Šéfovi Megaupload.com zabavili i jeho auta, prohlédněte si je (doplněno)

Světem internetu v posledních hodinách otřásá akce amerických úřadů vedená proti hostingové službě Megaupload. Ta tak trochu zasahuje i do světa aut.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Šéfovi Megaupload.com zabavili i jeho auta, prohlédněte si je (doplněno)

27.1.2012 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Šéfovi Megaupload.com zabavili i jeho auta, prohlédněte si je (doplněno)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Světem internetu v posledních hodinách otřásá akce amerických úřadů vedená proti hostingové službě Megaupload. Ta tak trochu zasahuje i do světa aut.

Doplněno 27.1.: Po několika předchozích aktualizacích jsme článek doplnili i o snímky Schmitzových aut a také dvou motocyklů pořízené již dříve ve francouzském přístavu Antibes. Část aut tam prý zůstala umístěna dodnes, což i vysvětluje, proč jsme na fotkách z minulého týdne nemohli vidět vše. Snímky pořídil Guido, který je primárně poskytl kolegům z Autoblog.nl.


Pokud se alespoň trochu zajímáte o dění internetovém světě, jistě už jste zaslechli o zásahu amerických úřadů proti hostingové službě Megaupload.com související s údajným podílem jejích majitelů na porušování autorských práv. Nechceme k této kauze zaujímat žádná ultimativní stanoviska, rozhodně ale chceme říci, že cílem toho článku není očerňovat zatčeného zakladatele firmy Kima Dotcoma, původním jménem Schmitze, jak se o to pokusila mnohá jiná média.

Že Schmitz disponuje velkým majetkem ještě neznamená, že je něčím vinen. Je to spolumajitel velmi úspěšné firmy provozující zřejmě nejpoužívanější hostingovou službu světa, jejímž cílem je poskytnout uživatelům internetu prostor pro sdílení dat. Že americké úřady vystoupily proti ní z toho důvodu, že byla využívána také pro sdílení nelegálního obsahu, je pro nás stejně smysluplné jako zavírat továrnu výrobce papíru proto, že jeho výrobky byly použity pro tištění autorsky chráněných fotografií. Už jen proto, že existuje ještě spousta jiných, které stejný papír okamžitě vyrobí místo ní. Jsou to uživatelé, kdo porušují autorská práva, ne služba a její provozovatelé, ale snáze dopadnutelného viníka, kterým jedna velká firma místo milionů jednotlivců jistě je, si americké a nejen americké úřady jistě nevyhlédly poprvé.

Tento boj ale nechme právníkům. Pro nás je zajímavé, že Kim Schmitz (říkejme mu původním jménem, je pod ním v automobilovém světě známější) byl a je také velký fanda aut. Známý je nejen kvůli tomu, že vskutku zajímavé vozy vlastnil, také s nimi dosti kontroverzně zacházel. Účastnil se pravidelně závodu Gumball 3000, který také dokázal v roce 2001 vyhrát a svou účast dával i na odiv. A vůbec na odiv dával leccos, byl třeba majitelem Rolls-Roce Phantom s neskromnou registrační značkou „GOD” (a to nebyl jediný případ poněkud „ujeté” RZ). Takoví lidé obvykle příliš populární nejsou, ale i to nechme dnes stranou a podívejme se na samotná auta.

Ta totiž byla v rámci zahájených právních kroků Schmitzovi zabavena, neboť Američané jej spolu s dalšími šesti lidmi z vedení Megauploadu viní ze způsobení škody ve výši půl miliardy dolarů vlastníkům autorských práv. Proto byl také veškerá Schmitzova aktiva do vyřešení celé kauzy zmrazena.

Přesný soupis zabavených aut, jejichž celková hodnota má dosahovat 6 milionů dolarů, najdete v přiloženém seznamu, my navíc máme nejen jejich výčet, ale i fotky, tedy alespoň části z nich. Ty byly pořízeny Elliottem Kemberem při odvozu aut ze Schmitzova sídla na Novém Zélandu.

Podívat se tak můžete nejen spoustu ze Schmitzových obkíbených Mercedesů (včetně například vzácného CLK 63 AMG DTM), ale i dvojici Rolls-Royce Phantom Drophead Coupe, otevřený růžový Cadillac nebo třeba i docela obyčejný Mini Clubman. Škoda, že Elliott nezachytil ono dosti raritní Lamborghini, zato si můžete prohlédnout alespoň část vskutku pozoruhodných RZ jako CEO, MAFIA, GUILTY, POLICE nebo HACKER, které si Schmitz k autům pořídil.

Další snímky se a detaily se snažíme zajistit.

Seznam zabavených aut Kima Schmitze

Cadillac ElDorado 1957
Cadillac Series 62 Convertible 1959
Lamborghini LM002 1989, RZ: "FRP358"
Mercedes A170 2005, RZ: "FUR252"
Mercedes CL63 AMG 2010, RZ: "HACKER"
Mercedes CL65 AMG 2007, RZ: "KIMCOM"
Mercedes CLK AMG DTM 2004, RZ: "EVIL"
Mercedes CLK DTM 2005, RZ: "GOOD"
Mercedes CLK DTM 2006
Mercedes E500 Coupe 2009
Mercedes E63 AMG 2010, RZ: "STONED"
Mercedes G55 AMG 2011, RZ: "POLICE"
Mercedes ML63 AMG 2010, RZ: "GUILTY"
Mercedes ML63 AMG 2009, RZ: "MAFIA"
Mercedes ML63 2011
Mercedes ML500 2005, RZ: "DFF816"
Mercedes S65 AMG L 2010, RZ: "CEO"
Mini Clumban Cooper S 2010, RZ: "V"
Mini Coupe Cooper S 2010, RZ: "T"
Rolls-Royce Phantom Drop Head Coupe 2008, RZ: "GOD"
Toyota Hilux 2011, RZ: "FSN455"
Toyota Vellfire 2010, RZ: "WOW"

+ Maserati GranCabrio 2010, které je ale majetkem Finna Batata, dalšího z obviněných, marketingového ředitele firmy

Fotografie části zabavených aut Kima Schmitze z Nového Zélandu


Šéfovi Megaupload.com zabavili i jeho auta, prohlédněte si je (doplněno) - 1 - Megaupload Kim Dotcom Schimtz auta zabavena 01Šéfovi Megaupload.com zabavili i jeho auta, prohlédněte si je (doplněno) - 2 - Megaupload Kim Dotcom Schimtz auta zabavena 02Šéfovi Megaupload.com zabavili i jeho auta, prohlédněte si je (doplněno) - 3 - Megaupload Kim Dotcom Schimtz auta zabavena 03Šéfovi Megaupload.com zabavili i jeho auta, prohlédněte si je (doplněno) - 4 - Megaupload Kim Dotcom Schimtz auta zabavena 04Šéfovi Megaupload.com zabavili i jeho auta, prohlédněte si je (doplněno) - 5 - Megaupload Kim Dotcom Schimtz auta zabavena 05Šéfovi Megaupload.com zabavili i jeho auta, prohlédněte si je (doplněno) - 6 - Megaupload Kim Dotcom Schimtz auta zabavena 06Šéfovi Megaupload.com zabavili i jeho auta, prohlédněte si je (doplněno) - 7 - Megaupload Kim Dotcom Schimtz auta zabavena 07Šéfovi Megaupload.com zabavili i jeho auta, prohlédněte si je (doplněno) - 8 - Megaupload Kim Dotcom Schimtz auta zabavena 08Šéfovi Megaupload.com zabavili i jeho auta, prohlédněte si je (doplněno) - 9 - Megaupload Kim Dotcom Schimtz auta zabavena 09Šéfovi Megaupload.com zabavili i jeho auta, prohlédněte si je (doplněno) - 10 - Megaupload Kim Dotcom Schimtz auta zabavena 10Šéfovi Megaupload.com zabavili i jeho auta, prohlédněte si je (doplněno) - 11 - Megaupload Kim Dotcom Schimtz auta zabavena 11Šéfovi Megaupload.com zabavili i jeho auta, prohlédněte si je (doplněno) - 12 - Megaupload Kim Dotcom Schimtz auta zabavena 12Šéfovi Megaupload.com zabavili i jeho auta, prohlédněte si je (doplněno) - 13 - Megaupload Kim Dotcom Schimtz auta zabavena 13Šéfovi Megaupload.com zabavili i jeho auta, prohlédněte si je (doplněno) - 14 - Megaupload Kim Dotcom Schimtz auta zabavena 14Šéfovi Megaupload.com zabavili i jeho auta, prohlédněte si je (doplněno) - 15 - Megaupload Kim Dotcom Schimtz auta zabavena 15Šéfovi Megaupload.com zabavili i jeho auta, prohlédněte si je (doplněno) - 16 - Megaupload Kim Dotcom Schimtz auta zabavena 16Šéfovi Megaupload.com zabavili i jeho auta, prohlédněte si je (doplněno) - 17 - Megaupload Kim Dotcom Schimtz auta zabavena 17Šéfovi Megaupload.com zabavili i jeho auta, prohlédněte si je (doplněno) - 18 - Megaupload Kim Dotcom Schimtz auta zabavena 18Šéfovi Megaupload.com zabavili i jeho auta, prohlédněte si je (doplněno) - 19 - Megaupload Kim Dotcom Schimtz auta zabavena 19Šéfovi Megaupload.com zabavili i jeho auta, prohlédněte si je (doplněno) - 20 - Megaupload Kim Dotcom Schimtz auta zabavena 20Šéfovi Megaupload.com zabavili i jeho auta, prohlédněte si je (doplněno) - 21 - Megaupload Kim Dotcom Schimtz auta zabavena 21

Foto: Elliott Kember

Fotografie části zabavených aut Kima Schmitze z Antibes

Šéfovi Megaupload.com zabavili i jeho auta, prohlédněte si je (doplněno) - 22 - Megaupload Kim Dotcom Schimtz auta zabavena dalsi 01Šéfovi Megaupload.com zabavili i jeho auta, prohlédněte si je (doplněno) - 23 - Megaupload Kim Dotcom Schimtz auta zabavena dalsi 02Šéfovi Megaupload.com zabavili i jeho auta, prohlédněte si je (doplněno) - 24 - Megaupload Kim Dotcom Schimtz auta zabavena dalsi 03Šéfovi Megaupload.com zabavili i jeho auta, prohlédněte si je (doplněno) - 25 - Megaupload Kim Dotcom Schimtz auta zabavena dalsi 04Šéfovi Megaupload.com zabavili i jeho auta, prohlédněte si je (doplněno) - 26 - Megaupload Kim Dotcom Schimtz auta zabavena dalsi 05Šéfovi Megaupload.com zabavili i jeho auta, prohlédněte si je (doplněno) - 27 - Megaupload Kim Dotcom Schimtz auta zabavena dalsi 06Šéfovi Megaupload.com zabavili i jeho auta, prohlédněte si je (doplněno) - 28 - Megaupload Kim Dotcom Schimtz auta zabavena dalsi 07Šéfovi Megaupload.com zabavili i jeho auta, prohlédněte si je (doplněno) - 29 - Megaupload Kim Dotcom Schimtz auta zabavena dalsi 08Šéfovi Megaupload.com zabavili i jeho auta, prohlédněte si je (doplněno) - 30 - Megaupload Kim Dotcom Schimtz auta zabavena dalsi 09Šéfovi Megaupload.com zabavili i jeho auta, prohlédněte si je (doplněno) - 31 - Megaupload Kim Dotcom Schimtz auta zabavena dalsi 10Šéfovi Megaupload.com zabavili i jeho auta, prohlédněte si je (doplněno) - 32 - Megaupload Kim Dotcom Schimtz auta zabavena dalsi 11Šéfovi Megaupload.com zabavili i jeho auta, prohlédněte si je (doplněno) - 33 - Megaupload Kim Dotcom Schimtz auta zabavena dalsi 12Šéfovi Megaupload.com zabavili i jeho auta, prohlédněte si je (doplněno) - 34 - Megaupload Kim Dotcom Schimtz auta zabavena dalsi 13Šéfovi Megaupload.com zabavili i jeho auta, prohlédněte si je (doplněno) - 35 - Megaupload Kim Dotcom Schimtz auta zabavena dalsi 14

Foto: Guido přes Autoblog.nl

Některé starší fotografie aut Kima Schmitze

Šéfovi Megaupload.com zabavili i jeho auta, prohlédněte si je (doplněno) - 36 - Megaupload Kim Dotcom Schimtz auta zabavena Mercedes CL63 AMG HACKER 02Šéfovi Megaupload.com zabavili i jeho auta, prohlédněte si je (doplněno) - 37 - Megaupload Kim Dotcom Schimtz auta zabavena Mercedes CL63 AMG HACKER 03Šéfovi Megaupload.com zabavili i jeho auta, prohlédněte si je (doplněno) - 38 - Megaupload Kim Dotcom Schimtz auta zabavena Mercedes ML63 AMG MAFIA 01Šéfovi Megaupload.com zabavili i jeho auta, prohlédněte si je (doplněno) - 39 - Megaupload Kim Dotcom Schimtz auta zabavena Mercedes ML63 AMG MAFIA 02Šéfovi Megaupload.com zabavili i jeho auta, prohlédněte si je (doplněno) - 40 - Megaupload Kim Dotcom Schimtz auta zabavena Mercedes ML63 AMG MAFIA 03Šéfovi Megaupload.com zabavili i jeho auta, prohlédněte si je (doplněno) - 41 - Megaupload Kim Dotcom Schimtz auta zabavena Mercedes S AMG Brabus 01Šéfovi Megaupload.com zabavili i jeho auta, prohlédněte si je (doplněno) - 42 - Megaupload Kim Dotcom Schimtz auta zabavena Mercedes S AMG Brabus 02Šéfovi Megaupload.com zabavili i jeho auta, prohlédněte si je (doplněno) - 43 - Megaupload Kim Dotcom Schimtz auta zabavena RR Phantom GOD 01Šéfovi Megaupload.com zabavili i jeho auta, prohlédněte si je (doplněno) - 44 - Megaupload Kim Dotcom Schimtz auta zabavena RR Phantom GOD 02Šéfovi Megaupload.com zabavili i jeho auta, prohlédněte si je (doplněno) - 45 - Megaupload Kim Dotcom Schimtz auta zabavena RR Phantom GOD 03Šéfovi Megaupload.com zabavili i jeho auta, prohlédněte si je (doplněno) - 46 - Megaupload Kim Dotcom Schimtz auta zabavena 2 MB WANTED CEO 01Šéfovi Megaupload.com zabavili i jeho auta, prohlédněte si je (doplněno) - 47 - Megaupload Kim Dotcom Schimtz auta zabavena RR MB GOD MAFIA 01

Videa dokumentující účast Kima Schmitze na Gumball 3000

Reportáž RTL z ročníku 2001, ve které je Schmitz několikrát k vidění (3 části):

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.