Sériová Škoda Rapid přistižena při testech, rozdíly proti Toledu nenajdete

Vypadá to, že očekávání takřka dokonalé podobnosti sériové Škody Rapid pro Evropu a čerstvého konceptu Seatu Toledo byla správná. Špionážní fotky na větší rozdíl neukazují.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Sériová Škoda Rapid přistižena při testech, rozdíly proti Toledu nenajdete

15.3.2012 | Petr Miler | 9 příspěvků

Sériová Škoda Rapid přistižena při testech, rozdíly proti Toledu nenajdete

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Vypadá to, že očekávání takřka dokonalé podobnosti sériové Škody Rapid pro Evropu a čerstvého konceptu Seatu Toledo byla správná. Špionážní fotky na větší rozdíl neukazují.

Mluvíme o Škodě Rapid pro Evropu, faktem ale je, že o jméně pro tento vůz zatím nebylo nerozhodnuto. Máme dokonce pocit, že se nakonec bude jmenovat jakkoli jinak, jen ne takto (pak by byl až nepříjemně zaměnitelný s odlišným vozem stejného jména, který se prodává v Indii), ale toto označení už se i u nás zažilo, a tak se jej budeme držet. Alespoň do chvíle, dokud nám Škoda neoznámí jiné.

Proč se k němu v tuto chvíli vracíme? Právě prototyp produkčního provedení tohoto modelu byl totiž čerstvě přistižen při testech a to je něco, co si nemůžeme nechat ujít.

Od kolegů z italského autoblogu jsme získali část snímků, které sériový Rapid při testech zachycují. Škodovce se obvykle nestává, aby její prototypy byly přistiženy, když si to sama nepřeje, a tak je docela pravděpodobné, že na sebe výletem tohoto vozu chce upozornit poté, co ji na ženevském autosalonu většina pozornosti míjela a míjí - nic nového tam totiž nepřivezla.

Přesto se zejména minulý týden o Škodách i novém Rapidu, Populáru, či jak se produkční Mission L bude jmenovat, mluvilo více než dost. V Ženevě se totiž předvedl předprodukční koncept nového Seatu Toledo, který jako by z oka vypadl nové Škodě. Konec konců se má vyrábět v Boleslavi a i naše první dojmy z kontaktu s ním prozradily, že jde více o škodovku než o Seat. Co nového k tomu říkají přiložené snímky?

Přidávají jen jeden velký souhlas. Vůz je sice stále značně maskován, skrývá ale jen své přední a zadní partie, které budou zřejmě jako jediné odlišné od sériového Toleda. Když se podíváte na linie dveří a i kamuflované části na přídi a zádi, stejný základní střih je naprosto zřejmý. I po dnešku se tedy dá očekávat, že produkční Rapid bude Toledo s trochu více škodováckou přídí a jinými světly na zádi. Víc nic.

Kdy můžeme očekávat oficiální odhalení sériové verze? Podle našich informací by k němu mělo dojít už letos v létě, na pařížském autosalonu si pak vůz odkroutí už jen svou formální veřejnou premiéru. Zda se o něco dříve dozvíme alespoň jméno novinky, to je otázka, na kterou odpoví jen čas.

Níže najdete tři špionážní snímky nového Rapidu, kompletní galerii si pak můžete prohlédnout na webu autoblog.it.


Sériová Škoda Rapid přistižena při testech, rozdíly proti Toledu nenajdete - 1 - Skoda Rapid Evropa spy 01Sériová Škoda Rapid přistižena při testech, rozdíly proti Toledu nenajdete - 2 - Skoda Rapid Evropa spy 02Sériová Škoda Rapid přistižena při testech, rozdíly proti Toledu nenajdete - 3 - Skoda Rapid Evropa spy 03
Snímky Škoda Rapid přistižené při testech jasně naznačují, že podobnost vozu s novým Seatem Toledo bude o hodné větší než malá

Zdroj: autoblog.it

Petr Miler

Diskuze 9 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.