Rusům vypadly z letadla dva obrněné transportéry, na zemi z nich nezbylo skoro nic

Tato auta něco vydrží, pád z letadla je ale zjevně moc i na ně, ukazuje pohled na zem. Je pozoruhodné, jak málo z nich po dopadu zbylo, k pověstnému mastnému fleku celá scenérie nemá daleko.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Rusům vypadly z letadla dva obrněné transportéry, na zemi z nich nezbylo skoro nic

24.9.2019 | Mirek Mazal

Rusům vypadly z letadla dva obrněné transportéry, na zemi z nich nezbylo skoro nic

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Tato auta něco vydrží, pád z letadla je ale zjevně moc i na ně, ukazuje pohled na zem. Je pozoruhodné, jak málo z nich po dopadu zbylo, k pověstnému mastnému fleku celá scenérie nemá daleko.

Armádní cvičení ruských ozbrojených sil Centr-2019 ukázalo mezery v jejich fungování. Rusové různými přehlídkami rádi prezentují schopnosti svých vojsk vybavených moderní výzbrojí, nicméně ne vždy ukázka vyspělosti dopadne podle očekávání. Zkušební výsadek vozidel s padáky bohužel skončil neplánovaným, velmi tvrdým crash testem.

Před zraky přihlížejících se z nebe snášela dvě obrněná pásová vozidla BMD-2 vysazená přepravním letounem, ale dva další ruské obojživelníky čekalo tvrdé přistání po volném pádu. Dvojice pásáků zřejmě vypadla z letadla podle očekávání, ve výšce 1,5 kilometru se jim ale neotevřel padák. Maskované stroje tak přímo před kamerami narazily v plné rychlosti na tvrdou zem.

Armáda zahájila vyšetřování nebezpečného selhání, v době nepovedeného výsadku byly oba zničené transportéry bez lidské posádky. Média spekulují o možných příčinách, mluvčí ministerstva obrany zatím potvrdil vážné pochybení, ale událost nechtěl detailně komentovat. Oficiální komentář Kremlu zní takto: „Došlo k poškození dvou vozidel při dopadu na zem. Přistání bylo bez posádky. Nebyly tu žádné oběti.“

Záběry diváků ukazují nejdříve čtyřmotorové transportní letadlo Iljušin Il-76MD, za ním se postupně otevřely padáky téměř všem vypuštěným strojům, dva z nich ale mířily k zemi „naostro”. Sedmitunová vozidla neměla šanci odolat kontaktu se zemí, navzdory jejich odolnosti z nich skutečně nezbylo téměř nic. Místo dopadu bylo naštěstí daleko od lidí, takže zraněn nebyl ani nikdo z přihlížejících.


Rusům vypadly z letadla dva obrněné transportéry, na zemi z nich nezbylo skoro nic - 1 - V Rusku z nebe pada vojenska technika 01Rusům vypadly z letadla dva obrněné transportéry, na zemi z nich nezbylo skoro nic - 2 - V Rusku z nebe pada vojenska technika 02Rusům vypadly z letadla dva obrněné transportéry, na zemi z nich nezbylo skoro nic - 3 - V Rusku z nebe pada vojenska technika 03Rusům vypadly z letadla dva obrněné transportéry, na zemi z nich nezbylo skoro nic - 4 - V Rusku z nebe pada vojenska technika 04Rusům vypadly z letadla dva obrněné transportéry, na zemi z nich nezbylo skoro nic - 5 - V Rusku z nebe pada vojenska technika 05
Ruská obojživelná obrněná vozidla BMD-2 dokázala hladce přistát na zemi, až na dva odpadlíky

Rusům vypadly z letadla dva obrněné transportéry, na zemi z nich nezbylo skoro nic - 6 - V Rusku z nebe pada vojenska technika 06Rusům vypadly z letadla dva obrněné transportéry, na zemi z nich nezbylo skoro nic - 7 - V Rusku z nebe pada vojenska technika 07Rusům vypadly z letadla dva obrněné transportéry, na zemi z nich nezbylo skoro nic - 8 - V Rusku z nebe pada vojenska technika 08Rusům vypadly z letadla dva obrněné transportéry, na zemi z nich nezbylo skoro nic - 9 - V Rusku z nebe pada vojenska technika 09
Záběry následků nepodařeného výsadku jsou hrozivé

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Десантирование всегда считалось самым зрелищным выступлением, но в данном случае десантирование проводилось в рамках учений. Десантирование техники выполняется двумя способами-десантирование техники без личного состава и с личным составом. Войска ВДВ есть почти в 100 странах мира, но только русские десантники могут десантировать тяжелую боевую технику вместе с экипажами. При десантировании техники и личного состава допустимыми потерями считаются 2%. #war #warin4m #hero #force #вдв #самолет #десантирование #техника #парашют #учения #2019 #танк #бмп #брдм

Příspěvek sdílený ⚔WARIN4M© (@warin4m),

Zdroje: Daily Mail, warin4m@Instagram,Caesar@Twitter

Mirek Mazal

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.