odehrál uprostřed metropole mezi domy, z neznámého důvodu (spekuluje se o technické závadě) se ale během letu něco zvrtlo a 7kilogramový vrtulový stroj a v plné rychlosti narazil do budovy, kde málem zranil přihlížející.

Ze slavnostního letu se tak stal komický propadák, na kterém si tamní média s gustem smlsla. Rusové se chtěli zařadit mezi pokrokové společnosti s létajícími pošťáky, místo toho musí přemýšlet, kde se stala chyba. A zatím zůstat věrni autům, která se sice na některá místa budou dostávat složitěji, zase ale nepadají ze země.

Navzdory neúspěchu ovšem ruské orgány plánují pokračovat v testování systému. Další testy jsou ale odloženy do vyhodnocení dat z telemetrie pokusného dronu. Šéf pošty a zároveň očitý svědek havárie Alexej Cidenov naději neztrácí: „Nezastavíme se v tomto bodě, pokusíme se pokračovat. Kdo neriskuje, nemá výsledky. Pokud se staneme zkušební oblastí, shromáždíme všechna data a zapracujeme na technologii, aby mohla být vše použito dále.“ Elánu tedy mají ruští pošťáci dostatek. Příště si ale nejspíše rozmyslí, kde proběhne prezentační let...


Ruská pošta chtěla nahradit auta drony. Takhle dopadla prezentace pro novináře - 1 - Rusko marne zkousi dorucovat postu dronem 01Ruská pošta chtěla nahradit auta drony. Takhle dopadla prezentace pro novináře - 2 - Rusko marne zkousi dorucovat postu dronem 02Ruská pošta chtěla nahradit auta drony. Takhle dopadla prezentace pro novináře - 3 - Rusko marne zkousi dorucovat postu dronem 03Ruská pošta chtěla nahradit auta drony. Takhle dopadla prezentace pro novináře - 4 - Rusko marne zkousi dorucovat postu dronem 04Ruská pošta chtěla nahradit auta drony. Takhle dopadla prezentace pro novináře - 5 - Rusko marne zkousi dorucovat postu dronem 05Ruská pošta chtěla nahradit auta drony. Takhle dopadla prezentace pro novináře - 6 - Rusko marne zkousi dorucovat postu dronem 06
Úvodní let netrval dlouho, předpokládaná náhrada poštovních aut se nepředvedla zrovna v dobrém světle

Zdroj: Телерадиокомпания Тивиком@Youtube

Mirek Mazal

Diskuze 1 příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše